Çift Tonlu Dolapların Mutfaklarda Çalışmasının 6 Nedeni

Mutfağınıza ekstra görsel çekicilik katmak istiyorsanız, neden iki tonlu dolapları düşünmüyorsunuz? Mutfağınıza olduğundan daha geniş görünmesini sağlarken ek bir derinlik katmanı eklerler. Bu yeni görünümü tercih eden daha fazla ev sahibi ile, trendin içine girme zamanınız da geldi!

İşte bu çift tonlu estetiğin mutfağınıza işlevsellik ve çekicilik katmasının bazı nedenleri.

siyah renk iki tonlu dolap

1. Bir uzay yanılsaması yaratır

Günümüzde çoğu kentsel dairede, alan birinci sınıf ve kompakt mutfaklar hızla norm haline geliyor. Küçük bir alanı daha büyük göstermek için açık renkler tercih edilmelidir. Üstte beyaz veya daha açık bir gölge seçilerek, göz yukarı doğru çekilerek daha geniş bir alanın görsel yanılsaması yaratılır. Daha açık renkler aynı zamanda pencereden gelen ışığı yansıtır, mekanınıza parlaklık ve neşe katar.

Bu mutfakta tezgah üstü cam dolap seçimi, alanın gerçekte olduğundan daha büyük görünmesine yardımcı olur.

dokulu çift tonlu mutfak

2. Çok ihtiyaç duyulan pratikliği eklerler

Daha küçük bir alanda daha açık bir palet en uygun seçim olsa da, dökülme ve lekelerin çok muhtemel olduğu bir mutfakta açık tonların kullanılması her zaman pratik değildir. Tamamen işlevsel açıdan bakıldığında, kaba kullanımın yükünü taşıyan tezgahın altında koyu renkler, üst dolapta ise daha açık renkler kullanmak mantıklı geliyor.

Aşağıdaki görseldeki taze yeşil ve beyaz mutfak hem pratik hem de temizlenmesi kolaydır. Yay yeşili alt dolaplar leke göstermezken, beyaz üst dolaplar alanı aydınlatır ve aydınlatır.

3. Odak Noktası Oluşturun

Tüm dolapların tekdüze ve kasvetli görünmesine neden olabilecek aynı gölgeye sahip olmak yerine, daha yumuşak, daha sessiz renkler arasında gözbebeklerini yakalayan koyu bir renk gibi güçlü bir odak noktasına sahip olmayı seçerek çarpıcı bir görsel etki yaratabilirsiniz . Çift tonlu dolaplar, sade, basit ayrıntıların bile zarafetin son sözü gibi hissetmesini sağlayabilir.

Bu düşünce tarzının mükemmel bir örneği, bu sevimli beyaz ve sarı mutfaktır. En ince ayrıntısına kadar planlanan bu mutfak, maksimum işlevselliği küçücük bir alana sığdırıyor ve merkez ekseni boyunca uzanan güneşli sarı dolapları ile dikkat çekmeyi başarıyor.

4. Tavanın algılanan yüksekliğini azaltın

Uzun ve dar, ancak yüksek tavanı olan bir mutfakta, yukarıda daha koyu dolaplar kullanmak, aşırı derecede uzun görünmeyen rahat ve konforlu bir alan yaratacaktır. Aynı zamanda, alışılmadık bir backsplash, ince mimari detaylar ve akıllı depolama gibi küçük tuhaflıkları vurgulamaya yardımcı olurlar.

Bu Dark Phoenix Modüler Mutfakta, örneğin, çatı katındaki siyah dolaplar yüksek ünite ve alt dolap ile bağlantı kurarak pişirme alanına yakınlık hissi katar. Derin şarap kırmızısı rengindeki üst dolaplar çarpıcı bir kontrast sunar.

5. Doku ve ton ekler

Tüm kabin tek tip olduğunda, dokularla oynama seçeneğiniz yoktur. Mat dolapları olan bir mutfak donuk görünebilir, ancak tamamen parlak olan bir mutfak tepeden tırnağa görünebilir. İki tonlu mutfaklarda, alt dolaplarda mat veya pürüzlü yüzeyler kullanabilir ve üst dolapta çok parlak akrilik veya metalik yüzeyler ile kontrast yaratabilirsiniz; denge ve güzel bir doku etkileşimi yaratmak.

Burada açık renkli kaba yontulmuş meşe dolapların parlak şarap kepenkleri ile yan yana dizilmesi ilginç bir görsellik sunuyor. Yukarıdaki açık raflar, boşluk-katı dengesine katkıda bulunur ve boşlukları açar.

6. Değer katan harika bir yükseltme

Hızlı bir yükseltme arayan birçok ev sahibi, tüm kabini yeniden yapacak bütçeye sahip olmayabilir. Bu durumda, tam bir yenileme yerine sadece bir dizi dolabı cep dostu bir fiyata ve daha hızlı tamamlama süresiyle yenilemeyi düşünebilirsiniz. İki tonlu dolaplar bu tür durumlarda çok güzel çalışır, çünkü bir dolap setini değiştirerek evinizin dekoruna değer katacak yepyeni bir görünüm yaratabilirsiniz.

Aşağıdaki mutfakta, sadece bir takım dolabı yeniden yaparak yepyeni bir görünüm yaratmak mümkün! Koyu sarı, hiçbir zaman bir açıklama yapmayı başaramayan cesur bir kombinasyon için metalik çelikle birleşir.

Çift tonlu bir mutfak, mekanınızı dönüştürebilir ve evinizde görsel uyum yaratabilir. Daha fazla iki tonlu fikir ve seçenek mi arıyorsunuz? BeyazYastık deneyim merkezini ziyaret edin ve aileniz için doğru olan görünümü bir araya getirin! Sizinle bağlantı kurmak için sabırsızlanıyoruz.

Çift Tonlu Dolapların Mutfaklarda Çalışmasının 6 Nedeni konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu