Evde çalışma alanını dekore etmek için 9 fikir

ahşap-masa-duvarın yanında

Profesyonel işlerini evinden yürütenler için evde çalışma alanına sahip olmak bir zorunluluktur. Ev. Ancak uzaktan çalışmaya uygun bir rutini olmayanlar bile bazı görev ve prosedürleri yerine getirmek için bir konsantrasyon ortamına ihtiyaç duyarlar. Evde çalışma ortamının dekorasyonu nasıl tanımlanır?

1. Evin başka bir odasına entegre edilmiş alan

yatak odasındaki masa

Bir odanın bu özel amaca tahsis edilmesi mümkün olmadığında alternatifler nasıl bulunur? Bu durumda entegre etmek mümkündür. sevk etmek örneğin oturma odası veya yatak odası gibi başka bir alanda. Masayı, farklı bir yüzeye sahip olduğu için kromatik olarak öne çıkan bir duvara çerçeveliyor.

2. Boş veya israf edilmiş bir köşede

pencere kenarındaki çalışma alanı

Evin planlamasında ve dekorasyonunda önemli iyileştirmeler nasıl yapılır? Belki küçük bir alanda bulunmasına rağmen boş bir yüzeyi tanımlayabilirsiniz. köşe, büyük bir potansiyele sahip. Fotoğraf önerisinde gösterilen fikir, bu konuyu örnekleyen bir referanstır.

3. Terasta

terastaki masa

Evin konforunu veya işlevselliğini artıran farklı yenileme ve dönüşüm süreçleri vardır. Bazı insanlar, iç mekanı kaldırmadan koruyan bir muhafaza aracılığıyla terasa yeni bir hayat vermeye karar veriyor. parlaklık. Bu durumda yeni senaryo farklı kullanımlar ve işlevler sunuyor.

Mülkte ikamet eden kişinin ihtiyaçlarına çok iyi uyum sağlayan bir amaç seçilmesi tavsiye edilir. Fotoğrafta gördüğünüz gibi çalışma köşesinin dekorasyonu bu alana entegre edilebilir.

4. Çevrimiçi

beyaz masa gardırobun yanında

Masanızı evinize yerleştirmek için ideal yeri nasıl bulacaksınız? Bu, bağlamın genel görünümüne dayanarak verebileceğiniz bir karardır. Yani diğer mobilyaların konumunu analiz edin.

Örneğin, masaüstü bir astar Belgelerin düzeni ve organizasyonu için temel oluşturan dolap veya raf gibi diğer öğelerle düz bir şekilde birleştirilebilir.

5. Basit bir masa ama bazı özel detaylar

ofisteki ahşap masa

Bir dekorasyon çalışma köşesi Çok az mobilyadan oluşabilir. Masa büyük kahramanlardan biridir. Sonuç olarak, örneğin ofiste rustik bir vurgu oluşturan ahşabın aşınmış etkisi gibi bazı özel detaylara sahip basit bir tasarım seçin. Antika bir mobilya, beyaz bir masa veya endüstriyel esintili bir tasarım diğer alternatiflerdir.

6. Paylaşılan bir alan için simetrik dekorasyon

ofiste iki masa

Evinizin ihtiyaçlarına uygun bir alan planlayın. İki kişilik bir ofis veya çalışma alanı nasıl tasarlanmalı? simetrik dekorasyon Düz bir çizgide mükemmel şekilde entegre edilmiş iki masa basit bir düzen sunar. Küçük bir evde mevcut yüzey alanından bilinçli olarak yararlanmak için oldukça pratik bir formül.

7. Çalışma masası ve kitaplık: ideal kombinasyon

mobilya-kitaplık-ve-masa

Zarif bir ofis tasarlamanıza yardımcı olacak bir dekorasyon önerisi daha var: Kitaplık ve çalışma masasının birleşimi, ayarlamak estetik düzeyde çekici. Ayrıca işlevsel açıdan pratik bir kompozisyondur.

8. Sürdürülebilir ve doğal dekorasyon

ofisteki ahşap masa

Kişisel refah ve yaratıcılık düzeyi, çalışma saatleri boyunca sosyal yaşamla bağlantılı alanlarda artar. doğa. Dolayısıyla sürdürülebilirlik, evin başka bir odasıyla mükemmel uyum sağlayan bir köşenin dekorasyonuna entegre edebileceğiniz bir prensiptir.

9. Yaratıcı ve sanatsal köşe: dekoratif çarşaflar

ofis içi dekoratif çarşaflar

Masa her zaman muhteşem manzaralarla bağlantılı değildir. Ancak ifade ve ilham aracı olarak sanat boyutuyla bakış açısını duvarın sınırlarının ötesine genişletmek mümkündür.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu