İç kısımda turuncu renk

“Kendi yeteneklerine ikna olmuş bir kişiye benziyor ve bu nedenle olağanüstü bir sağlık hissi uyandırıyor. Bu renk, “Angelus” duasını çağıran orta büyüklükte bir kilise çanı gibi veya bir alto kemanın bir largo söylemesi gibi güçlü bir viyola sesi gibi geliyor “- Wassily Kandinsky turuncu rengi böyle tanımladı.

Bu güçlü ve duygusal renk şöhret, sebat ve macera arzusu anlamına gelir. Turuncu, parlak güneş ışığı ile ilişkilidir, kutunun dışında neşe ve düşünceden bahseder. İç mekanda canlandırıcı bir gölgenin en iyi nasıl kullanılacağını ve turuncu mobilyaların soğuk iklimler için neden mükemmel bir çözüm olduğunu size anlatacağız.

Fotoğrafta: yüksek sırtlı bir kanepe Porada Gerarde, koltuklar Desiree Wing… Kayısı ve bakır tuğla, bir oturma odasını dekore etmek için yaygın olarak kullanılan boyalardır. Rahatlık ve misafirperverlik ortamı yaratırlar.

Rengin adı, eski Fransızca “turuncu” – turuncu kelimesinden ödünç alınmıştır ve buna karşılık olarak İtalyanca “arancia” dan türetilmiştir. Rengin popülerliğine rağmen, adı yakın zamanda Avrupa dillerine de girmiştir: İngilizce’de kaydedilen ilk söz kaynaklar Prenses Margaret Tudor için satın alınan giyim açıklamasında 1502 yılına kadar uzanıyor.

Fotoğrafta: Kanepe andTradition Belediye Başkanı Kanepe… Tek bir turuncu mobilya parçası bile bir odada neşeli bir ruh hali yaratabilir. Moskova’daki bu apartman dairesinde, fotoğrafta turuncu bir kanepe gösteriliyor.

Turuncu tonların ruh üzerindeki canlandırıcı etkisi uzun zamandır bilinmektedir. Eski Yunanistan ve Mısır’da şifacılar, tonu yükseltmek ve ilgisizlikten kurtulmak için özel turuncu taşlarda bitkisel kaynatma ısrar ettiler. Portakal çiçeğinin olumlu etkileri günümüzde depresif durumlarla mücadelede kullanılmaya devam etmektedir. Araştırmalar, çatışan kişiliklerle başa çıkmada yardımcı olduğunu ve saldırganlığı yapıcı bir yöne yönlendirmeye yardımcı olduğunu gösteriyor. Psikolojide turuncu, yaratıcılığın ve coşkunun rengi olarak kabul edilir. İç mekanlar için genellikle sessiz tonlar seçilir: koyu sarı, pişmiş toprak, somon, bronz. Cesur dekoratörler kesinlikle parlaklığı sevecekler: mandalina, kehribar ve mercan… Çok fazla portakalın strese ve tahrişe neden olabileceğini hatırlamakta fayda var. Neon turuncu yorucu olabilir, bu nedenle kullanımı sınırlandırılmalıdır.

Fotoğraf: “ armchair Alberta… Yorgunluk ve uyuşukluğa yatkın kişiler için iç mekanda pastel turuncu tonlarının kullanılması tavsiye edilir.

Geniş yüzeyler için, diğer tonlarla yumuşatılmış daha az enerjik bir renk seçin ve vurgu:

Fotoğrafta: kanepe Alberta, koltuk Desiree… Turuncu nesneler hemen göze çarpar. Dairedeki bir veya daha fazla nesneyi vurgulamak istediğinizde harika bir seçenek.

Çoğu zaman, turuncu gibi iç mekan stillerinde bulunabilir. retro (altmışlar stili), ülke, minimalizm (Japonca dahil), etnik tarz (boho), art deco, avangart, pop art.

Fotoğrafta: vazo Ay ve markanın başucu masaları Kartell… Bu aralık sıcaklık, neşe ve mutluluk ile ilişkilidir. Mandalina tonu, tatilin günlük hissini uyandırır ve sizi pozitif bir şeye hazırlar.

İlginç bir şekilde, portakalın bir sembol olarak kullanımı tüm dünyada yaygındır. Belki de portakal, Hollanda’da en yaygın önemi kazanmış ve ulusal renk haline gelmiştir. Hikaye, portakalın daha sonra Hollanda’nın kralları olan Portakal Prensliği’nin resmi rengi olduğu Orta Çağ’a kadar uzanıyor. Bu onurda Hollandalı futbolcuların formaları da turuncudur.

Turuncu ve mavi, dost komşular haline gelebilen ve uyumlu bir kombinasyon oluşturan birbirini tamamlayan renklerdir. Sıcak mavi tonlarını kullanmak daha iyidir:

Fotoğrafta: oturma odası Montbel.

Menekşe maviye benzer olarak kabul edilirse, bu çift ilk kombinasyonun daha yumuşak bir versiyonudur. Bu tandemde, sofistike ve egzotizmi görebilirsiniz. Menekşe, ametist, mor, kırmızı-mor, patlıcan ile bir kombinasyon düşünün:

Fotoğrafta: döşemeli mobilyalar Kuğu.

Fotoğrafta: puflar Yüksek moda.

Fotoğrafta: mobilya Bross.

Aynı odaya farklı renklerde birkaç nesne yerleştirirseniz, turuncu olanlar görünecektir. daha yakın geri kalan:

Fotoğrafta: 60’ların tarzında mobilyalar Enrico Pellizzoni… Turuncu nesneler insan beyni tarafından bir aksan olarak algılanır.

Kuzeye bakan pencereleri olan odalarda turuncu renk kullanın. Karanlık ve serin olduğu yerlerde turuncu, güneş eksikliğini telafi edebilir. Uzun süre onun tonuna bakarsanız, hava sıcaklığının gerçekte olduğundan birkaç derece daha yüksek olduğu algılanacaktır.

Fotoğraf: “ Designer chair ” Frag Parantezi… Turuncu, soğuk tonları olmadığı için haklı olarak renk spektrumundaki en sıcak ton unvanını taşıyor.

Fotoğrafta: zarif bir koltuk Giselle aralığı… Gri ton, turuncunun parlaklığını azaltır. Gri ve turuncunun kombinasyonu, ruh üzerindeki etki açısından evrenseldir – hem enerjik hem de sakin insanlar bu tür iç mekanlarda kendilerini rahat hissedeceklerdir.

Turuncu, iş için doğru ruh halinin ortaya çıkmasına katkıda bulunur, üretkenliği ve mantıklı düşünme arzusunu artırır ve ayrıca konsantrasyonu artırır.

Fotoğrafta: parlak koltuklar Bross.

Turuncu, bej, kurşun ve grafit ile iyi bir eşleşme olacaktır. Açık tonlar onu yatıştırır, koyu tonlar “skandallık” ekler, orta tonlar – boğar.

Turuncu ve kahverengi çekici bir çifttir. Çikolata, kestane ve kahve tonlarının bir kombinasyonunu alın:

Siyahın arka planına karşı turuncu “titreşmeye” başlar. Bu kombinasyon avangart iç mekanlar, kamusal alanlar için kullanılır …

Fotoğraf: “ interior ” Yüksek moda.

Portakalın anlamı – kendini keşfetme, macera arayışı, kolay sosyallik – onu oturma odaları ve yemek odaları dekorasyonuna uygun hale getirir:

Fotoğrafta: koltuklar Baxter, koltuk Ditre Italia Jen aşk zürafa renklerde. Orijinal isme sahip bu ton, kırmızı ve açık kahverengi tonların bir karışımının sonucudur.

Fotoğrafta: koltuklar Frag.

Portakal çok sever çocuklar… Çocuğu güçlü bir durumda tutar, bu da gelişimine ve sağlığına katkıda bulunur:

Fotoğrafta: çocuk mobilyaları Batistella… Beyaz zemin üzerine turuncu, güneşle bir ilişki oluşturur.

Fotoğrafta: kreş detayları Batistella.

Zengin bir hasat getiren turunçgillere benzetilerek bir bereket ipucu olarak adlandırılabilir. Şimdiye kadar Fransa’da, ailenin hızlı bir şekilde artması umuduyla gelinin başına portakal çiçeği çelengi takılır.

Fotoğrafta: Batistella… Sarı-turuncu renk, bir çocuk odası için mükemmeldir. Her iki renk de çocuğun gelişimine katkıda bulunacak ve olumlu bir tutum sergileyecektir.

Turuncu çocukça hareketliliğe, meraka, hayal kurmaya benzer:

Fotoğrafta: çocuklar Tumidei Comp. 105… Renk terapisi sonrasında kandaki kırmızı kan hücrelerinin sayısı arttığı için portakalın kansızlık üzerindeki faydalı etkisi fark edilmiştir.

Oturma odanızın duvarlarını turuncuya boyamak sizin için çok cüretkar ise, banyodan başlamayı deneyin. Parlak duvarlar, bir kış sabahında normal beyaz çinilerden daha fazla neşe getirecek. Roberto Palomba ve Ludovica Palomba, Kartell markası için neşeli bir renk tonunda eksiksiz bir banyo mobilyası ve aksesuar koleksiyonu yarattı. Mobilya ve aksesuarlar Kartell’in tescilli malzemesinden – şeffaf polikarbonattan yapılmıştır.

Tasarımcılar, “Bu öğeler size kendinizi ifade etmeniz için harika bir fırsat verecek” diyor. “Banyoya gitmeyi her seferinde eğlenceli ve yaratıcı bir süreç haline getirmek istiyoruz.”

Fotoğrafta: banyodan Kartell… Sabahları turuncu, metabolizmanızı hızlandırır, tetikte ve enerjik kalmanıza yardımcı olur ve ayrıca kalp kası kasılma sayısını artırır.

Fotoğraf: “ armchair Moroso Mafalda… Turuncu iç mekanlar çok uyumlu bir çiçek ve meyve dekoruna sahiptir. Turuncu hasır işi ile iyi geçin.

Turuncu, Doğu’da çok popülerdir. Bu güneşin, ateşin, baharatların, sulu meyvelerin rengidir. Cinsiyetlerin birleşmesinin rengidir (kırmızı eril ve sarı dişildir). Aynı zamanda ruhsal aydınlanmanın rengidir. Budizm’de alçakgönüllülüğün sembolüdür. Bu ton sayesinde günahlardan vazgeçmenin, ahlaksızlıkları ve tutkuları yatıştırmanın çok daha kolay olduğuna inanılıyor.

Fotoğrafta: parlak bir kanepe Moroso… Portakalın sıcak yeşil ile birleşimi.

Alanı görsel olarak büyütmek ve ferahlık hissi eklemek mi istiyorsunuz? Bir duvarı renkle vurgulayın ve geri kalanını nötr açık boyayla boyayın – tavan daha uzun görünecektir.

Fotoğrafta: sandalyeler Moroso aksan duvarının arka planına karşı. Turuncu kırmızı ile iyi gider. Sıcak, ateşli kombinasyonlar. Kırmızı, zinober, pişmiş toprak ve şarap gibi kırmızı tonları kullanın.

Turuncu, kendi tonlarıyla “tamamlanır”: daha açık veya daha koyu. Böylece hacim yaratılır: ışık ve gölge oyunu.

Fotoğrafta: fabrika sandalyeleri Moroso… Palet, olumlu psikoterapötik etkiyi karakterize eden sıcak tonları içerir.

Fotoğrafta: rahat koltuklar ve puflar Paola Lenti.

Fotoğraf: “ outdoor furniture Varaschin.

Resimde: şık İtalyan dış mekan mobilyaları Tekerlekler.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu