Rustik Tarz Mutfak Dekorasyonu

❤️ Rustik mutfaklar: En çok arananlardan biri

Modern mutfak dolapları düz ve kusursuz hatlarıyla ‘en çok tercih edilenler’ listesinde başı çekedursun rustik tarz mutfakların sıcaklığına henüz hiçbirinin erişmesi mümkün görünmüyor. Rustik tarz mutfaklar doğal görünür ve geçmişteki bir zaman diliminden çıkıp geldiklerini düşünebilirsiniz.

Sıkıcı bir mutfağınız varsa ve onu yenilemek istiyorsanız country tarzını tercih edin. Bununla birlikte, tüm odalara sıcaklık ve kişilik kazandıran, ancak karmaşıklığı kaybetmeden kırsal ve doğal bir ortam elde edeceksiniz. Ülkede yaşamak zorunda kalmadan ülke mutfağınızın keyfini çıkarın, anahtar rustik tarzdan küçük bir doz ilham almak olacaktır.

Rustik tarz, ahşap, taş, hasır, doğal lifler gibi doğal malzemelerin ve kilimler için keten veya pamuk gibi kumaşların ve country tarzına özgü dekoratif unsurların kullanılmasıyla karakterize edilir.

Rustik tarz en uzun süre dayanan, modası geçmeyen ve zamansız trendlerden biridir. Her sezon güncel trendlere ve tarzlara uyum sağlayarak yenileniyor. Bu da onu büyük şehirlerin mutfaklarına yerleşmek için iyi bir sebep haline getiriyor, kır evlerinden ilham alan sıcak bir mekan talep edenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Bu tarz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Rustik tarz bir salon nasıl şöminesiz düşünülemezse rustik tarz bir mutfakta da ateşin kendini gösterebilmesi gerekir. Mutfağa şömine veya barbekü eklemek kulağa gerçekçi gelmiyor belki ama bunun yerine şömine görünümlü bir soba için mutfakta yer bulunabilir.

Mutfağınızda bir dağ evi havası estirmek istiyorsanız mutfak aletlerini herkesin tercih ettiği mağazalardan satın alamazsınız. Standart beyaz eşyalar rustik bir tarzı yansıtmaktan uzaktır. Mutfağın sıcak tarzına uyan renkli ve hatta vintage tarzda mutfak aletlerine yönelmelisiniz. Modern rustik tarzda, metalik mutfak gereçlerine de yer verilebilir.

Detaylardan söz açmışken her zaman takdir toplayan parlak krom mutfak bataryaları, rustik tarzda pek hoş karşılanmayabilir. Bronz ve vintage görünümlü mutfak bataryalarını araştırmalısınız.

Rustik bir mutfak neler sunar?

Rustik mutfaklar benzersiz bir çekicilik yaratır ve birçok avantaj sağlar, konforludur, misafirperverdir ve sıcaklık ve gelenek duygusuyla hoş bir atmosfer taşır. Kırsalın ve doğanın hafızasını uyandırırlar. Diğer güncel ve daha avangard tekliflerle karşılaştırıldığında, duyumları yenmek zordur. Şehirde yaşıyorsanız, kır mutfağına sahip olmak günlük hayatın stresini unutmanıza yardımcı olacaktır.

Rustik mutfakların çok pratik bir avantajı dayanıklılıklarıdır. Diğer güncel stillerin aksine, tasarımları zamansız. Bir mutfağı rustik bir tarza uyarlamak söz konusu olduğunda, ana malzeme olarak ahşap sonsuz olanaklar sunar. Sebep? Doğala çok yakın geleneksel bir dokunuş üreten bir malzemedir.

Beyaz tonlarının hakim olduğu bir mutfağı tercih edebilir veya tam tersine siyah gibi koyu renklerin çok çeşitli tonlar arasında gidip geldiği bir mutfak tercih edebilirsiniz. Toprak ve nötr tonlarla çok iyi bir tezat oluşturuyor, böylece odanın içindeki parlaklığı artırmaya yardımcı olduğunu unutmadan Akdeniz çizgileri atmosferini iletebileceksiniz.

Ayrıca mavi veya yeşil, mutfağa kırsal bir çekicilik kazandırmak için çevreyi doğallaştırmaya yardımcı olur. Rustik mutfak mobilyalarınız için bu tonları seçmek riskli olabilir ancak mekanı canlılık, kontrast ve uyumla doldurmak için olmazsa olmaz olacaktır.

Taş duvarlar, ahşap zeminler, kil karolar, eski kiremitler veya kirişli tavanlar genellikle kır evlerinde gördüğümüz temel unsurlardan bazılarıdır.

Neden rustik mutfakları seçmelisiniz?

Bu soruyu cevaplamak için country tarzı mutfakların dekoratif değerini incelemek gerekir. Sakinlik ve itidal yaratırlar, bir doğa duygusunu teşvik ederler ve kasaba ve kır evlerine özgü estetik bir konsept sağlarlar.

Ayrıca biraz daha özen ve detaylara dikkat ederek rustik şık bir tarz elde edebilirsiniz. Bu tarz, geleneksel rustik tarzın yenilenmesini temsil eder, ülkenin modern, avangart ve çağdaş unsurlarla birleşimi ile karakterize edilir.

Bu stil kombinasyonu için gerekli malzemeleri biliyor musunuz? Ahşap (doğal ahşap veya açık veya pastel renklerde boyanmış) modern dokunuşlarla birleştiğinde, çok güçlü olmayan ve iyi dağıtılmamış aydınlatma, sıcak bir etki yaratacak ve ev mutfağına pratiklik katacaktır. Çok aradığınız stili bulmanıza yardımcı olacak bazı dekoratif detayları unutmayın.

Rustik mutfaklar, günümüzün geleneklerini takip etmek yerine özel bir çekiciliğe sahiptir. Klasik hissini uyandırırlar ve çevreyi incelik, özgünlük ve büyük bir çekicilikle süslerler. Kendini diğer evlerde görmeye alışık olduğumuzdan farklılaştırmanın bir yolu.

Modern rustik mutfaklar

Yeni dairenizi dekore etmek ister misiniz? Neden rustik tarzı tercih etmiyorsunuz?

Bazen, kır tarzı mutfaklar, modern evlerde kurulumları için bir miktar reddedildi. Bunun nedeni, sınırlı işlevsellik ve çok yönlülük olmuştur, buna ek olarak, uzun süredir rustik konsept, mevcut ve minimalizm ile el ele gitmedi gibi görünüyordu, ancak bu düşünce yavaş yavaş yeni bir stile, rustik’e genişletildi. şık tarz..

Son yıllarda popülerlik kazanıyorlar, bugün modern rustik mutfaklar giderek daha fazla talep görüyor. Geleneksel, rahat ve doğal bir tarz elde etmek isteyenler için ancak mutfağında modern bir dokunuş isteyenler için ideal.

Ancak, iyi tasarlanmış bir rustik mutfak her zaman eski veya yıpranmış bir şeyin taklidi değildir. Taş ve ahşap gibi malzemelerin sağladığı geleneksel zevki, elektrikli aletler veya yeni kontrastlar oluşturan yeni malzemeler ve tonlar gibi en güncel unsurların modernliği ile mükemmel bir şekilde birleştirmekle ilgilidir.

Aynı oda içinde yemek odasını da içeren bir mutfağınız varsa, ahşap ada, ışıklar, perdeler, mobilyalar ve lambalar gibi belirli konseptleri endüstriyel öğelerle birleştirerek kontrastla oynayabilirsiniz. Işıkların detayları ona çok daha modern bir görünüm kazandıracak.

En iyi modern rustik mutfağı elde etmek için bazı anahtarları dikkate almanız önemlidir:

– Gri gibi güncel tonlarla birlikte ahşap gibi doğal malzemelerle kontrast oluşturur. Bu kontrast, siyah gibi diğer renklerin getirdiği gelenekselliği azaltmanıza yardımcı olacaktır. Odadaki en iyi dengeyi elde etmek için duvarlarda açık tonlar tercih edin, öyle ki eşsiz bir uyum yakalayın, ancak kır dokunuşunu kaybetmeden.

– Hayal gücünüzü serbest bırakın ve klasik rustik mutfak dolaplarını modern cihazlarla birleştirin. Rustik mutfaklarda nadiren görsek de çelik ve ahşap tonları mükemmel bir şekilde birleşerek dinamik ve farklı bir etki yaratıyor.

– Aklınızda rustik bir mutfak, ancak modern ve çağdaş mobilyalar varsa, country tarzının tipik unsurlarını kullanın. Mutfağınızın bazı duvarları için taş kaplama tercih edebilirsiniz, bu malzeme rustik mutfaklar için en çok kullanılanlardan biridir, bu nedenle mevcut mobilyalarla birlikte rustik bir tarz elde edebilirsiniz.

– Son olarak bu tip mutfaklarda detaylar ve dekorasyon çok önemli bir rol oynayacaktır. Antikliği ve doğayı çağrıştırmalıdırlar ama modern bir üslupla, bu yüzden çiçek, bitki, eski mutfak eşyaları, hasır aksesuarlara sahip olmanız önemlidir…

Küçük evler için rustik mutfaklar

Küçük bir alana sahip olmasına rağmen evin dekorasyonunda evin rustik uyumunu kaybetmemesi çok önemlidir.

Rustik bir mutfak güzel ve rahat bir köşedir. Bu tarza ulaşmada mobilyalar çok önemli bir rol oynayacaktır. Ancak, sahip olduğunuz kullanılabilir alanı dikkate almanız önemlidir, böylece alana en uygun mobilyayı seçebilirsiniz. İşlevsellik sunduklarından emin olun.

El yapımı ve restore edilmiş bir görünüm oluşturan eski ve geleneksel tarzda mobilyalara başvurmak çok tipiktir. Destek görevi görmeleri ve bir tamamlayıcı olarak mekana dahil edilmeleri önemlidir, örneğin rustik dolaplar, country tarzını çağrıştırır ve farklı boyutlarda seçebilirsiniz. Bulaşıklar, şişeler, dekoratif öğeler için idealdirler…

Öte yandan, gerekli ek depolama alanını sağlayan bir lavabo, yardımcı çekmece üniteleri ve hatta bir hasır sepeti barındırmak için kullanılan rustik iki tonlu ahşap bir ada tercih edebilirsiniz.

Adalar, modern country tarzı mutfaklar için en çok talep edilen unsurlardan biridir. Sadece güzelliği için değil, aynı zamanda çok yönlülüğü ve işlevselliği için. Alandan en iyi şekilde yararlanmamıza ve yemek hazırlamak için daha büyük bir yere ve kahvaltı yapmak veya hafif bir şeyler yemek için bir yüzeye sahip olmamıza izin veriyorlar.

Ancak boyutları küçültülmüş bu tip mutfaklar için en çarpıcı olan ahşap laminat parke kullanılmasıdır, harika bir bitiş sağlar.

Rustik mutfakların görünümünü iyileştiren yeni yüzeyler

Tebeşir boyayı da tercih edebilirsiniz, çok moda ve sizi suskun bırakacak sonuçlara sahip. Önceden zımparalamaya gerek kalmadan, herhangi bir yüzeye sorunsuz bir şekilde yapışırlar, bu da mobilyalarımıza hem eski hem de modern bir dokunuş kazandırma işini kolaylaştırır. Şüphesiz, her zaman haklı olacağınız patlayıcı bir kombinasyon.

Aydınlatma. Sıcak tonlarda, özellikle sarımsı bir renge sahip olan ışıkları tercih etmek önemlidir. Rustik aydınlatma, bu dekorasyon için eşsiz bir parlaklık elde etmenize yardımcı olacak ve ışıkla dolu sıcak bir atmosfer yaratacaktır. Öte yandan, ahşap mobilyalı bir alan için beyaz ışık kullanmayı seçerseniz, bu malzemenin odaya aktardığı tüm çekiciliği kaybedersiniz.

Bir başka iyi fikir, mobilyaları boyamak ve eski bir stil elde etmektir, bunun için Judea’dan bitüm kullanabilir ve beyaz bir boya tercih edebiliriz. Bitümü uygulamadan önce hafifçe zımparalayın ve eskitme etkisinde daha iyi sonuç alacaksınız. Sonuç genellikle gerçekten şaşırtıcıdır, çünkü beyaz gibi renkler daha fazla ışık almanızı sağlar ve görsel olarak daha geniş olur.

Mutfak mobilyalarını beyaza boyayarak, söz konusu oda için çok sayıda avantaj elde edeceksiniz. Alanı görsel olarak genişletirler ve doğal ışığı daha iyi yansıtırlar, bu da onu daha canlı ve neşeli bir oda haline getirir.

Rustik mutfaklarda doğal malzemelerin rolü

Rustik bir görünüme sahip bir mutfağı dekore etmek için mükemmel malzeme ahşaptır. Ancak taş ya da çamur gibi malzemeler de rustik tarzlarda çok tekrarlanıyor, country tarzların tipik eskitme karakterini yakalamanıza da yardımcı olacaklar.

Bu doğal malzemeler, bu geleneksel tarzın kahramanları olacak. Hem odanın mimarisinde hem de dekorasyonunda bunları bulmak çok kolay olacaktır. Bir ortamı uyum içinde tamamlayan mutfak eşyaları veya küçük ahşap detaylar gibi dekoratif objeler üzerine bahis yapın.

Mimariye gelince, bunları ahşap kirişli tavanlara, taş duvarlara, ahşap kapılara, ahşap pencerelere… mümkünse daha da fazla sıcaklık sağlamak için aklınıza gelebilecek her şeye kurabilirsiniz. Son yıllarda, devrim niteliğinde bir görüntü oluşturan yeni malzemeler dahil edilmiştir. İyi bir örnek mikro çimento durumudur, bu malzemenin sunduğu estetik olanaklar sonsuzdur.

Rustik mutfaklar nasıl birleştirilir

Daha önce de ilerlettiğimiz gibi, rustik mutfağınızda olmazsa olmaz, country tarzının çok karakteristik özelliği olan malzemeler ve dekoratif unsurlar var. Mutfağınızı rahat ve konforlu bir odaya dönüştürmek için en iyi rustik stili elde etmek için bu basit anahtarları ve dekorasyon püf noktalarını dikkate almanız önemlidir. Bu tarzla uyumlu sıcak tonlar ve neşeli dekor, tüm aile için sıcak bir yuvayı tamamlıyor.

– Odun sobaları: Rustik mutfaklar için cam seramik soba veya modern soba yoktur. Odun sobaları veya gazlı ocaklar, herhangi bir rustik mutfağın önemli bir parçasıdır. Temel özellikleri yemeğe verdikleri lezzet olmasına rağmen birçok avantaj sağlarlar.Birçok uzman, yemeğin seramik ocaklarda ve modern mutfaklarda pişirilenden çok daha doğal bir tada sahip olduğunu onaylar.

– Ahşap zeminler ve tavanlar: Daha önce de belirttiğimiz gibi, ülke mutfaklarında ahşap ana malzemedir. Ahşabın türüne bağlı olarak farklı sonuçlar elde edersiniz. Masif ahşap malzemeler üzerine bahis yapmanıza gerek yoktur.

– Kapılar ve pencereler: Rustik dekorasyonun püf noktalarından biri de kapılardan dekorasyon yapmaktır. Bazen kapıların görünür nesneler olduğunu ve bir odaya veya eve kişilik kazandırdıklarını unutuyoruz. Onları farklı yüzeylerde bulabilirsiniz. Bununla birlikte, ahşap, ister katı ister içi boş olsun, önemli bir bileşendir. Eski bir tutamaç gibi dekoratif bir bileşen seçebilirsiniz.

– Pencereler: Rustik bir dekorasyona kişilik katan temel unsurlardan bir diğeridir. Pencerelerle dekorasyon, duvarları vurgular ve uygun aksesuarlar eklemenize olanak tanır. Farklı bitiş ve şekillerdeki ahşap pencere çerçeveleri, dekorasyonun geri kalanını güçlendirmeye ve aynı zamanda dış bir görüntü sağlamaya katkıda bulunur.

Rustik Tarz Mutfak Dekorasyonu konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu