Mutfağınızdaki ahşap kaplar bu şekilde dezenfekte edilmelidir.

Tahta kaşıklar.

Birçok ev mutfakta ahşap kaplar buluyor, yemek pişirmek ve yemekle çalışmak için ideal bir malzeme olmasının yanı sıra mutfağa farklı ve zarif bir dokunuş vermenizi sağlıyor.

Tahta aletleriniz varsa ve bunları nasıl dezenfekte edeceğinizden emin değilseniz, size söyleyeceğiz onları nasıl derinlemesine temizleyebilirsiniz.

Dahası, ahşap kaplar, çizilmeleri ve yıpranmaları konusunda endişelenmeden tavalarımız ve tencerelerimizle yemek pişirmek için mükemmeldir.

Bu malzeme daha uzun süre dayanması için özel ve detaylı bir temizlik gerektirir. Bu mutfak eşyaları mutfakta çok önemlidirOnlar sonsuza dek kullanılmış ve nesilden nesile korunmuş unsurlardır.

Dirençli oldukları ve geleneksel bir tarz sağladıkları ortaya çıkıyor, sıkı bir özenle temizlenmezlerse sorunlara neden olabilirler. Dayanıklıdırlar ve ayrıca mutfağa geleneksel bir tarz verirler.ancak dikkatlice temizlenmezlerse sorunlara neden olabilirler.

Mutfak için ahşap mutfak eşyaları.

Mağazalarda kaşık, öğütücü, kesme tahtası ve hatta tahta spatulalar buluyoruz, bu da her türlü pişirme işleminde çalışmasına olanak tanıyor ve kullanımları çok çeşitli. Aynı şekilde çevreye duyarlı olmanın faydalarına sahiptirler, tencereleri çizmezler ve ayrıca sıcağında bozulmazlar.

Ahşap, yiyecek ve nem kalıntılarının yapışabileceği gözenekler içeren bir malzemedir. Bu nedenle bakteri birikimini önlemek için detaylı bir temizlik yapılması önemlidir. yüzeylerin herhangi birinde.

Ahşap eşyaları temizlemek için en iyi ürünler bunlar

Mutfakta kullanılan farklı malzemeleri karşılaştıracak olursak, ahşap mutfak eşyalarının bileşiminden dolayı daha hassas bir temizliğe ihtiyacı vardır. Bu nedenle derinlemesine temizlik yapılmazsa ahşabın kalitesi düşebilir ve yıpranmış görünebilir.

Bu ahşap aletleri sterilize etmenin ve kullanım ömürlerini uzatmanın etkili yolları vardır. Sonra, Size hangi ürünleri kullanabileceğimizi söyleriz ahşap mutfak eşyalarının en iyi temizliğini yapmak.

Sıcak su ve sabun

Sabunla birlikte sıcak su, ahşap kaplarımızı her gün temizlemek için ideal önlemlerden biridir. Bu süreçte, kalan yiyecek kalıntıları yumuşadığından, bakterilerden kendilerini iyi bir şekilde temizleyebilmeleri için çok sıcak su kullanılması şarttır.

Lokalize maddeleri zayıflatmaya başlamak için ahşap malzeme iyice ıslatılmalıdır. Daha sonra sabunu sürmeniz ve her türlü kir temizlenene kadar yüzeyin üzerinden geçmenizi sağlayan bir süngerle ovalamanız gerekir. Son olarak, aleti durulamalı ve ahşabı iyice kurutan temiz bir havlu veya bez kullanmalısınız.

Limon

Limon, ahşap eşyaları dezenfekte ederken çok faydalı bir üründür, yağ ve güçlü kokuların giderilmesine yardımcı olur.

Limon suyu çok aşındırıcı olduğu için dikkatli olmalısınız ve çok miktarda tezgahın üzerine düşerse onu aşındırabilir, her zaman yapıldığı malzemenin türüne bağlı olarak, örneğin bir taş tezgah olabilir. hasarlı.

Aleti iyi bir şekilde dezenfekte etmek için, iyi dezenfekte edilebilmesi için ahşabın tüm yüzeyine yayılmalıdır. Daha sonra su ile durulanmalı ve temiz bir bezle iyice kurutulmalıdır.

Limonun içindeki sitrik asit, temizleme yeteneklerinden sorumlu olan ana kimyasaldır.

Ahşap mutfak.

Sodyum bikarbonat

Zamanla, ahşap kaplar, genellikle ahşabı boyayan çeşitli çeşnili sosların hazırlanması sırasında elde edilen lekelenebilir. Bikarbonat ile özel bir temizlik ile ahşabın görünümü kaldırılabilir ve korunabilir.

Kabartma tozu bu durumlarda başarılı olabilecek maddelerden biridir. İdeal olarak, daha sonra ahşapta kullanmak üzere bir macun oluşturmak için karbonatla birlikte limon suyu ekleyin. Sonunda, karşılık gelen şey suyla durulamak ve kapların tamamen kurumasını sağlamaktır.

Sirke

Sirke, hoş olmayan kokuların giderilmesine yardımcı olan ve ahşabın görünümünü yenilemeyi başaran bir diğer üründür.

Yapmamız gereken şey su ve sirkeyi eşit oranda karıştırmak. Ardından, aleti bu karışıma daldırın ve 20 dakika etki etmesine izin verin. Sirke, bir evin tüm temizliğinde yıldız maddelerden biridir, bize çok yardımcı olur. bu ahşap mutfak eşyalarını banyonun nemine veya çamaşır makinesinin tamburuna kadar temizleyin.

Sıvı yağ

Yağ, ahşap mutfak eşyalarının yıpranmasına karşı kullanılabilen, renk ve parlaklık kazandırarak besleyen bir üründür.

Mineral, zeytin veya hindistancevizi yağı kullanılabilir. Yapmanız gereken, yağlı sıvının bir kısmını temiz bir beze dökmek ve tüm tahta kaba uygulamaktır. Bunlar rengi ve parlaklığı korumaya yardımcı olur.

Yağı eklemelisiniz ve 10 veya 15 dakika bekletin, daha sonra gres izlerini gidermek için sıcak suyla durulayın. Sonra iyice kurulayın.

Bu, ahşap mutfak eşyaları ile yapılmamalıdır.

Ahşap ve bulaşık makinesi iyi bir kombinasyon değildir, ahşap eşyaları sterilize etmek için tasarlanmamalıdır. Tahta kaşıkları bulaşık makinesine koyarsak, ısı ve suyun bu kaplarda nem ve bakteri üremesine neden olabileceğinden emin olmalıyız. ister kaşık ister tahta tahtalar.

Ayrıca sıcaktan kırılıp kırılabileceği için uzun süre ıslatılmamalıdır.

Temizlemeye yönelik sabunlar nötr olmalıdır, çünkü kimyasal deterjanlar ahşabı bozabilir, ayrıca çatlak olduğunda alet atılmalıdır.

Bulaşık makinesini kullanmamalısınız, çünkü uzun vadede veya kısa bir süre içinde, bakteri birikimini bozabilir ve teşvik edebilirler.

Son olarak, herhangi bir sorun oluşturmaması için her zaman yüksek kaliteli ahşap malzemeler satın almanızı öneririz.

Mutfağınızdaki ahşap kaplar bu şekilde dezenfekte edilmelidir.
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu