Çağdaş bir dekorasyon için 7 tavsiye

Çağdaş bir dekorasyon için 7 tavsiye
Çağdaş bir dekorasyon için 7 tavsiye nelerdir? Bir evi analiz etme yolu, birden fazla olasılığı kabul eder. Bu nedenle bir evi yeniden dekorasyon etme süreci, onu farklı bir bakışla gözlemlemeyi de beraberinde getirir. İç mekanın yeni perspektifleri nasıl aranır? Aşağıda size 7 ipucu veriyoruz.

1. Başka bir odak noktası belirleyin

beyaz-kanepe-oturma odası
Bir odanın merkezi unsuru, çağdaş dekorasyon tarzı özellikleri nedeniyle dikkat çeken, doğrudan dekoru etkiler. Dolayısıyla odak noktası haline gelen farklı bir detay eklediğinizde kendinizi içinde bulunduğunuz sahnenin başka bir perspektifini buluyorsunuz. Bir binanın yapısının nüansları vardır, bu da büyük bir görünürlük. Ama başka özel parçalar da var. Örneğin, modern dekoratif aksesuarlar tarihi olan bir tamamlayıcı veya bir mobilya parçası.

2. Aynalarla dekorasyon

yemek odası-büyük aynalı
Aynalar, parlaklık sağladıkları için dekorasyonda oldukça değerlidir. parlaklık ve derinlik evinize mükemmel ötesi anlam katacaktır. Ayrıca, birden fazla bakış açısı bulmak için gereklidirler. Parçanın konumu, çevresinde ne olduğunu yansımasında gösterir. Bu nedenle, modern dekoratif ayna modelleri daha yüksek bir önem seviyesini hak eden bir unsurun varlığını kasıtlı bir şekilde artırabilirsiniz.

Örneğin, modern dekoratif duvar rafları bir buket çiçekli bir vazo veya pencereden algılanan manzara. Aynalı dekorasyon bir trend ve bu aksesuar geleneksel formülün ötesinde hayat buluyor. Örneğin güzel bir tasarımı yere ya da alçak bir dolaba yaslanarak yerleştirebilirsiniz.

Ayna, geniş odalarda genliği çoğaltan bir parçadır. Ancak salon veya koridor gibi küçük alanlarda da yeni pencereler oluşturur.

3. Renklerim yerlerini değişitirin

siyah-beyaz-oturma odası dekorasyonu
Evi giydirmek için kullandığınız tonlar, modern dekore edilmiş salonlar nihai kompozisyon üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Bir renk farklı duyumlar üretir ve sırayla mekanı doğrudan dönüştürür. Örneğin, bir odanın duvarlarından birinde farklı bir ton kullanabilirsiniz. Aynı şekilde yaratıcılığınızı da aksesuarlarla besleyin ve derinlik katın.

Değişiklikleri ve yenilikleri dahil etmek için istenen özelliklere sahip çok yönlü bir taban tanımlayın.

4. Dışarıyla bağlantıya bakın

büyük boy yemek masası
Doğal ışık, bir evin aldığı en önemli bileşenlerden biridir. Bir yerin perspektifi, çerçevelendiği çevre ile mükemmel bir bağlantı gösterdiğinde daha güzeldir. Bir oturma odası bahçenin güzel manzarasına sahip olduğunda, o doğal manzaranın keyfini çıkarmaya teşvik eden bir dekorasyon planlamanız tavsiye edilir. Bu nedenle, iç mekanın analizi çevre ile sürekli ilişki içinde olabilir. Her iki düzlemin iletişimi, eve yeni bakış açıları sunar.

5. Farklı dekorasyon tipi

oturma odası dekorasyonu
Evin dekoratif tipi nedir? Ev, alternatif bir tarzla diğer açıları ve perspektifleri gösterebilir. Tek bir tasarım önerisi seçmeye gerek yok, modern iç dekorasyon örnekleri iki farklı fikri birleştirmek, eve yeni bir bakış açısıyla bakmanıza izin veriyor. Ayrıca, birden fazla trendi mükemmel bir denge içinde harmanlayan eklektik bir evren yaratmak için ilham arayabilirsiniz.

6. Boş bir köşeyi dekore edin

adalı ve yüksek tabureli mutfak
Mevcut metrekarelerin optimal yönetimini gerçekleştirmek temel bir hedeftir. Bazen, gerçekten kullanılmayan köşeler vardır. Bazı görünüşte basit değişiklikler, çevrede bir dönüm noktasına işaret ediyor. Özel mobilyalar, modern mutfak dekorasyon örnekleri planın özelliklerine göre ayarlandığından her santimini mükemmel bir hassasiyetle optimize etmenize olanak tanır. Köşe mobilyaları da önemlidir.

7. Mobilya ve raflar

raf dekorasyonu
Depolama alanını artırmak neden önemlidir? Düzen ve organizasyonu geliştirmek. Açık mobilyalar ve kitaplıklar, dekoratif değeri olan detayların görünürlüğünü arttırır. Masa ve raflar mekanın dekorasyonunu kişiselleştiren nesneleri sergilemek için idealdirler.

Dekorasyonda yeni bakış açıları bulmak için başka ne gibi ipuçları eklemek istersiniz?

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu