Banyo Tasarımı Son Moda Trendleri 👀

2023 Banyo Dekoru Modelleri

Banyolar genellikle hijyen ve mahremiyet ile ilişkilendirilen mekanlardır. Ayrıca genellikle insanların rahatlayıp yalnız vakit geçirdikleri yerlerdir. Bununla birlikte, her biri kendi özel amacı olan çok çeşitli banyo tasarımları vardır.

Bir banyo tasarımı seçerken, evinizin özel ihtiyaçlarını dikkate almak önemlidir. Örneğin, küçük bir evi olan bir birey, sınırlı süslemelere sahip sade bir tasarımı tercih edebilir. Tersine, daha büyük bir evi olan biri, çok sayıda lüks ayrıntıya sahip daha lüks bir tasarımı tercih edebilir.

banyo dekorasyonu

İyi dekore edilmiş bir banyoya sahip olmayı seven birçok insan var. Cesur renkler, ilginç fayanslar ve güzel tezgahlar, herhangi bir banyonun heyecan verici ve davetkar görünmesini sağlayabilir. Bununla birlikte, herkesin burada ve orada bazı yeni dekor dokunuşları eklemek için kapsamlı bir yenileme sürecinden geçmek için parası veya zamanı yoktur.

Bir servet harcamadan banyonuzu yenilemenin basit ama şık yollarını arıyorsanız, okumaya devam edin! Öncelikle banyonuzun nasıl bir tarza sahip olmasını istediğinizi düşünmeniz önemlidir. Klasik ve şık bir şey ister misiniz? Yoksa daha modern bir şey mi tercih edersiniz? Genel bir yöne karar verdikten sonra, mekanınızda işe yarayabilecek belirli mobilya parçalarını düşünmeye başlayın.

Banyo dekorasyon modelleri söz konusu olduğunda, çok çeşitli seçenekler mevcuttur. Evinizin özel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak ve hem işlevsel hem de şık bir tasarım seçmek önemlidir.

2022'de Banyo Tasarımında Trend ve Sıcak TrendlerMermer, ahşap, terrazzo, minimalizm – önümüzdeki sezon banyo tasarımında bu ve diğer trendlerden bahsediyoruz.

Sürdürülebilirlik arayışı gibi küresel trendlere ek olarak, pandemi 2022’de banyo tasarımını da etkiledi. Rahatlığa ve kendi rahatımıza çok daha fazla dikkat etmeye başladık. Banyo dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken fikirlere önümüzdeki sezonlarda değineceğiz.

🔥 2023’te Altı Trend Banyo Tasarım Trendi

Sade bir banyoyu dekore etmeyle ilgili bazı ipuçları, mahremiyet ve karanlık yaratmak için perdeler ve panjurlar kullanmak, duvar ve zemin için yumuşak ve doğal malzemeler seçmek ve küvet, lavabo ve tuvalet gibi çeşitli banyo aksesuarlarını monte etmektir.

Bazı modern banyo fikirlerine göz atmak, hem işlevsel hem de şık, çağdaş bir tarza sahip bir banyo tasarlamayı içerir. Bazı olası modern banyo fikirleri, cam ve metal dahil olmak üzere şık, modern malzemeler kullanmayı ve temiz çizgiler ve geometrik tasarımları birleştirmeyi içerir.

1. 🌈 Yumuşak renkler 2022'de Banyo Tasarımında Trend ve Sıcak Trendler

Parlak, doygun bir palet, 50 bej tonuna yol açar. Bu tasarım şakalarından biridir, ancak bugün temel renkler alaka düzeylerinin zirvesindedir.

Temel akromatik renkler arasında: siyah ve beyaz, gri, bej tonları ve yumuşak pastellerden oluşan bir palet – doğada kolayca bulunabilen tüm bu tonlar. Biraz daha doygun tonların birbiriyle birleştirilmesi kolaydır ve nötr bir taban herhangi bir kontrastı dengeleyecektir.

Sakin bir ölçek arzusunu açıklamak kolaydır: rahatlık, gözler için dinlenme ve rahatlamadır. Ve pandemi sırasında evin tasarımında ana kriterler haline gelen bu kriterler oldu.

2. 🛀 Doğal dokular ve malzemeler2022'de Banyo Tasarımında Trend ve Sıcak Trendler

Bu eğilim pek yeni olarak adlandırılamaz, ancak önümüzdeki birkaç yıl içinde alaka düzeyini kesinlikle kaybetmeyecektir. Sadece doğanın tasarım üzerindeki etkisinin derecesi değişir.

  • İç mekanı bu eğilime göre dekore etmek için dekor kullanmak en kolay yoldur: bunlar karanlıktan korkmayan saksı bitkileri, keten ve pamuk gibi tekstiller, dekoratif kuru çiçekler, örneğin pampa otu, laguru veya dalgaların karaya attığı odun.
  • Dekorasyonda daha karmaşık varyasyonlar vardır. Taş efektli tasarımcı karolar, mermer efektli porselen karolar, duvarda taş veya ahşap paneller olabilir.
  • Banyo için duvar kağıdı alakalı hale geliyor. Eko-stil, yeşillik ve çiçekler gibi baskılı el sanatlarına bakın. Bu teknik, girişte kuru bir alana sahip büyük bir oda için uygundur. Ve küçük alanlarda, boya ve fayans şeklinde daha minimalist bir tasarımla yapmak daha iyidir.

3. ➡️ Terrazzo2022'de Banyo Tasarımında Trend ve Sıcak Trendler

Taş serpiştirilmiş mozaik de zemin kaybetmiyor. Ve tasarımcıların yakın gelecekte onu terk etmeleri pek olası değil. Çok çeşitli tonlar ve dokular malzeme lehine konuşur. Özellikle küçük bir odayı dekore etmek için küçük kapanımlara sahip mozaiği yakından incelemenizi tavsiye ederiz.

Fayanslar sadece zemin ve duvarların dekorasyonunda değil, aynı zamanda tezgah, duş odası, banyo ve hatta lavabonun tasarımında da önemlidir. Terrazzo hemen hemen her tarzda kullanılabilir: klasikten minimalizme. Bu sadece malzemelerin bir kombinasyonu ve tasarımın kendisinin alaka düzeyi. Ancak bundan sonraki paragrafta bahsedeceğiz.

4. ✨ Banyo tasarımında bir trend olarak minimalizm2022'de Banyo Tasarımında Trend ve Sıcak Trendler

2023 yılı, çok fazla detay ve dekora sahip iç mekanların hızla sıkıcı hale geldiğini kanıtladı. Bu nedenle, tasarımcıların kursu minimalizm üzerinedir. Bu, tüm stillerin arka planda kaybolduğu anlamına gelmez, hayır. Ancak dekor, kaplamalar ve mobilya seçimleri artık bu küresel trend tarafından belirleniyor.

Çevre dostu bir yön, acımasız bir çatı katı, İskandinav tasarımı ve modern hala geçerlidir. Ama şimdi saf formlarında değiller. Daha az ayrıntı ve baskı var ve vurgu dokular, şekiller ve malzemeler üzerinde. Bir tür üslup karışımı ortaya çıkıyor, bu nedenle ilk bakışta hangisinin burada daha parlak olduğunu anlamak zor.

5. ⚓ Enfes şekiller2022'de Banyo Tasarımında Trend ve Sıcak Trendler

Bir tasarım yaklaşımından bahsedersek, sıra dışı lavabolar ve banyolar trend oluyor. Bugün hem onlar hem de diğerleri nadiren nişlere veya tuvalet masalarına yerleştirilmiştir. Giderek daha sık olarak, projelerde bir yenilik fark edilebilir – tezgahta bağımsız çanaklar ve lavabolar. Bu tür ürünler, normal fabrika modellerinden çok daha ilginç görünüyor. Artı, geniş bir odada, batıya, pencerenin yanına veya merkeze bir banyo yerleştirebilirsiniz.

Sıhhi tesisatın kendisi değişiyor. Parlak fayans giderek daha az bulunur (sadece ölçeğe uyuyorsa), doğal malzemeler ve daha ilginç formlar tercih edilir. Dökme demir ürünler klasik iç mekanlar için, beton ve taş ise modern iç mekanlar için uygundur. Pürüzsüz yumuşak çizgiler, geometrik fincan şeklinde veya dikdörtgen olarak değişir.

Mikserler hakkında da söylemeliyiz. Klasik tarz onsuz tamamlanmadığı için pirinç hala trend. Ancak modern tasarımlarda tasarımcılar genellikle mat siyah, beyaz ve hatta renkli karıştırıcılar seçerler. Ayrıca, özel dekor ve süslemeler olmadan basit doğrusal formlar.

6. 🤗 Açık duşlar2022'de Banyo Tasarımında Trend ve Sıcak Trendler

2023’te bir diğer köklü trend ise banyo tasarımında açık duşlar. Bu çözümün uygulanması en kolayı değil, böyle bir yeniden geliştirmenin koordine edilmesi gerekecek. Ve bunu kendin yapmak oldukça zor. Proje planlamasına yardımcı olması için bir tasarımcı kiralamak daha kolaydır.

Stil bileşenine ek olarak böyle bir duşun ana avantajı pratiktir. Bir kase veya sıradan bir fabrika kabininin aksine, küçük bir banyonun içini bile zorlamaz. Geniş alanlarda, böyle bir duşun boyutuyla sınırlı değilsiniz: örneğin iki metreye iki metre gibi çok büyük bile yapılabilir.

İçeride, açık duş odası fayans, taşla süslenmiştir, ancak fotoğrafta neme dayanıklı ahşap paneller özellikle iyidir. Bu çözüm standart değildir, ancak çok etkilidir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu