Yaşam alanı ile yatak odası dekorasyonu

yatağın ucundaki bank
Yatak odası, ana alanın ötesine uzanan bir dinlenme alanıdır. Dinlenme köşesi oluşturacak kadar geniş olan bazı odalarda küçük bir oturma alanı vardır. İçinde BeyazYastik.Com Size ilham verecek rahat oda örneklerinden bazılarını paylaşıyoruz.

1. Yaşam alanını bir halıyla çerçeveleyin

oturma alanlı yatak odası
Mekanın dekorasyonu, sırayla kendi varlığına sahip olan ortamlar arasındaki uyumu sağlamalıdır. Hoş bir dokuya sahip bir halı, yaşam alanını oluşturan koltuk takımına son dokunuşu ekler.

nasıl bulunur ideal konum koltukları yerleştirmek için? Mekanın özelliklerini analiz edin. Bu resimde gösterilen görünüm, açıklanan soruyla ilgili olarak size somut bir ilham sunuyor: yatağın sonunda.

2. Yatak odası için konforlu kanepe

yatak odasındaki kanepe
Kanepe, sadece oturma odasını süslemeyen bir mobilya parçasıdır. Ebeveyn yatak odasını döşemek için rahatlatıcı bir tasarım da bulabilirsiniz. Dinlenme odası dekorasyonunun duygu uyandırması olumludur. Sakin ol ve sakin. Bu nedenle, bu dinginliği katan renkte bir kanepe seçin.

Açık tonlar özellikle çekicidir ve aynı zamanda çok çeşitli seçeneklerle birleşir. Odanın ortasında daha fazla boş alan bırakmak için mobilyaları odanın duvarlarından birinin yanına yerleştirin.

3. Eğlenceli bir bükülme ile asılı sandalye

yatak odasında asılı sandalye
Dinlendirici bir köşeye sahip olmanın birçok uzun vadeli faydası vardır. Sakinliğin tadını çıkarmak için özel olarak hazırlanmış bir alana sahip olmak, kişisel dayanıklılığı artırır. o sığınak kendilerini yeniden bulanların özel cenneti olur.

Odada yaşam alanı yaratmak için çok fazla metrekareye ihtiyacınız yok. Şu anda, bir asma sandalye en çok istenen parçalardan biridir. Özel sallanmasıyla çocukluğun mutlu oyunlarını anımsatan bir koltuk türü.

4. Pencerenin altındaki tezgah: oturma alanı ve okuma köşesi

pencerenin altındaki tezgah
Bu, bir film dekorasyonunun tipik görüntüsüdür: pencerenin altında bir bank. Koltuğun mükemmel konumu, doğal ışıktan yararlanmanıza ve keyfini çıkarmanıza olanak tanır. en iyi manzaralar. Öte yandan, kullanılabilir alanı optimize eden basit bir örnek.

Mekanın odak noktası haline gelen dekoratif bir detaydır. Yatak odasında romantik bir atmosfer yaratan bir ilham kaynağı. Bir yaşam alanı ve bir okuma köşesi eklemek için ideal bir öneri.

5. Farklılaştırılmış alanlar, ancak mükemmel bir şekilde bağlantılı

yatak ve oturma alanı
Yaşam alanı olan bir yatak odası yaratmak, dekorasyon sürecinde sıkça yapılan bir hedeftir. Her ortamın bütünde kendine ait bir yeri olması önemlidir. Bu kompozisyonda başka hangi parçaları kullanabilirsiniz? Farklı firmaların kanepe ve koltuk katalogları size çok çeşitli olanaklar sunuyor.

puf Ayrıca, minimum yer kapladığından, rahat bir köşeye mükemmel şekilde entegre olan başka bir öneridir. Sadece rahat bir koltuk olarak değil, yan sehpa olarak da kullanılabilen çok yönlü bir ürün.

6. Bir çardak: içeride küçük bir teras yaratın

pencere kenarındaki sandalyeler ve masa
Yatak odasının içi ve dışı arasındaki bağlantıyı bulun. Bu nedenle dekorasyon yoluyla birliği güçlendirir. Tüm odalarda yatak odasına süreklilik sağlayan bir teras veya balkon yoktur.

Ancak, küçük bir dış mekan köşesine sahip olmanın hoş hissini bir iç mekana entegre ederek yeniden yaratmak mümkündür. mirador odada. Bu fotoğrafta bulunan dekoratif teklifin görüntüsü, açıklanan amacı yeniden yaratmanız için size ilham verebilir. Bu durumda oturma pozisyonu pencerenin yanında olmalıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu