Bir kızın odasını dekore etmek için 15 fikir

Minderler, minderler ve daha fazla yastık

Bir kızın odasını dekore etmek her zaman kolay değildir. Zevklerini, yaşını, ne kadar çabuk büyüyeceğini ve yatak odasında yapacağı aktiviteleri hesaba katmalısınız. Orada okuyacak mısın yoksa yapacak başka bir yerin olacak mı? Aynı zamanda oyun odanız mı olacak? Tek başına mı yoksa bir kız kardeşiyle mi yatacak?

Tüm olasılıkları değerlendirmek, kızların odaları için bu dekorasyon ipuçlarını keşfetmek, kesinlikle kafanıza çivi çakmanıza yardımcı olacaktır.

Pastel tonlar kullanın

Pastel tonlar kullanın

Geleneksel olarak, çocuk odaları için en uygun renklerin mavi (bir erkek için) ve pembe (bir kız için) olduğunu düşünme eğilimi olmuştur. Ancak, bu basit sınıflandırmanın dışında, renk paleti, herhangi bir kızın odasının duvarlarını boyamak için kullanılabilecek sonsuz pastel tonlar sunar.

Örneğin beyaz, gri, bej, yeşil, leylak veya sarı, daha yumuşak tonlarında bu oda tipinde mükemmel olabilir. Birbirleriyle bile birleşmiş halde!

Duvar kağıdını veya vinilleri atmayın

Duvar kağıdını veya vinilleri atmayın

Duvarları en sevdiğiniz renklerle boyamak, ondan uzakta bir kızın yatak odasını canlandırmak için tek seçenek değildir. En çok beğeneceğini düşündüğünüz motiflerle dekoratif vinil veya duvar kağıdını yapıştırma olasılığını değerlendirin.

En sevdiğiniz animasyon karakterini, çiçek motifini seçin veya odanın duvarlarını hayvan resimleri ile süsleyin. Sonuç şaşırtıcı olabilir! Ayrıca, kızınız gençse ve onun zevklerinin kolayca değiştirilebileceği için büyüdükçe değişebileceğini düşünüyorsanız, bu çözümler ideal olabilir.

Aksesuarlarla da renk sağlar

Aksesuarlarla da renk sağlar

Ve ona her kızın odasının neşe ve hayal gücünü harekete geçirmek için ihtiyaç duyduğu o renkli dokunuşu vermek için sadece duvarlara odaklanmayın. Bu amaca ulaşılabilecek perdeler veya asabileceğiniz resim veya resim çerçeveleri gibi birçok aksesuar bulunmaktadır.

Hatta tavan lambası veya komodin bile yatak odasına o zarafeti ve orijinal dokunuşu getiren nesne olabilir.

Hayal güçlerini harekete geçiren bir başlık yerleştirin

Hayal güçlerini harekete geçiren bir başlık yerleştirin

Başlık, sadece yatağın alanını sınırlamak ve başımızın duvarla doğrudan temas etmesini önlemek için kullanışlı bir unsur değildir. Bu konuda birden fazla olasılık olduğundan, bir kızın odasına başkanlık etmek mükemmel bir nesne olabilir.

Orijinal bir baskı ile renkli bir tane seçmek veya hatta en sevdiğiniz filme dayalı olarak seçmek, bir oda ile orijinal bir kız odası arasında fark yaratabilir.

Kreasyonlarınızla duvarları süsleyin

Kreasyonlarınızla duvarları süsleyin

Bir kızın yatak odasına özgünlük katmak söz konusu olduğunda, ona çok kişisel bir dokunuş katmak söz konusu olduğunda bir başka seçenek de çizimlerini, el sanatlarını, çıkarılabilir oyuncaklarını veya anılarını duvarlara veya raflara yerleştirmektir. Bunları kendisi toplayıp düzenleyebilecek ve ayrıca yaşına ve zevklerine uyum sağlayacaklar.

Ya da kendi fotoğraflarını kullanmasına izin ver

kendi fotoğraflarını kullanmasına izin ver

Fotoğraflarıyla mekanını dekore etmesine izin versen nasıl olur? Çektiği fotoğraflar (fotoğrafçılığı seviyorsa ve daha yaşlıysa) ya da onu farklı durumlarda gösteren fotoğraflar: kılık değiştirmiş, doğum gününde, arkadaşlarıyla, havuzda veya hatta nasıl yaptığını yansıtan bir dizi. Yatak odanızın ne kadar güzel olabileceğini hayal edebiliyor musunuz?

Ek olarak, bu fotoğraflar duvara yapıştırılabilir, orijinal çerçevelerle asılabilir veya uçtan uca bir ip ve bazı küçük klipsler veya bir fotoğraf tahtası görevi gören basit bir mantar gibi diğer sergileme biçimleri kullanılabilir.

Yükseklikte bir yatağın yanında durun

Yükseklikte bir yatağın yanında durun

Yatakla ilgili olarak, bu öğenin işlevsel olmasının yanı sıra, özellikle yüksekliğe yerleştirirseniz, oynayabileceğiniz ve hayal edebileceğiniz bir yer olabileceğini unutmamalıyız. Bu, yatağın, kızın bir merdiven aracılığıyla eriştiği bir çatı katına yerleştirildiği ve alt kısmın en çok yapmaktan hoşlandığı şey için onu kullanmakta serbest bırakıldığı anlamına gelir.

Oynayın, çalışın, okuyun veya dinlenmek için bir yer açın. Yükseklikte bir yatağın altına oyuncaklar, masa veya bazı orijinal barların bulunduğu bir alan yerleştirilebilir. Sınırlar yalnızca hayal gücü tarafından belirlenir.

Yoksa ranza mı tercih edersiniz?

Yoksa ranza mı tercih edersiniz?

Diğer bir olasılık, biri diğerinin üzerine veya her ikisi de L şeklinde iki yataklı bir ranza yerleştirmektir. Bu tür bir düzen, özellikle iki kızın uyuduğu ortak odalar için uygundur. Ek olarak, büyük miktarda alandan tasarruf etmenize yardımcı olurlar.

Tekerlekli yatakların pratikliği

Tekerlekli yatakların pratikliği

Dilerseniz tekerlekli yatak tercih edebilirsiniz. Bu yatak türünün alt kısmında, gerektiğinde çıkarılıp yerleştirilen ek bir yatak bulunur. Bu seçeneği ne zaman tercih etmeli? Özellikle kız yalnız uyurken, kuzenleri veya arkadaşları tarafından çok sayıda ziyaret edildiğinde.

Ayrıca büyüdüğünüzde ve odanızı ziyaretçilerle paylaşmayı bıraktığınızda, alt yatağın işgal ettiği o alan, yaşlandıkça daha da gerekli hale gelen depolama alanı olarak hizmet verecek büyük çekmecelerle doldurulabilir.

Halı koymayı unutma

Halı koymayı unutma

Kızın odasının zeminine, tercihen yatağın dibine veya oyun alanının yanına büyük bir halı yerleştirilmesi esastır. Temel olarak, çünkü özellikle daha küçük olduklarında, hikayeler oynamak, renklendirmek veya okumak için yere otururlar veya yatarlar.

Kızın üşümesini veya incinmesini istemiyorsanız, odasına bir halı yerleştirmeyi tercih etmek en iyisidir. Bunları iyi kabarık, yumuşak ve hatta eğlenceli renkler veya desenler de seçebileceğinizi unutmayın.

Minderler, minderler ve daha fazla yastık

Minderler, minderler ve daha fazla yastık

Aynı doğrultuda yeterli yastığa sahip olmak da çok önemlidir. Tam olarak küçük bedeniniz ve kısa boyunuz nedeniyle, ödevlerinizi yapmak için sandalyeye oturmak veya yatakta okurken başınızı kaldırmak için yastıklara çok iyi ihtiyacınız olabilir.

Bu nedenle, odanızı aynı zamanda en çarpıcı dekoratif unsurlar da olabilecek birkaç yastıkla doldurmak iyi bir fikirdir.

Mobilyaları kızın yaşına göre uyarlayın

Mobilyaları kızın yaşına göre uyarlayın

Bu sadece kız büyüdükçe çocukların renklerini veya kumaşlarını değiştirmekle ilgili değil, yatak odası alanını yeni ihtiyaçlarına göre uyarlamakla ilgili.

Örneğin, bir çocuk yatağı satın almayı seçtiyseniz, büyük olasılıkla mobilyanın yanı sıra onu daha büyük bir yatakla değiştirmeniz gerekecektir. Ve odanız yeni mesleklerinize ve hobilerinize uyum sağlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olmalıdır.

Bu anlamda en çok tavsiye edilen şey, yatak odasını en başından itibaren her yaş için kullanılabilen veya en azından kolayca değiştirilebilen veya değiştirilebilen çok yönlü mobilya ve dekorasyonla doldurmayı seçmenizdir.

Yeterli depolama alanınız olduğundan emin olun

Yeterli depolama alanınız olduğundan emin olun

Geleceği de düşünerek, depolama mobilyalarını yavaş yavaş tanıtmak için boş alan bırakmanız veya ilk andan itibaren kızın odasına yerleştirmeniz çok önemlidir.

Kıyafetler, ayakkabılar, kitaplar, oyuncaklar, hediyelik eşyalar … Çocuk odası, her türden nesneyi toplama eğiliminde olduğunuz bir yerdir. Ve bu bir risktir, çünkü yatak odasını gerçek bir karmaşaya dönüştürebilir ve kızın kendisi için rahatsız edici ve hatta tehlikeli olabilir. Bu nedenle, çocuk depolama çözümleri de çok önemlidir.

Çocuk şifonyerlerinin neler getirebileceğini öğrenin

Çocuk şifonyerlerinin neler getirebileceğini öğrenin

Aynı nedenle kız çocuklarının yatak odalarının depolama ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak çocuk şifonyerleri tasarlandı. Kızların biriktirdiği her şeyi saklamaya hizmet etmenin yanı sıra, çocuk şifonyerleri mükemmel dekoratif öğeler olabilir ve aynı zamanda teşhir standı görevi görebilir.

Elbette iki önemli konuyu hesaba katmalısınız. Her şeyden önce, mobilyanın geri kalanıyla mümkün olduğu kadar birleştirmesi. Ve ikincisi, örneğin yuvarlak uçlu olanlar için mümkün olduğu kadar onlar için bir tehlike oluşturmaz.

Aynaları unutma!

Aynaları unutma!

Çocuk odalarıyla uğraşırken aynaların gereksiz olduğunu düşünme eğilimindeyiz. Ancak, tam tersi, çocuklar dolaplarında bir boy aynası veya odalarının duvarlarından birinde daha küçük bir aynayı da yararlı bulabilirler.

Günle yüzleşmeye hazır olup olmadıklarını kontrol etmek için aynada kendilerini görebilmek, kızlar için de çok önemlidir. Ek olarak, iyi yerleştirilmiş aynalar, odadaki aydınlatmayı artırmak ve hatta diğer unsurlarla oynamak için de kullanılabilir.

Fantezi ve basitlik arasındaki dengeyi bulun

Fantezi ve basitlik arasındaki dengeyi bulun

Yukarıdaki tüm ipuçlarını uygularken, her zaman net bir öncülünüz olmalıdır: Fazlalık ve kusur, fantezi ile basitlik arasındaki dengeyi bulun. Çocuk odası olduğu için değil, her şey gider, içine yerleştirilen öğelerin onu memnun etmesi ve doyurmaması gerektiğini düşünmek gerekir.

Öte yandan, belirli bir sınırı aşmaktan korkuyorsanız, çocuk odası dekorasyonu söz konusu olduğunda yetersiz kalabilirsiniz. İçinde ışık, renk, eğlence ve özgünlük olmalı, ancak uygun ölçü ve kişiliğine göre.

Sonuç

Odanın rengi, aksesuar ve yatak başı seçimi, mobilyanın uygunluğu, yatak tipi, tekstiller ya da aynalar … Kızların yatak odasındaki hiçbir şey rastgele seçilmemeli, çünkü bu alan boş zamanınızı, iş ve boş zamanlarınızı işaretleyecektir.

Kızın odasında, etrafını saran her şeyle kendini rahat hissetmesi gerekir, bu yüzden mümkün olduğunca bu ipuçlarını ve her şeyden önce onun tercihlerini hesaba katmanız çok önemlidir.

Bir kızın odasını dekore etmek için 15 fikir konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu