Yılın en soğuk zamanlarında havuz bakımı nasıl yapılır

Doğru bakım yapılmazsa, o sırada bir kenara bırakılan havuzunuz sorun yaşayabilir. Yaz geldiğinde fazladan iş yapmamak için havuz bakımı için 4 değerli ipucu düzenledik:

Temizlik

havuzla ilgilen

Genellikle yaz aylarında yaptığınız temizlik, daha az sıklıkta da olsa, kış aylarında da gereklidir. Bu işlem, kaplamada ve kurulumlarda daha fazla dayanıklılığı garanti eder. Özel temizliğe yatırım yapmak için kışın başlangıcından yararlanmaya çalışın, çünkü bu soğuk mevsimde insanlar havuzunuzu unutur ve bununla birlikte bakım fiyatı önemli ölçüde düşer. Bakım genellikle daha sıcak aylarda 1.000,00 R $ civarındadır ve yaklaşık 500,00 R $ ‘a düşer. En iyi profesyoneller kış aylarında gündemde bir gevşeklik yaşadıkça, vasıflı işgücü arzı da artmaktadır.

Tuvalle kaplamak hala en iyi seçeneklerden biridir. Bununla birlikte, yağmur dönemlerinde su birikintisi oluşumunu önlemek için malzemeyi iyice germek önemlidir ve bu olduğunda, suyu boşaltmaya ve dang sivrisineğinin Evinizin bir alanına odaklanmasını önlemeye her zaman dikkat edin.

Fayansları fırçalamak veya elyafı cilalamak gibi daha ağır bakım için sezonun daha sıcak bir gününü seçin. Bu, daha uzun bir servis ömrü ve gelecek sezon için garantili temizlik sağlayacaktır.

Ekipmanlar

havuzla ilgilen

Pompalar ve diğer ekipmanlar da dinlenmeyi ve bakımı hak eder. Önceki sezonda bir şeyler yerinde görünmüyorsa, kıştan ve düşük şirket fiyatlarından yararlanın ve her şeyi incelemeye gönderin. Motor, genellikle en çok sorun çıkaran, yağlamaya götüren, olası kusurları ayarlayan ve her şeyi daha sıcak mevsimler için bırakan bileşenlerden biridir.

Bütün kışı havuzda geçiren şamandırayı veya şamandırayı biliyor musunuz? Bu yıl hatayı tekrar etmemeye çalışın. Tuvalden çıkabilecek veya suda kalabilecek tüm ekipman ve nesneleri kaldırın. Bakımın kalitesini ve hızını kötüleştirmenin yanı sıra, bu tipik yaz ekipmanı mantar ve bakteri nedeni olabilir.

Boş mu değil mi?

Şu anda, havuzların kapladığı malzemelerin “sulu” kalması için suya ihtiyacı vardır. Bu nedenle, tüm suyu çıkarmak kiremitlerin ve liflerin çatlamasına neden olabilir ve yaz aylarında bakım maliyetini daha da pahalı hale getirebilir. En iyisi, yaklaşık 50 cm boşaltmak ve suyun geri kalanını bırakmak, her zaman phd ve kloru kullanılmış gibi tutmaktır.

Reformlar

Bir kiremit kırdınız mı, yazın veya kışın ortasında havuzda istenmeyen bir delik veya yeşil nokta mı belirdi? Soğuk mevsimden yararlanın ve gerekli reformları yapın. Kuruma ve bitirme işlemleri biraz daha uzun sürmesine rağmen, yaz aylarında aynı hizmete göre fiyat çok daha düşük ve kalitesi çok daha yüksek, bu da daha tartışmalı olma eğilimindedir.

Yılın en soğuk zamanlarında havuz bakımı nasıl yapılır
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu