Noel süslerini hazırlamaya başlamak için 7 ipucu

Noel dekorasyonu

Noel dekorasyonu evlerde bir dönüm noktasıdır. Estetiğinin ötesinde birçok insan için duygusal veya manevi sembolizmi de vardır. Evi Noel ruhuna uygun şekilde giydirmek için tüm detayları önceden hazırlamaya başlamanız mümkün. İçinde Dekorblog Yedi ipucu paylaşıyoruz.

1. Ağaç süslerinin ve diğer dekoratif parçaların durumunu kontrol edin

Noel süsü

Geçmiş yıllarda kullandığınız eşyalardan yararlanın ve yılbaşı kompozisyonunda yeniden kullanın. Ancak parçaları ağaca veya odanın diğer bölümlerine koymadan önce, parçaların durumunun kontrol edilmesi tavsiye edilir. malzemeler ve mevcut kaynaklar. Hasar görmüş veya çocuklar için tehlike oluşturabilecek olanların atılması gerekir.

2. Masa dekorasyonu: Noel kutlamaları için tabakları hazırlayın

masanın üzerinde Noel sofra takımı

Noel’in özü evlerde özel bir atmosfer yaratır. Ve masa dekorasyonu kutlamanın sembolü haline geliyor. Bu, envanter çıkarmak ve ekipmanın durumunu kontrol etmek için iyi bir zaman olabilir. çanak çömlek, çatal bıçak takımı ve cam eşyalar. Belki tamamlanmamış bir koleksiyonunuz var.

Bu durumda masada çok çekici bir görünüm yaratmak için farklı tasarımları da karıştırabilirsiniz. Yılın son dönemine genellikle özel hediye arayışları da eşlik eder. Aslında en güzel hediyeler paylaşılanlardır. Bu nedenle dilerseniz siz de sofra takımlarınızı yenileyebilir, ilham alabilirsiniz. trendler daha çok Noel havası. Altın kaplama gibi zamansız bir dokunuşa sahip bir tasarım seçin.

3. Noel için evi dekore etmek için bir takvim tasarlayın

Noel-dekorasyon-süsler

Noel’i seviyorsanız, hazırlıklar ve ön dekorasyon yoluyla onun özünü tahmin edebilirsiniz. Belirli tarihler ve belirlenmiş hedefler içeren bir takvim oluşturun. Örneğin hafta sonları sonbaharGünler kısaldığında ve sıcaklıklar düştüğünde ev yapımı planların tadını çıkarmak için mükemmel olabilirler.

Kısacası kendinizi Noel dekorasyon projenize kaptırın ve adım adım tadını çıkarın. Noel’in hangi tarihte evinizde tamamen mevcut olmasını istersiniz?

4. Noel köşeleri için dekorasyon: özel atmosferler

Noel dekorasyonu

Hangi alanlarda gelişmek istiyorsunuz? estetik güzel dekorasyonlarla Noel’i nasıl kutlayabilirsiniz? Mesela evinizdeki salonda, şömine başında, çocuk oyun odasında… Siz de yıl sonu kutlamalarında geçen unutulmaz hikayelerin keyfini çıkarabileceğiniz bir okuma köşesi oluşturabilirsiniz.

5. Hediye paketi: sevdikleriniz için paketleme detaylarının anahtarı

Noel hediyesi kağıdı

Evinizi Noel için dekore etmek için ihtiyacınız olan kaynakların bir listesini yapın. Gözden kaçabilecek çok basit ayrıntılar var. O Hediye paketi herhangi bir ürünün sunumunu iyileştirdiği için buna bir örnektir.

Başka alternatifler de olduğu için kullanabileceğiniz tek ambalaj türü bu değildir. Örneğin güzel tasarımlı çantalar veya zarif estetiğe sahip kutular.

6. Bazı mobilyaların ön plana çıkmasını sağlayın

mobilya-yılbaşı-dekorasyonu

Hazırlıklara başlamak istiyorsanız Noel dekorasyonu Evinizde önceki yıllardaki deneyimlerinizi dikkate alın. Ve elbette yenilik yapmak ve değişiklikleri uygulamak için yaratıcılığınızı geliştirin çünkü her dönem kendi içinde benzersizdir.

Bir kompozisyonu yüzeyinde çerçevelerseniz, bazı mobilyaların varlığını vurgulayabilirsiniz. Fotoğraf örneği bu fikri yansıtan ilham verici bir öneridir.

7. Renk kombinasyonu: iki veya üç ana renk tonu seçin

Noel süsleri

noel estetiği Aynı zamanda renk şemasına da uygundur. Bu sezon evinize vermek istediğiniz tarza göre iki veya üç özel malzeme seçin.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu