Beyaz ve Ahşap Mutfaklar – [Size İlham Verecek 20 Fikir]

Beyazın parlaklığı ve çok yönlülüğü ile birlikte ahşap gibi asil bir malzemenin sıcaklığı, çok uyumlu ve büyüleyici mekanları yeniden yaratıyor. Kuşkusuz bu, evin farklı tarzları ve ortamları için çok seçilmiş bir kombinasyondur.

Ama mutfağınız için bu kombinasyonu hiç düşündünüz mü? Daha önceleri sadece hizmet veren bu mekan, zamanla ev yaşamının merkezine dönüştü ve aynı zamanda güzel bir tasarıma layık görüldü.

Mutfakta İskandinav tarzını bütünleştiren ahşap tezgahları, mobilyaları veya detayları giderek daha fazla görebiliyoruz. nostaljik veya rustik; ana malzemelerinden biri olarak ahşabın kullanılmasıyla karakterize edilir.

İşte ahşap ve beyaz bir mutfak tasarlamak için 20 harika fikir. Bu basit ama güzel kombinasyonu aynı zamanda mutfağınıza dahil etmeniz için size kesinlikle ilham verecekler.

Açık tonların bir kombinasyonu

Açık tonlarda 1-A kombinasyonu

Bu mutfak, beyazla birlikte çok hafif bir ahşap kullanarak aynı renk paletini korumaya çalıştığı için oldukça minimalist bir havaya sahip. İkisi de diğerinden öne çıkmaz, uyumlu ve ince bir alan yaratır.

Bir ahşap, iki kullanım

2-Bir-ahşap-iki kullanımlık

İki renk veya malzemenin ağırlıkta olduğu mutfaklarda mekânda çeşitli yüzeylerde bunların kullanıldığını görmek normaldir. Burada ahşabın zemine uygulanan beyaz mobilyalarla çevrelenmiş olmasıyla nasıl öne çıktığını görüyoruz, aynı zamanda tezgahta ve üstündeki duvarda, oradaki manzarayı da görüyoruz.

Ahşap ön plana çıkıyor

3-Ahşabın öne çıkması

Bu malzeme, bir önceki örnekte tezgah ve duvara uygulandığını gördüğümüz gibi mutfağın birçok yerinde uygulanabileceği gibi, bu uyumlu tasarımda gösterildiği gibi yardımcı masalar ve organizasyon dolaplarına da uygulanabilir.

Koyu renkli ahşap bir mutfak

4-A-mutfak-koyu ahşap

Bu mutfakta daha koyu ve daha sıcak bir tonda olan ahşap, önceki örneklerde olduğu gibi sadece zemin ve mobilyayı değil, aynı zamanda ortama giriş kapısı için de geçerli olduğu için çok fazla öneme sahip.

Bu ahşap türü, hem beyazla kontrast oluşturması hem de sahip olduğu çok belirgin damarlar için mutfağa doğal bir doku ekleyerek mekana çok fazla kişilik katar.

Mobilyaların tezgahın altına örtülmesi

5-Mobilya-tezgah altı-kaplama

Dokusu ve rengi nedeniyle ahşabın görsel ağırlığını kullanan bu mutfak tasarımında mobilyalar, mekanın geri kalanına daha fazla hava vermek ve olduğundan daha büyük hissettirmek için tezgah altı kaplandı.

Dolaplarda detay olarak ahşap

6-Dolaplarda-ayrıntı olarak-ahşap

Bu mutfakta manzara, kiler kapılarının ahşabı ile yukarı doğru çekilerek mutfağı daha uzun hissettiriyor. Bu, mutfağın sadece bir bölümünü bu malzeme ile entegre etmek için başka bir seçenektir.

Tüm ahşap mobilyalarla

7-Tüm-ahşap-mobilya-ile

Bu tasarımda duvarda bir birim oluşturmak için, tezgah altı mobilyalarda ve dolaplarda aynı ahşap kullanılarak, uzayda paralel olarak iki doku ve renk çizgisi oluşturulmuştur.

Sıcak detaylara sahip beyaz bir mutfak

8-A-beyaz-mutfak-detaylarla-ahşap-ve-altın

Bu mutfakta beyaz ağırlık hakimdir, bu nedenle asılı raflardaki ahşap detaylar daha da öne çıkar ve sıcak tonlarından dolayı mobilyaların üzerindeki kulpların altınları ile tamamlanır.

Sadece ahşap üzerine çizgiler

9-Sadece l ° neas-in-wood

Bu tasarımda, koyu tonları ile öne çıkan raflar ve pencere çerçeveleri gibi mekanın üstün detaylarını oluşturmak için aynı ahşap tonunun kullanılmasına karar verildi. Yerde, diğer unsurlardan zarar görmemek için çok daha hafif bir ahşap tonu kullanılmıştır.

Vintage havalarla

10-Vintage-hava ile

Ahşap, burada tezgahta uygulandığını gördüğümüz gibi sadece mutfak mobilyalarında kullanılmıyor, aynı zamanda kişiliğe sahip bir alan yaratmak için farklı mobilya veya dekoratif parçaları entegre edebilirsiniz. Bu mutfağa, farklı ahşap tonlarını bütünleştiren vintage mobilyalı küçük bir yemek odası eklenmiştir.

Rustik mobilyalarla donatılmıştır

11-Rustik-mobilyalarla donatılmış

Rustik tarzda, bizi geçmişin kır evlerine taşıyan ahşap yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu ortamda ahşabın zemine, tezgah altı mobilyalara ve tavan kirişlerine nasıl entegre edildiğini görerek ona çok özgün bir tarz kazandırıyor.

Rustik ve modern bir mutfak

12-A-rustik-ve-modern-mutfak

Tavandaki ahşap kirişler ile bu mutfak bizi rustik tarza geri götürüyor. Ancak mobilyalarının tasarımı ve bol miktarda beyazın birleşimi sayesinde, üst kısmı da ahşap olmak üzere modern tasarıma da uyum sağlıyor.

Uzayda yapısal detaylar

13 uzayda yapısal ayrıntılar

Rustik tarzı modern olanla bütünleştirmenin bir başka yolu da ahşap kirişler veya kolonlar gibi yapısal detayları beyaz mutfaktan sıyrılacak şekilde tutmaktır. Ayrıca bu alana yemek masası da ahşap olarak eklenmiş ve daha fazla öne çıkmıştır.

Tavanda da ahşap

14-Tavandaki-ahşap

Bu mutfakta tamamen beyaz bir mutfakta göze çarpan ahşap tavan yapısı korunmuştur. Bu tür bir tasarım, rustik stille ince bir şekilde ilişkilidir.

Koyu renkle kontrast oluşturma

15-Koyu renkle kontrast oluşturma

Beyaz ve ahşabın berraklığından kopmak için bu mutfakta duvarı siyah boyamak ve mekana daha çağdaş bir tarz katmak için seçildi. Böylelikle ahşap ve beyazın klasik kombinasyonu yeniden canlanıyor.

Küçük mutfaklar için ideal

16-Küçük mutfaklar için ideal

Küçük alanlarda beyaz, görsel olarak alanı ve parlaklığı artırır, bu nedenle bu mutfakta tamamen beyaz bir tasarım seçildi, ancak tasarım ve dokuyu bütünleştirmek için ahşap tezgahın detayını ekledi.

Duvarı ahşapla almak

17-Duvarı ahşapla almak

Mutfağınızı öne çıkaracak çok özgün bir fikir. Tamamen beyaz olan bu mutfakta duvarların ahşapla nasıl dönüştürüldüğünü, doku ve renk kattığını görüyoruz.

Tezgahtan duvara

18-Tezgahtan duvara

Ahşap bir tavan ve aynı malzemeden bir odak duvar ile mutfakta bu iki yüzeyin sürekliliği yaratılır. Ek olarak, zeminde ahşap da mevcut olup, beyazla serpiştirilmiş tüm olası yüzeyleri alır.

Mutfağın bir bölümünü vurgulamak

19-Mutfağın Bir Bölümünü Vurgulamak

Tamamen beyaz bir mutfakta yemek hazırlama bölümüne işaret eden ahşap bir mobilyanın merkezi öne çıkıyor. Bu kararla birlikte sıcak bir detay eklenir ve o mekanı görsel bir ilgi ile dönüştürür.

Ters bir kombinasyon

20-A-kombinasyonu-ters

Ahşap desenli birçok beyaz mutfak örneği gördük ama bu boşluk bu kombinasyonun ters yönde de kullanılabileceğini bildiriyor. Bu mutfakta tüm mobilyalar ve hatta zemin bile ahşaptan yapılmıştır ve onlara bütünlük sağlar ve tertemiz beyaz tezgah öne çıkar.

Sıcaklık ve ışığın birleşimi

Bu kombinasyon, her boyut ve mutfak tarzına uyarlanabilen ve her zaman haklı olacağınız bir kombinasyondur. Ahşabın sıcaklığı ve eşsiz dokusu, mutfak gibi servis alanları için ideal, saflığı ve berraklığı yansıtan bir renkle bütünleştirilmiştir.

Güzel olmasının ve tasarımcı alanlarının yaratılmasının yanı sıra, özellikle beyaz mobilyalar ve tezgah, ekstra mobilya, ahşap zemin veya duvar gibi detayları tercih ederseniz mutfağınız için zamansız bir bahis.

Artık düşünme! Beyaz ve ahşap, mutfağınız için harika bir çift oluşturur, kişisel tarzınıza uyum sağlar ve mekanı sıcaklık ve parlaklık ile dönüştürür. Herhangi bir mutfakta muhteşem olacak bir kombinasyon olduğunu size temin ederiz.

Beyaz ve Ahşap Mutfaklar – [Size İlham Verecek 20 Fikir]
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu