Bahçe Fikirleri

Terasları ve balkonları suni çim ile dekore etme fikirleri

suni çim ile teras ve balkon nasıl dekore edilirÇim, refah, sağlık ve mutlulukla ilgilidir. Bir kareden her geçişimizde, bu hislerle bağlantı kurduğumuzu hissederiz ve hatta ayakkabılarımızı çıkarıp rahatlamak isteriz.

Öyleyse neden bunu evde de başaramıyorsunuz? Bahçesi olan şanslı azınlıklardan biri değilseniz ve benim gibi bir teras ya da balkona razı olmanız gerekiyorsa, o doğal unsuru kopyalamak için başka bir seçeneğiniz var: suni çim.

Bu yazıda, terasınızın boyutu ne olursa olsun benzersiz alanlar elde etmeniz için bu malzemeyi entegre etmenin farklı yollarını göstereceğiz.

Suni çim ile terasınızda mekan yaratmak için 7 fikir

Gerçek olanla aynı şekilde kullanın

suni çimi gerçek olan gibi kullanın

Rüya gibi bir bahçe görünümü elde etmek için terasınıza suni çim yerleştirin. Gerçek çim gibi görünecek, ancak daha kolay bakım ve böcek veya çarpma içermeyecek. Tarzdan vazgeçmemek ve işlevsellik kazanmamak için bu malzemeyi seçin.

Ahşap ve taşla birleştirin

Ahşap ve taşla birleştirin

Çimlerin yeşil unsuruyla birlikte ahşap ve taş gibi iki asil malzemenin kullanılması, zen ve oldukça rahatlatıcı bir alan yaratır. Ek olarak, bu malzemeler sağlam ve dayanıklıdır, bu nedenle uzun vadeli bir terasta bahis oynarsınız.

Yemek odası konumunu işaretleyin

Yemek odası konumunu işaretleyin

Terasınızdaki alanları ayırmak için suni çim kullanabilirsiniz. Yeşil bir halıya önem vermek ve simüle etmek için yemek odanızı bir dikdörtgen çim ile çerçeveleyin.

Çim sadece zeminler için değildir

Çim sadece zeminler için değildir

Terasınızın duvarlarında suni çim ile yenilik yapmaya cesaret edin. Bu eğilim, bir duvarı odak noktası olarak işaretlemek için hem iç hem de dış mekanlarda kullanılır. Bu unsurla dikey bir bahçeyi simüle edin ve tüm gözleri çekin.

Şekillerle oynayın

Şekillerle oynayın

Terasınızın tasarımında, alanlarınızı sınırlandıran organik şekiller ekleyebilir ve bunları zemin değişiklikleriyle işaretleyebilirsiniz. Suni çim, esnek olduğu ve her şekilde döşenmesi kolay olduğu için bu uygulama için ideal bir malzemedir.

Mobilyalarınızı yeşil elemente karşı vurgulayın

Mobilyalarınızı yeşil elemente karşı vurgulayın

Modern bir tarzınız ve tek renkli bir paletiniz varsa, zemindeki suni çim mobilyalarınızın öne çıkmasına yardımcı olabilir. Yeşil ton, beyaz ve siyahla tezat oluşturuyor ve mobilyalarınızı kahramana dönüştürecek çok ilginç bir etki yaratıyor.

Minimalist ve çağdaş bir alan yaratın

Minimalist ve çağdaş bir alan yaratın

Suni çim kullanımıyla yenilik yapmak istiyorsanız yol oluşturarak farklı boyutlarda çemberler yerleştirebilirsiniz. Bu malzemenin manipüle edilmesi çok kolaydır ve böylece çağdaş ve şık bir tasarım elde edersiniz.

Balkonlarda suni çim kullanmak için 5 fikir

Küçük alanlar için uygundur

Küçük alanlar için uygundur

Suni çim, doğal elementi yer kaplamadan zeminin içinden sağladıkları için küçük balkonlar için de harika bir kaynaktır. Ayrıca, birkaç bitki eklerseniz, küçük bahçenizde nasıl dönüştüğünü göreceksiniz.

Zeminde ahşabı ve çimi birleştirin

Zeminde ahşabı ve çimi birleştirin

Zemininizin görünümünü değiştirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı: sadece bir desen düşünmeniz ve suni çim ve ahşap modülleri yerleştirmeniz yeterli. Kısa sürede modern, yenilenmiş bir balkona sahip olacaksınız.

Orijinal bir olay örgüsü oluşturun

Orijinal bir olay örgüsü oluşturun

Eşit suni çim modülleri ve başka bir malzeme ile harika bir tasarım zemin elde edebilirsiniz. Olasılıklar sonsuzdur, bu kaynak ile kişiselleştirilmiş ve şık bir model elde edersiniz.

Tasarıma üçüncü bir malzeme ekleyin

Tasarıma üçüncü bir malzeme ekleyin

Çim ve ahşabın yanı sıra çakıl veya taş gibi zemine uygun diğer unsurları da entegre edebilirsiniz. Bir malzeme daha ekleyerek daha ilginç bir tasarım elde edilebilir ve balkonunuzu daha derin hale getirecektir.

Rahatlama alanı edinin

Rahatlama alanı edinin

Suni çimi, okumak, dinlenmek veya yoga yapmak için özel bir yer oluşturacak şekilde yerleştirebilirsiniz. Zevkinize en uygun çim dokusunu seçin.

Alanınıza en uygun fikir nedir?

Artık teraslarda ve balkonlarda binlerce suni çim uygulamasından bazılarını gördüğünüze göre, dış mekan alanınıza entegre etmenin orijinal bir yolunu düşünmenizi öneriyoruz.

Suni çim sadece güzel bir kaynak değil, aynı zamanda dekorasyon sırasında bize çok fazla esneklik sağlıyor. Bugün ideal çimlerinizi bulmak ve evinize dahil edebilmek için doku, ton ve fiyat için birçok seçeneğiniz var.

Terasları ve balkonları suni çim ile dekore etme fikirleri konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu