Modern Yemek Odası Renkleri

Bu yaratıcı ve şık yemek odası boyası renk fikirleriyle biraz eğlenin ve kendinizi ifade edin.

Yemek odası duvarlarında doğal ve meyve renklerini andıran renkleri kullanmak mutlu, sıcak ve davet edici bir atmosfer yaratmanızı sağlar.

Bir yemek odasının dekorasyonu, ortamın davetkar ve rahat bir hava kazanmasını sağlar. Öncelikle, yemek odasının boyutuna uygun bir masa ve sandalye seçilmelidir. Masa ve sandalyeler, ortamın genel stiline uyumlu olmalıdır. Ayrıca, yemek odasına aydınlatma sistemi de önemlidir.

Modern Yemek Odası için Trend Renkler

İyi bir aydınlatma, yemek yaparken işinizi kolaylaştıracak ve ortamın davetkar bir hava kazanmasını sağlayacaktır. Ayrıca, yemek odasına birkaç doğal veya yapay bitki de ekleyerek ortamın canlılığını artırabilirsiniz. Önemli olan, seçeceğiniz her şeyin ortama uyumlu olmasıdır.

Yemek Odası Renkleri

Yemek odanızı en iyi şekilde nasıl dekore edeceğinizi öğrenin

Renk, bir araya gelmenin garanti olduğu yerlerden birine geri döndü. Bu aile yemeklerinin de iç dekorasyona zevki geri getiren canlı tonlarla çevrelenmesi gerekir. Bu durumda, en modern ve renkli yemek odalarına bakıyoruz.

Tavsiye: Yemek odası fikirleri | 20 Tavsiye

En şaşırtıcı ve orijinal tonların her köşeye nasıl daha fazla parlaklık ve ışık vereceğini göreceğiz. Yemek odanızın rengarenk olmasının tadını çıkarıyor musunuz?

Yemek Odası Renkleri (1)

En modern evler için her zaman onları benzersiz kılacak ortamları buluyoruz. Bu sadece belirli bir renk eklemekle ilgili değil, her zaman daha fazla tonu birleştirebilir ve modern ve orijinal bir iç mekan elde edebiliriz. Bu durumda merkezi duvarlardan birine sahibiz ve içinde neon tonlarının yaşamını yakalayacağız. Bir yandan sarı ön plana çıkarken, yeşil veya grinin iki tonundaki çizgiler de harika bir seçim olacaktır. Mobilya için, mükemmel temel renklere odaklanmak gibisi yoktur.

Yemek Odası Renkleri (2)

Yeşil, süslediği her odayı aydınlatan bir başka renktir. Bu durumda, duvarı görür görmez etkileyen ve hayat veren bir kez daha canlı bir tondur. Ayrıca ahşap masa ve yine sandalyeler için daha koyu bir gölge ile birleştirilmiştir. Beyaz mobilyalar da bu önemli ortamın en önemli özelliği olacaktır.

Yemek Odası Renkleri (3)

Kırmızı renkli yemek odası modelleri

Kırmızı, yemek odasında kullanılabilecek bir renktir. Kırmızı, yemekle ilgisi olduğu için mutfakla da uyumlu bir renktir. Ancak, kırmızı renk yoğun bir renktir ve yemek odasında kullanıldığında ortamın hareketli ve heyecanlı bir görünüm kazanabileceğini unutmamalısınız. Önemli olan, kırmızı renkle birleştirilecek diğer renkleri doğru seçmektir. Örneğin, beyaz, siyah veya gri gibi soğuk renklerle birleştirildiğinde daha dengeli bir görünüm sağlanabilir.

Kırmızı renk hayatımıza katmayı sevdiğimiz harika tonlardan biri ancak bazen evin dekorasyonu için biraz abartılı olabiliyor. Bu durumda, çok canlı olmayan bir kırmızı tonu kullanıyoruz, ancak bu rengi bilmemize rağmen, kesinlikle göz alıcı olacaktır. Çok canlı olmayan bir yeşil tonuyla da tonlanabilir. Her ikisi de ana mobilyaların beyaz renkle tamamlandığı bir dekorasyona hayat verecektir.

Yemek Odası Renkleri (4)

Evinize en iyi stili vermek istiyorsanız yemek odanızı dekore etmek çok önemlidir. Hem içinde yaşayanlar hem de ziyarete gelen misafirler, aile ve arkadaşlar tarafından yaygın olarak kullanılan bir alan olduğunu unutmayın. Size bir bakış açısı getirmek için, sadece içinde yemek yediğinizi varsayarsak, yemek odasını günde en az 3 kez kullanıyorsunuz. Bu nedenle konfor, şıklık ve farklılık açısından bu odaya en iyisini vermelisiniz.

Yemek Odası Renkleri (5)

Yemek odanızı dekore ederken mükemmel boyutu seçin

Yemek odanızı tam istediğiniz gibi dekore etmek için mobilyaların boyutunu seçmek çok önemlidir. İlk etapta aranan şey, buranın boş olması şöyle dursun kalabalık olmaması için bir dengedir. Alan azaltılsa bile masa ve diğer mobilyaların bir bütün olarak duvara yapıştırılmasına gerek yoktur.

https://www.youtube.com/watch?v=aS3mX2NK4QU

Bunun nedeni, yaratmak istediğiniz etkinin fark edilemeyebilmesidir. Tek yapmanız gereken, aralarında zorlanmadan geçmek için doğru minimum mesafeye sahip olduğunuz mobilyaları aramak. Yemek odanız çok büyük değilse hafif mobilyalar seçin ve mekanda nötr renkleri kombinleyin. Yuvarlak, katlanır veya açılır masalar ferahlık etkisi verir ve yemek odasına ihtiyacınız olmadığında saklayabilirsiniz.

Yemek Odası Renkleri (6)

Turuncu renk yemek odası

Turuncu, bir yemek odasında kullanılabilecek bir renktir. Turuncu, enerji verici ve canlı bir renktir ve yemek odasında hareketliliği ve canlılığı artırabilir. Ayrıca turuncu, mutfakla ilgili olduğu için yemek odasında da uyumlu bir renk olabilir. Önemli olan, turuncu renkle birleştirilecek diğer renkleri doğru seçmektir. Örneğin, beyaz, siyah veya gri gibi soğuk renklerle birleştirildiğinde daha dengeli bir görünüm sağlanabilir.

Yemek Odası Renkleri (7)

Yemek Odası Renkleri (8)

Evinizdeki boşlukları iyi tanımlayın

Birçok kişi, evin her alanı için ayrı alanların olmadığı evlerinin açık konseptli olmasını tercih ediyor. Bu sizin durumunuzsa, yapısal olarak tanımlama fırsatınız yoksa, boşlukları tanımlamanın bir yolu kilim olacaktır. Halılar, örneğin yemek odasını oturma odasından tanımlamaya yardımcı olur. Tek yapmanız gereken doğru kilimleri seçmek ve tanımlamak istediğiniz alanı kaplamak.

Halılar, yemek odasının bulunduğu alanı çerçeveleyebilir ve mekanları görsel olarak ayırmaya hizmet edebilir. Bölgeleri sınırlandırmak için yapabileceğiniz tek şey bu değil. Kanepenin gittiği duvara resimler eklerseniz işinize yarayacaktır. Odanın daha uzun görünmesini sağlamak için, uzatılmış bir şekle sahip tabloları veya fotoğrafları seçin.

Yemek Odası Renkleri (9)

Yemek Odası Renkleri (10)

Yemek odanızı dekore etmek için açık boya tonları seçin

Duvarların tonu ve rengi, evin kendi yapısal faktörleri ve içine koymak istediğiniz mobilyalar tarafından belirlenir. Eğer mekanın penceresi yoksa ve küçükse, açık renkler ve özellikle beyaz en iyi seçenektir. Bunun nedeni, gelecekteki yemek odanıza daha fazla netlik ve ferahlık hissi vermeleridir. Pastel renkler de geçerli bir seçenektir, ancak asla koyu ve ağır renkler kullanılmamalıdır.

Pencereli bir odaysa, mobilyaları ışığın tüm mekana gireceği şekilde dağıtmanız yeterlidir. Mobilyaları unutmayın çünkü duvarların stiline ve rengine uymaları gerekir. Yemek odanızı dekore ederken tüm unsurların uyumu önemlidir ve ağır mobilyalar odanın tarzıyla iyi gitmeyecektir.

Yemek Odası Renkleri (11)

Kombinasyon, bu oturma odası tarzında da mevcuttur. Bir yandan açık yeşil bir ton daha modern bir ortamın temeli olacaktır. Ana duvarın bir kısmından giriş ve tavan alanını vurgulamaya kadar. Diğer kısım vanilya rengine bırakılacak. Beyaz mobilyalar, ancak en yoğun yeşil renge belirli göndermelerle.

Yeni Yemek Odası Fikirleri için BeyazYastik.Com bizi takipte kalın!

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu