Çelik Merdiven Modelleri

Bina merdivenlerinde kullanılan belli başlı yapı malzemeleri vardır. Ahşap, alüminyum ve çelik bu malzemelerin başında gelir. Binanın özelliklerine ve merdiveni kullanacak kişilerin zevkine göre hangi malzemenin kullanılacağı değişebilir. Tasarım ve stil konusundaki farklı tercihler de en az yapı özellikleri kadar merdivenlerin modelini etkiler.

Çelik merdivenler en çok dayanıklı ve uzun ömürlü oldukları için tercih edilir. Özellikle kamu binalarında sıkça çelik merdivenlere rastlanır çünkü bu tip yerler her zaman çok kalabalıktır. Merdivenlerin çabuk yıpranmaması ve güçlü olması istenir. Ev ya da ofislerdeki trafik o kadar yoğun olmasa da çeliğin güçlü duruşu pek çok mekanı güzelleştirebilir.

Modellere gelince, çelik merdiven modelleri düz, dikey veya spiral gibi değişik tasarımlarla karşımıza çıkar. Sözünü ettiğimiz kamu binalarında genellikle düz modeller söz konusudur ama lüks bir otel girişinde ya da dubleks bir dairede pekala spiral biçiminde, estetik bir çelik merdivene rastlanabilir.

Çelik Merdiven Modelleri konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu