Yemek Odalarınızda Olması Gereken 4 Renk

Sıcaklıkların gelmesiyle birlikte yemek odamız evin vazgeçilmez bir alanı haline gelmesiyle birlikte içinde daha fazla zaman geçiriyoruz ve yemek sonrası dinlenme veya konuşma bir zorunluluk haline geliyor.
Bu arada, yemek odanızın büyük pencereleri varsa, renk doğal ışığı artırarak ferah bir mekan sağlar.

Yemek Odası Renkleri

Yemek odasına tamamen yeni bir görünüm nasıl verilir? Duvarların rengini değiştirerek tamamen yeni bir mekana sahip olabiliriz. Bu sezonun trendlerini takip ederek ve yemek odanızı her zaman hayal ettiğiniz yer haline getirin.

Adaçayı yeşili:

Bir yemek odasının görünümünü çok zorlamadan değiştirmek için mükemmel bir ton. Bu gölgeyi eşleştirmek için ahşap eşyalarınız çok iyi uyum sağlar ve tüm nötr renk yelpazesi de öyle.

Hardal sarısı:

En retro ve vintage tarzların hayranları için bu renk tavsiye edilir, yemek odasını enerji ve iyi hislerle doldurmak için mükemmeldir.

Yoğun kırmızı:

Sıcaklığından dolayı tipik bir sonbahar tonu olan kahverengiye doğru çekilmiş yoğun ve derin koyu kırmızı. Sonuç: Ortama benzersiz bir güvenlik ve yoğunluk kazandırır.

Beyazımsı Gri:

Asla başarısız olmayan klasik, bu sezon da trend olmaya devam edecek. Duvarları farklı gri tonlarında boyamak ve aksesuarlarda ve dekorasyonda daha güçlü veya daha sıcak renklerle birleştirmek iyi bir seçenek. Ayrıca Beyazın en açık tonlarını gri içinde uygulayın, rahat olmanın yanı sıra çok sofistike bir atmosfer yaratacaksınız.

Aileniz ve arkadaşlarınızla özel anları paylaşmak için tasarlanmış bir mekan olan yemek odası, size eşlik edecek renklerle mükemmel ve eşsiz bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olabilir. Yemek odanızı toplantılarınızın yıldızı haline getirebilecek bazı kombinler için bu 4 renk mükemmeldir.

Bonus Olarak

Koyu toprak tonunda veya karamel renginde boyanmış bir yemek odası, ahşap sandalye ve masalarla mükemmel bir uyum sağlar. Farklı iç cephe renk tonlarıda kullanılabilir.

İnce pembe tonları, değişen ışığa uyum sağlayan bir incelik hissi sunar. Yani, loş bir aydınlatma varsa, çok büyüleyici bir atmosfer sağlayabilir.

Yeşil, doğanın renklerinin uyandırdığı sakin bir dokunuşla evinizi ışıkla doldurmak için de harika bir müttefik olabilir.

Son Olarak Öneri

Mekanınızın dengesini kaybetmemesi için ferahlık hissi vermek ve vurgu tonunu nötrlerle birleştirmek için yemek odanızın girişinin önündeki duvarda kullanmanızı öneririz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu