Amerikan Mutfak Dekorasyonu

Amerikan Mutfağı Kaç Metrekare Olmalı
Ev Tasarımında Optimal Mutfak Alanı: İdeal Metrekare Nedir?

Amerikan mutfaklar, geniş ve ferah tasarımlarıyla son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Ailece vakit geçirmek, misafir ağırlamak ve keyifli sohbetler için ideal bir ortam sunan bu mutfaklar, işlevsellikleriyle de öne çıkıyor. Peki, amerikan mutfak kaç metrekare olmalı?

Bu sorunun tek bir cevabı yok. Mutfak boyutunu belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörler şunlar:

Fonksiyonellik ve Estetik Dengesi: Mutfak Boyutları Nasıl Belirlenir?

 • Ailenizin büyüklüğü: Kalabalık bir aileniz varsa daha geniş bir mutfağa ihtiyacınız olacaktır.
 • Yemek pişirme sıklığınız: Sık sık yemek pişiriyorsanız ve mutfakta zaman geçirmeyi seviyorsanız daha geniş bir alan tercih edebilirsiniz.
 • Mutfakta yer alan eşyalar: Buzdolabı, bulaşık makinesi, fırın gibi büyük mutfak aletleriniz varsa bunların rahatça sığabileceği bir mutfak seçmelisiniz.
 • Bütçeniz: Daha büyük mutfaklar, daha yüksek maliyet anlamına gelir.

Genel olarak:

Küçük Evler İçin Mutfak Tasarımı: Dar Alanlarda Nasıl Optimize Edilir?

 • Küçük aileler (1-2 kişi): 8-10 metrekare
 • Orta büyüklükteki aileler (3-4 kişi): 10-12 metrekare
 • Büyük aileler (5+ kişi): 12-15 metrekare ve üzeri

Önemli Noktalar:

 • Mutfakta rahat hareket edebilmeniz için en az 1 metre genişliğinde bir alan olması önemlidir.
 • Tezgâh alanınızın yeterli olması da önemlidir. Yemek pişirme, servis yapma ve bulaşık yıkama gibi işlemleri rahatça yapabilmeniz için tezgâhınızın en az 3 metrekare olması idealdir.
 • Mutfakta oturma alanı da istiyorsanız, buna da yer ayırmanız gerekir. Bir mutfak masası ve sandalyeleri için en az 2 metrekare alan ayırmanız gerekir.
 • Mutfakta aydınlatma çok önemlidir. Hem genel aydınlatma hem de tezgah aydınlatması olması gerekir.

Unutmayın: Amerikan mutfaklar, açık planlı evler için idealdir. Mutfağınızın diğer odalarla uyumlu olması da önemlidir.

Ek Tavsiyeler:

Aile Odaklı Mutfaklar: Geniş Aileler İçin Uygun Mutfak Boyutları

 • Mutfakta depolama alanı çok önemlidir. Dolap, çekmece ve raf gibi depolama alanlarını en iyi şekilde değerlendirmeye çalışın.
 • Mutfakta renkleri ve desenleri kullanırken dikkatli olun. Çok fazla renk ve desen kullanımı mutfağınızı daraltabilir.
 • Mutfakta aksesuarları kullanarak mutfağınıza kişilik katabilirsiniz.

Amerikan Mutfak Dekorasyonu Özellikle değişen mutfak dolapları yeni sezonda en çok dikkatimizi çekecek olan mobilyalardan birisi. Farklı tasarımlara en uygun modelleri ile en yeni Mutfak Dolapları da sizleri bekliyor.

Amerikan mutfak hangi tarz olmalı

İşte sizler için seçtiğimiz Moda Amerikan Mutfak Dekorasyonu modelleri :

Amerikan Mutfak Dekorasyonu

Muhtemelen uzun zamandır Pinterest’teki Amerikan mutfaklarının kıskanılacak fotoğraflarına bakıyorsunuzdur.

Kuşkusuz, hepsi çok güzel ve kusursuz, en yeni amerikan mutfak dolabı modelleri muhtemelen aileniz veya arkadaşlarınızla keyifli bir sohbet ederken en iyi tariflerinizi pişirdiğinizi hayal edeceksiniz.

Amerikan mutfağına sahip olma fikrinin sizi sıfırdan baştan çıkardığını biliyoruz ancak işe koyulmadan önce bazı hususları göz önünde bulundurmalısınız.

Amerikan mutfağı nedir?

Amerikan mutfağı nedir?

Dekorasyon ve iç tasarımda salon ve/veya yemek odası ile bütünleşik veya açık mutfaklara Amerikan mutfak denir. Son yıllarda özellikle apartman dairelerinde veya küçük evlerde bir trend haline geldi, çünkü birkaç odayı birleştirerek daha fazla ferahlık hissi elde ediliyor.

Amerikan tarzı mutfakların ne hakkında olduğunu biraz daha anlamak için mutfak dolabı amerikan kapı ünlü bir tasarım stüdyosuna danıştık.

Modern Mutfak Trendleri: Geniş ve Ferah Alanlarda Mutfak Tasarımı
Mutfağı yemek odasına açmadan önce göz önünde bulundurulması gereken faktörler

Öncelikle oturma odasına veya yemek odasına açık mutfakların avantaj ve dezavantajlarını değerlendirmeliyiz.

Örneğin, amerikan mutfak ve oturma odası iyi boyutlandırılmış bir davlumbaz ile kolayca önlenebilecek olan duman ve kokuların dağılmasının mümkün olduğunu bilmeliyiz.

Dikkate alınması gereken bir diğer nokta, blender veya düdüklü tencere gibi bazı cihazların neden olabileceği gürültü kirliliğidir.

Neden amerikan mutfak

Neden amerikan mutfak

Bu yüzden yeterli alan olması ve her şeyin yerli yerinde olması için dikkatli bir plan yapmak önemlidir.

Hayalinizdeki mutfağı tasarlamadan ve evin geri kalanına açmadan önce bu noktaları göz önünde bulundurmanız, ileride o mutfaktan istediğiniz gibi keyif almanızı engelleyebilecek büyük hatalar yapmamak için önemlidir ve aynı zamanda çok fonksiyonlu, amerikan mutfak ve salon dekorasyonu konforlu ve uyumlu bir mekan elde etmek için.

Amerikan mutfak modelleri

Amerikan mutfak modelleri

Sağduyulu bir davlumbaz seçmelisiniz (uzun bir dolapta kamufle ederseniz daha iyi olur), amerikan mutfak için yemek masası ancak her şeyden önce duman ve kokuların evin geri kalanına yayılmasını önlemek için güçlü ve aynı zamanda sessiz olduğu gibi diğer aktiviteleri yapmaktan keyif alacağınız sessiz bir başlık seçmelisiniz.

Televizyon seyretmek veya minimum arka plan gürültüsüyle okumak gibi.

Mutfak kaç metrekare olmalı

Amerikan mutfak kaç metrekare olmalı

Açık alan tasarlarken öncelikle üç ana alanı birbirinden ayırmalısınız: mutfak, yemek odası ve oturma odası ve mümkünse her şey için aynı dekoratif stili ve aynı renk kombinasyonunu seçmelisiniz.

Bu, elbette, üç odanın organizasyonunu ve entegrasyonunu kolaylaştıracaktır.

Tabii ki, yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun, amerikan mutfak kullanışlı mı çünkü etrafında minimum 80 cm’lik bir adım garanti etmelisiniz.
Mutfak ve Yaşam Alanlarının Entegrasyonu: Açık Plan Mutfaklar İçin Optimal Alanlar
Alanınız küçükse, gri veya bej gibi açık renkleri tercih edin, ancak beyazın en iyi seçenek olduğunu bilmelisiniz. Her zaman iyi sonuçlar veren dekoratif bir numara, zemine benzer bir renkte tezgahı seçmektir.

Amerikan mutfak mantıklı mı

amerikan mutfak mantıklı mı

Evet neden olmasın? Ancak her şey tercih ettiğiniz şeye bağlı olacaktır. Ancak şunu bilmelisiniz ki, bir ada, aile hayatının merkezi olmasının yanı sıra, amerikan mutfak için koltuk takımları görsel ayrılık ve kahvaltı veya gün içinde gerçekleşen herhangi bir yemek için daha fazla alan ve oturma alanı sağlar.

Mutfak Fonksiyonlarına Göre Alan Planlaması: İhtiyaçlara Uygun Mutfak Boyutları ve Düzenlemeleri

İdeal bir Amerikan mutfağının kaç metrekare olması gerektiği, birçok faktöre bağlıdır. Aile büyüklüğü, mutfakta yapılacak faaliyetler, kişisel tercihler ve mevcut alan gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.

Genellikle, Amerikan tarzı bir mutfakta daha fazla alan tercih edilir çünkü bu tür mutfaklar sadece yemek pişirmekle sınırlı kalmaz, aynı zamanda aile ve misafirlerle sosyalleşme, çalışma ve dinlenme alanlarına da sahiptir.

Nasil kapatilir amerikan mutfak kapatma

Nasil kapatilir amerikan mutfak kapatma

Amerikan mutfak iyi mi İki seçeneğiniz var. Bir yandan, mutfak zemini, amerikan mutfak nasıl olur moda olan hidrolik (veya taklit) zeminler gibi öne çıkan birini seçebileceğiniz oturma odası zemininden farklıdır. Geçişi kolaylaştırmak için eteğin etkisini yaratan başka bir tane kullanabilirsiniz.

Mutfak nasıl dekore edilir

Amerikan mutfak nasıl dekore edilir

Öte yandan her iki ortam için de aynı döşemeyi kullanabilirsiniz, amerikan mutfak nasıl dizayn edilir bu da dekoratif tarzı bütünleştirir.

Her şey için ahşabı taklit eden bir laminat parke, amerikan mutfak nasıl döşenir örneğin süreklilik vermesinin yanı sıra bir oturma odası için güzel ve aynı zamanda bir mutfakta yapılan iş için dayanıklıdır.

Bir evde yemek odasının önemi

Bir evde yemek odasının önemi

Bu muhtemelen bir evde en çok kullanılan odadır. Ve yemek masası, mutfak ile oturma odası arasındaki geçiş elemanı da olabilir. Bu nedenle, amerikan mutfak nasıl yapılır her iki stille uyum sağlayan ve bir ortamdan diğerine yumuşak ve dengeli bir geçiş sağlayan güzel bir model arayın.

Minimalist Yaklaşımlar: Küçük Evler İçin İdeal Mutfak Boyutları
Açık mutfaklar hakkında ne düşünüyorsunuz? Açık mı yoksa kapalı mı tercih edersiniz? BeyazYastik.Com Dekorasyon Fikirleri Blog’daki yorumlarınızı okumak isteriz. ”Amerikan Mutfağı Kaç Metrekare Olmalı?” sorusu kişisel tercihlere, yaşam tarzına ve mevcut alana bağlı olarak değişebilir. Ancak, geniş ve ferah bir mutfak, ev sahiplerine daha işlevsel bir yaşam alanı sunabilir ve evde daha keyifli vakit geçirmelerine olanak tanır.

Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz!

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu