Ev dekorunuzu planlamak için 6 ipucu

plan-yatak odası-dekorasyon
Doğaçlama da dekorasyon sürecinin bir parçası, hatta projeye bir doz doğallık katıyor. Ancak asıl temel, optimal planlamada yatmaktadır. İçinde Beyaz Yastık Bunu gerçekleştirmeniz için size anahtarları veriyoruz.

1. Her odanın işlevlerini tanımlayın

Bir ev farklı odalardan oluşur. Her birinin pratik bir kullanımı vardır. Ayrıca, bazı odalar çok işlevli olabilir. Örneğin, oturma odası bir oturma alanı, bir yemek odası, bir oyun alanı ve küçük bir çalışma alanı. Her yeri günlük rutinin anlarıyla ilişkilendirmek için evin tamamını analiz edin.

2. İhtiyaçlar ve yaşam tarzı analizi

mutfak-dekorasyon-koyu tonlarda
Bir mekanın estetiği sadece bir ilk izlenimi iletmekle kalmaz, aynı zamanda mülkte yaşayan insanlar hakkında da bilgi verir. Yaşam tarzı doğrudan etkiler planlama ailenin ihtiyaç ve beklentilerine uyum sağlayan bir evrenin

Potansiyelini artırmak için alanı incelemek olumlu bir amaçtır. Ancak dekorasyon aynı zamanda iç gözlemi ve kendini tanımayı da davet ediyor. Bu sayede dekorasyon evde geçirilen süre boyunca mutluluk arayışını teşvik eder.

3. İşgal edilen alan ve boş alan

yatak odası dekorlu
Bir oda, her iki bileşen arasında mükemmel bir denge gösterir. Bir resmi duvara yerleştirmek için en iyi perspektifi seçerken, çerçevenin etrafındakilerin resmin son görüntüsünü etkilediğini unutmayın. Çalışmanın tüm gözleri odaklayan bir odak noktası olmasını istiyorsanız, çalışmayı beyaz bir arka plan üzerinde vurgulayın. Boş alan etrafında yaratılışın güzelliğini daha da artırır.

Bu, meşgul olanı ve serbest olan ortamı dengelemek için size ilham verebilecek bir örnektir. Geçiş alanlarını planlayın çünkü bir yerin rahat olması gerekir.

4. Konfor

açık tonlarda dekorasyon
Bir mekanın dekorasyonunda estetik ölçüt oldukça fazladır. Ancak düzgün bir görüntü her zaman pratik ve güvenli bir ortamın sağladığı konforla bağlantılı olmalıdır. Aksi takdirde, dekoratif bir unsur bir tür rahatsızlık yarattığında, bu gerçek o mekanın sağladığı deneyimi doğrudan etkiler. Sonuç olarak, ergonomi Oturma odasında, mutfakta, ofiste ve yatak odasında vazgeçilmezdir.

5. Genlik ve parlaklık

kanepe ve yemek masası
Saha planlaması, planda mevcut olan yüzeyin en iyi versiyonunu vurgulamanın anahtarıdır. Yaratıcılık küçük bir odayı dönüştürür ve daha büyük görünmesini sağlar. Nihai sonucu etkileyen bazı faktörler vardır. Aydınlatma bunlardan biridir. Bu nedenle, pencerelerin konumu, çevreyi yapılandırmak ve pencerelerin dağılımını sağlamak için dikkate alınması gereken unsurlardan biridir. mobilya. Ancak buna ek olarak, yatak odasını veya oturma odasını içeriden aydınlatmak da mümkündür.

Mekanın kompozisyonunda kullanılan renkler görsel bir etki yaratıyor. Günümüzde trend olan açık renkli ahşap mobilyalar, hafiflik ve uyum iletmektedir. Aksine, karanlık dolaplar daha büyük bir varlığa sahiptir. Ve görsel olarak küçük bir odayı cüce edebilirler.

6. Boş köşelerden yararlanın

beyaz-mavi-dekorasyon
Bazen dekorasyon sürecinde bazı detaylar daha çok gözden kaçar. Ve yine de bir yer çok basit değişikliklerle canlanıyor. Bu, bir köşeyi, o perspektife görsel vurgu yapan bir köşe mobilyası ile dekore ettiğinizde ortaya çıkar. Odanın merkezi önemlidir. Ancak bağlamın algılanmasını doğrudan etkileyen diğer noktaları gözden kaçırmayın.

Mutluluğu yükselten bir proje olduğu için evinizin dekorunu planlama sürecinin keyfini çıkarın.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu