Büyük bir daireyi dekore etmek için beş temel ipucu

mutfak-oturma odası-yemek odası
Geniş bir daire, dekoratif açıdan birçok olanak sunar. Bu nedenle, ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir ortam yaratmak için hayal gücünüzü serbest bırakabilirsiniz. Sana beş veriyoruz tavsiye süreçte uygulamaya koyabilirsiniz.

1. Genlik, alanı yeniden yüklemek anlamına gelmez

kanepeler-de-color-azul
Orantı ve uyum duygusu sadece küçük bir odayı değil, aynı zamanda metrekaresi çok olan bir mülkü de güzelleştirir. Aksi takdirde, mobilya ve Aksesuarlar bir mekanın estetiğini yeniden şarj eder, bu da nihai kompozisyonun estetiğini olumsuz etkiler. Ancak görüntünün ötesinde, bu hata duygusal alanı da etkiler. Aşırılık, bir düzensizlik ve düzensizlik biçimi haline gelir.

2. Farklı odalar arasında açıklık ve bağlantı olup olmadığına bakın

hol-ve-oturma odası
Geniş dairelerde açık alanlar çok yaygındır. karşılayan modern bir mutfak güzel oturma odası hoş bir evren yaratın. Ancak farklı odaların iletişim kurmasını sağlayan başka alternatifler de var. Endüstriyel tarzdaki muhafazalar buna bir örnektir.

Güzel vitray pencerelerle süslenmiş iç kapılar, yüksek bir süs değerine sahiptir. Ayrıca, vitray pencereler ışığın bir odadan diğerine geçmesine izin verir. Görsel süreklilik yaratmak için başka hangi formülleri kullanabilirsiniz? Renkleri bilinçli kullanın. Tüm odaların dekoratif tabanının bir parçası olan bir ton seçin. Ve bu şekilde, bu bileşen ortak bir iplik görevi görür.

3. Büyük depolama kapasiteli mobilyalar

depolama alanı olan mobilyalar
Metrekareleri çok olan bir evin avantajlarından biri, mobilyaları çarpıcı bir duruşla birleştirebilmenizdir. Koyu ahşap tasarımlar bir alanı cüceleştirme eğilimindedir, bu nedenle açıklanan ortamın özelliklerine de uygundur. Oluşturmak iyi depolama evde düzeni sağlamak. Büyük boy mobilyalar, bağlamda en iyi versiyonunu gösterir.

Özel dolaplar, zarif bir cepheye sahip bir duvar uzantısını giydirmek için idealdir. Öte yandan yan sehpalar, konsollar, tekerlekli raflar veya şifonyer gibi alçak mobilyalar da nihai kompozisyonun yapbozunu tamamlıyor.

4. Ayrıntılara dikkat edin

çiçekler
Büyük bir daire birçok metrekare sunar, ancak bu en önemli şey değildir. Gerçekten alakalı olan, ayrıntılara dikkat etmektir. Üç temel kriteri karşılayan bir mekanı bilinçli bir şekilde dekore edin: işlevsellik, konfor ve kişisel zevk.

Bu sayede evdeki esenlik deneyimi artar. Küçük nüanslar o kadar alakalı ki bir fark yaratıyorlar. Detaylar renkler, dokular, aksesuarlar şeklindedir. Aksesuarlar, bitkiler ve çiçekler.

5. Geçiş yerlerinden yararlanın: koridor ve salon

evde gezinen alanlar
Koridor ve salon, bir evin yapısının önemli bir parçasıdır. Ancak bu mekanların kullanışlılığı, farklı odaların aynı eksen etrafında iletişim kurmasının ötesine geçiyor. artırmak için bu metrekarelerden yararlanın. depolamak ve alanı özgün bir şekilde dekore edin.

Büyük bir daire nasıl dekore edilir? Temel ihtiyaçlar hakkında bir araştırma yaptıktan sonra her konaklamayı planlayın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu