Mutfağınızın daha geniş görünmesini sağlamak

Mutfağınızın daha geniş ve davetkar görünmesini sağlamak için ipuçları ve püf noktaları
Mutfağınızın daha geniş ve davetkar görünmesini sağlamak için ipuçları ve püf noktaları.

Mutfak, evle birlikte dünyanın en yoğun kullanılan odalarından biri olarak başta gelir. Ne yazık ki, çoğu evde, Bu gerçekten çok küçük bir alana düşürülür.
Bu, herkesi çok az seçenekle bırakır. Fikir sizin için dekorasyon alanına geldiğinde bunun için zorlu bir süreç başlar. Endişelenmemek için değil, bu konuda insanların mutfak alanlarında üretebilecekleri birçok yöntem bulabilirsin. İşte size bazı 7 öneri adım bu, minimum çabayla elde edilir.

Duvarlar İçin Açık Renkler Seçin

Duvarlar İçin Açık Renkler Seçin

Bu mutfağı geniş göstermenin ilk program unsuru Bir mutfağı dekore ederken genellikle duvarları açık tonlarda boyayabilmektir. Duvarları koyu renklerle boyamak, küçük alanı çok daha küçük hale getirecektir. Bu nedenle, cesur siyahları ve kırmızıları bir kenara bırakın, yumuşak pastel tonlar seçin Fikir, daha fazla alan (veya en azından onun yanılsamanızı) yayınlamak için iyi bir kapı veya pencere ile kendi ışık akışınızı yansıtır.

İyi bir Açık Kat Planı seçin

İyi bir Açık Kat Planı seçin

Bugün evleri içeren çoğunluk, odalarına daha büyük daha havadar depolamak için tedarik eden açık kat planlarına giriyor. Duvarlardan ayrılarak bölünmeyen bu tarz odalar alışverişe daha aydınlık ferah eklenmiş. Mutfağınızda sizin için geçerli olan aynı kuralınız geçerli olacaktır. Bitişik oda nedeniyle kat odayı paylaşmak için kendi mutfağınızı sağlayan açık bir kat planı seçin. Bu, kendi favori yiyeceklerinizi pişirmenize yardımcı olacak daha geniş alan yanılsamasını yaratacaktır.

Açık Rafları Düşünün

Açık Rafları Düşünün

Raflar için dolap seçimi modaya uygun bir seçenek gibi görünse de, mutfaktaki boş alanı sizin için bir ölçüde azaltabilir. Bu durumda en kolay seçeniğiniz, muhtemelen açık rafları seçebilmek olacaktır. Ürün mutfaktaki genel alanı doldurur ve sonuç olarak daha büyük görünmesini sağlar.

Cam Kapıları Deneyin

Cam Kapıları Deneyin

Elbette tercihiniz olsun veya olmasın dolap bulundurmak için mutfağınız ile birlikte cam kapaklı olanları tercih etmeye çalışın. Görsel olarak geniş bir pişirme alanının keyfini çıkarırken, mutfağınızın temel ihtiyaçlarını iyi bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Herkesin kendi mutfağınız arasında sınırla bağlantılı görünür bir çizgi oluşturabileceği açık kat planlarına ilişkin ek işlevlere ek olarak, kendi bitişik odanız, içeride değilken geri çekilebilen sürgülü bir cam ekran kullanarak kendi bitişik odanız olarak kullanılabilir.

Minyatür Aletleri Kullanın

Minyatür Aletleri Kullanın

Her gün ordunun tamamı için özel bir aşçı olmadıkça, mutfağınıza tek başına daha fazla alanı kapatan büyük boyutlu aletlerle cevap vermeye çalışmayın. Ocağa, tıpkı küçük boyutlu iyi bir bulaşık makinesi gibi, ihtiyaçlarınıza göre mini cihazları seçin. Ek olarak, bu çok görevli cihazları da seçebilirsiniz ve bu nedenle, ayrı işlerle ilgili olarak ayrı cihazlar satın almak isteyenlerin ihtiyaç duymasını önleyebilirsiniz. Bu, mutfaktaki dağınıklığı azaltmaya yardımcı olacak ve alışverişi ekstra geniş hale getirecektir.

Akıllı Depolama Seçeneklerini Düşünün

Akıllı Depolama Seçeneklerini Düşünün

Küçük bir mutfak kesinlikle herkesi çok az seçim içinde bırakacaktır. Eşya depolamaya yardımcı olmak için depolu mutfak gereçleri seçin. Dolaplarla birlikte tüm temel aletleri ve diğer mutfak eşyalarını saklayabilirsiniz, ancak dolap alanı dışında çalışırsanız, eşyaları yerleştirmek için mevcut tezgahınızdan başka hiçbir yerde alan olmaz. Bu, muhtemelen daha fazla dağınıklığa yol açacaktır, bu nedenle mutfağın üretilmesi, alışverişe gitmek için asıl fikirle karşılaştırıldığında daha küçük olacaktır.

Bunu engellemek için bir ürün alırken mutfak alanı hesaplanmalıdır. Depolamanın iyi sonuç vermemesine bakılmaksızın, raflarla ilişkili formda dikey depolama elde edin. Öyle bir mutfak tezgahı seçin ki eşyaları saklamanız için size imkan sunsun.

Pek çok tencerenizi, tavana asılı iyi bir çerçeveye tavalarla birlikte asmayı düşünün. Ayrıca şu anki mutfağınızı daha geniş hale getirmenin yanı sıra dağınıklığı da azaltarak, yemek pişirme alanına harika bir benzersiz rustik alışveriş imkanı sağlayacaktır.

Doğru Aydınlatmayı Kullanın

Doğru Aydınlatmayı Kullanın

Hepimizin dahil olduğu çoğu şey, tavan aydınlatmasının en fazla olduğu düşüncedir Bir mutfağın ihtiyaç duyduğu fikirleri iyi karar verilmelidir. Aksine, kendi mutfağınız, diğer alanlara yönelik çeşitli aydınlatma olanaklarına ihtiyaç duyacaktır. Bir tezgahın, kişinin işini elinden çıkarmak için iş aydınlatmasına ihtiyacı olsa da, mevcut yemek yerinizin, yemek deposunu iştah açıcı hale getirebilmek için yumuşak, sarkıt ışıklara ihtiyacı olabilir.

Benzer şekilde, akkor aydınlatma , zemin aydınlatması, tavan aydınlatması ayrıca dolap aydınlatma seçenekleri, ışığınızı katı yüzeylerden yansıtmaya yardımcı olacak, böylece mevcut mutfak dekorunuzu geceden bile ferah ve esenlikler içeren bir şekilde aydınlatacaktır.

Oldukça küçük bir mutfak alanı kullanarak sıkışmış bilgi edinme konusunda endişelenmenize gerek yok. Bazı zekice dekor tüyolarının içinde, bir kişi hiç vakit kaybetmeden mutfak alanını daha büyük hale getirebilir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu