Retro tarzda 15 model

Eski bir masa mı arıyorsunuz? Bu retro tarzdaki 15 model seçimini keşfedin.

Vintage tarzı çalışma masası, dekora özgünlük katan retro bir mobilya parçasıdır. Her boyutta ve şekilde gelirler, bu nedenle çoğu iç mekanın özelliklerine uyum sağlar.
Ahşap veya metalde, depolama boşlukları (çekmece, kutu, niş vb.) Veya basit tezgah ile, olasılıklar çoktur ve herkesin ihtiyaçlarına ve zevklerine göre ideal tasarımı bulmasına izin verir.

Resimlerde, bir ofis seçmenize yardımcı olacak 15 modelden oluşan seçimimizi keşfedin iç mekanınızda ilham verici bir çalışma alanı yaratmak için vintage.

1. Pusula ayaklı masif ahşaptan eski masa

Pusula ayaklı, masif ahşaptan vintage masa

Kusursuz beyazın derli toplu dekorunda, bu klasik masif ahşap masanın ağırbaşlılığı mükemmel bir alan sunuyor. Neredeyse “ciddi” üst kısmı ve çekmeceleri ile zarif çizgisi yalnızca bir illüzyondur. Gerçekten de, iki çekmecenin kulplarını anımsatan altın pusula kaplamalı hafif genişletilmiş tabanın gizli fantezisi, son derece popüler bir mobilya parçasının açılarını yumuşatıyor. Tik aynı zamanda ona hassas bir sıcaklık verir. Tikamoon’da bulmak için.

2. Altın ayaklı kavisli tasarıma sahip eski masa

Altın ayaklı kavisli tasarımlı vintage çalışma masası

Bu eski masanın içinde, onu kesinlikle benzersiz kılan bir dönem karışımı var! Bütünün kavisli çizgisi, seçilmiş bir ortamda (bitkisel doğallık, “top” aplike) Art Nouveau tarzını anımsatıyor. Kutunun en güncel yeşili, geometrik desenli arka duvar bizi doğrudan 1930’ların Art Deco’suna götürüyor. Son olarak, bacakların gövdesi 1950’lerin Eames tasarımını anımsatıyor. sandalyede. Malzemelerin koyu ahşap (ceviz), koyu boyalar ve pirinç karışımı mükemmel bir denge sağlar. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

3. Depolamalı eski tarz masa

Depolu vintage tarzı çalışma masası

İlk bakışta, bu masa basit, hatta katı bir tasarıma sahip gibi görünüyor: Solda gizli kapı kolu bulunan saklama kutusu, üstte oldukça klasik bir niş. Ama aldanmayın, onu gerçekten dikkat çekici bir eski mobilya parçası yapan küçük detaylardır! Eğimli kenarları ve sivriltilmiş eğimli bacakları olan üst kısım (kutunun altında dengeleyici bir görünüm veren merkezi bir tane dahil)… hayır, bu masa göründüğü kadar ciddi değil. Başka bir deyişle, pratiklik ve estetiği birleştiriyor! La Redoute’da bulmak için.

4. Tik ağacından ve dokuma rattan küçük masa

Tik ağacından ve dokuma rattan küçük masa

Küçük alanlar için ne güzel bir nefes! Rattan, hasır, bambu gibi doğal malzemelere gurur vererek scandi-craft ve biraz “boho” dalgasını genişletiyoruz. Dokuma rattan ile vurgulanan tik gibi egzotik ahşapların ince bir karışımına sahip küçük, kadınsı ve zarif bir masa. Tabanı ve dipsiz nişleri şeffaflık sağlayan ve “doğal” ruhu pekiştiren zarif bir mobilya parçası. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

5. Koyu renkli ahşaptan vintage tarzı masa

Koyu renkli ahşaptan vintage çalışma masası

Asimetrisi ve yuvarlatılmış kenarları ile baştan çıkaran, büyüleyen, keyif veren yan panellerin kaplaması sayesinde masa gibi görünen bir kutu! Niş, çekmeceyle alanı paylaşıyor veya belki de tam tersi, ancak üst kısmın altındaki havadar tarafı vurguluyor. Konik ayaklar hafif bir şekilde yukarı kalkar! Cevizin sıcak tonları ve derin ördek mavisi sakinliği davet ediyor ve daha iyi düşünmek için orada oturmak istemenizi sağlıyor! La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

6. Vintage okul sırası

Vintage okul sırası

Açıkçası biz onu seviyoruz ve okul harç satışlarında bulmayı başaramadıysanız (evet, bazen satıyorlar) yetişmenin tam zamanı! Yapmanız gereken tek şey, kendinizi başka bir zamana kaptırmak için bu masadaki okul sandalyesine oturmak: pütürlü defter kapakları olan pazar nişleri, mor veya pastel yeşil sırtlı defterler, sonsuz çarpım masaları, kübik metal kuralları bugün artık mevcut değil. ama her şeyden önce, Léa’nın Romain’e mi yoksa Arnaud de Magali’ye aşık olup olmadığını nasıl tahmin edeceğini bilen kağıt güveçler.

Bu sevimli çocuk masası, doğal motivasyon ve otantik dekorasyonun mükemmel bir örneğidir! Ahşap ve metal yapı her zaman mükemmel bir uyum içindedir. Konfor açısından ergonomisi onlarca yıldır kanıtlanmıştır! La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

7. Retro dekor için rattan masa

Retro dekor için rattan masa

Çok eğlenceli bir gerileme dokunuşu için el dokuması bağlantıların montajı da dahil olmak üzere, nişten ayaklara kadar rattan masanın mutlak kartını oynayın. Görsel olarak geldiği bitkiden çok az hareket ettiği için doğayı evlerimize getirir. Anneannelerimizin verandaları hintkamışı mobilyalarla doluydu: sehpalar, büyük koltuklar, konsollar vb.

Ayrıca iç mekanınıza çok kolay bir şekilde adapte edebilirsiniz: geliştirilmiş eşya bölmesi, yazı masası, tuvalet masası veya basit dekoratif unsur. Aslında, vintage rattanın sırrı doğal ve zamansız olmaktır! Çekmecede bulun.

8. Katlanabilir masalı sekreter

Katlanabilir masa ile sekreter

Sekreter, gizli çekmeceleri ününü ve özgünlüğünü ortaya koyan 18. yüzyılın parlak bir icadıdır. Burada, önemli yer tasarrufu ve menteşeli bir raf sunan eski bir versiyonda yeniden ziyaret edildi.

Koyu ahşap Vintage tarzı sekreter

Açık, masa üstü olarak kullanılabilir. Kapalı, size dağınıklığı veya etrafta yatan kağıtları saklamanız için bir saklanma yeri sunuyor! Rafların asimetrik ve doğrusal yapısı, gümüş yüzeyli eğik pusula ayaklarıyla tezat oluşturuyor. Bu eski sekreter, kesinlikle büyüleyici, “kaşe” eksik değil! Tikamoon’da bulmak için.

9. Metal ve ahşaptan vintage stili masa

Metal ve ahşaptan klasik tarz masa

Oldukça erkeksi havasının altında, bu masanın tasarımı çok sofistike bir zarafet yayıyor. Düzenekleri fırçalanmış pirinç uçlarla vurgulanan boru şeklindeki siyah taban, temperli cam bir üst kısımla ortaya çıkan niş, mahremiyet yaratan ince bir kenar, her şey düşünüldü. Ahşap-metal anlaşması, retro bir ruh yaratmak için her zaman mantıklı ve modernliğin yanında üst kısımda bir kablo rakoru, ayrıntı çok seçkin bir mobilya parçası için çok pratik! La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

10. Vintage dekor için kamış masası

Klasik dekor için kamış masa

Bu vintage masa seçkisinde, son yılların retro üssü olan konserveyi henüz sunmamıştık, işte bu! Daha önce bahsettiğimiz gibi, rattan oluşturmak istediğiniz atmosferlerle kolayca ilişkilendirilir: tropikal, doğal, 70’ler vb.

Bu masa daha da fazlası çünkü tasarımı ölçülü. Metal tabanı, saklama boşluğunu çevreleyen iki kanatlı kapıya hafiflik getiriyor. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

11. 50’li yılların tarzında ahşap masa

50'li yılların tarzında ahşap masa

Tek bir malzeme olan mango ağacından oluşan ve tropikal bir atmosferde dikilen bu masa başlı başına egzotik bir rüya! Tasarımının detayları onu dikkat çekici bir mobilya parçası haline getiriyor: üst ve çekmeceler arasındaki boşluk, asılı gibi görünen blokları hafifletiyor. Oval kıvrımlı bir tepe, iki kübik blok ve bütünü kaldıran genişletilmiş ayaklar arasında geometrik bir dinamik oluşturulur. Maisons du Monde’da bulunacak.

Maisons du Monde’dan satın alın

12. Vintage masa olarak kullanılan ceviz konsol masası

Vintage masa olarak kullanılan ceviz konsol

Bir masadan çok daha iyi olan bu mobilya parçası, çok zarif bir dekoratif unsurdur. İnce, temiz çizgiler, bize sunulan bir bukalemun tasarımı: bazen ofis, bazen konsol, onu bir girişte olduğu gibi bir odada veya oturma odasında hayal ediyoruz. Cevizin yüceltmeye geldiği en saf haliyle gizli zarafet! PIB’de bulmak için.

PIB’den satın alın

13. Retro dekor için orijinal masa

Retro dekor için orijinal masa

Ayrı düşünülemeyecek olan bu orijinal sete aşık olduk! Masanın yeşil kenarı ve sandalyenin arkası, saran bir çalışma alanı oluşturmak için birbirini tamamlıyor. Her şeyin kıvrımlı, yumuşak ve şehvetli olduğu, dişbudakta muhteşem yaratılış. Sıcak ahşap ve koyu yeşil, bu mobilyanın yarattığı atmosfere çok fazla şenlik getiriyor. Maison en Vogue’da bulun.

14. Klasik iç mekanlar için küçük masa

Klasik iç mekanlar için küçük masa

Rahat ve oldukça kadınsı olan bu küçük masa, ona hafiflik ve zamansızlık katan bir bastonu barındırır. Çekmecenin yuvarlak şekilleri, ayakları ve açık meşe aynı zamanda büyüleyici bir yumuşaklık sağlar. Onu bir tatil evinde, pastel ışıkla yıkanmış ve üzerine bir kartpostal yazacağımız bir odada hayal ediyoruz. La Redoute’da bulunacak.

La Redoute’da satın alın

15. Antika dükkanlarında eski antika masa

Antika satıcılarında eski antika masa

Selency, güzel bit pazarlarını sevenler için referanstır! Platformda, Fransa’nın dört bir yanından antika satıcılarının buluntuları arasında dolaşıyoruz. Bu, doğrudan koltuğunuzdan alışverişe çıkmak ve size uygun ikinci el bir masa bulmak için ideal bir yerdir. Eski ahşap okul müdürü masasından, endüstri ustabaşı masasına, Art Deco tarzında muhteşem kreasyonlar var. Bauhaus tarzı bir masa, bir Louis XV silindir sekreteri ve köşe şeklindeki bir masa arasında, bu sıra dışı mobilyalar arasında tereddüt edilecek bir şey var! Öncelikle, üzerinde çalıştığınızı hayal edin ve onu benzersiz bir dekoratif unsur haline getirin! Selency’de bulmak için.

Selency’den satın alın

Ayrıca bir köşede bir ofis düzenlemek için ipuçlarımızı, kütüphane masasındaki bu seçimi, bol miktarda saklama alanı olan ikisi bir arada bir dolabı veya İskandinav ofisine adanmış dosyamızı keşfedin.

Cubit: modüler mobilya

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu