Bir aile evini dekore ederken yapılan 6 hata

Bir aile evi birkaç kişiden oluşur. Bu nedenle, dekorasyon projesi her bir kişinin ve bir bütün olarak grubun yaşam tarzı ihtiyaçlarına göre uyarlanmalıdır. Bu tür mülklerde meydana gelen yaygın hatalar nelerdir?

1. Olası değişikliklere ilişkin öngörü eksikliği

açık dekorasyonlu ev
Açık dekorasyonlu ev

Ailenin mevcut durumu, onun şimdiki gerçekliğini tanımlar. Ancak, her aşamada meydana gelen değişikliklerle birlikte evrimleşmek için ortamın dinamik olması tavsiye edilir. Bu nedenle öngörü eksikliği sık karşılaşılan başarısızlıklardan biridir. Eylem planında uzun vadeli hedefler göz ardı edildiğinde ortaya çıkar.

2. Estetiğe işlevsellikten daha fazla öncelik vermek

oturma-odasi-ve-mutfak-bağlantili
Oturma odası mutfak bağlantılı

Genellikle konutun belirli detaylarında meydana gelen bir arızadır. Başka bir deyişle, tüm alanı kapsayan bir bileşen değildir. Bununla birlikte, bir dekorasyon fikrinin günlük yaşamda gerçekten pratik olmaması nadir değildir.

İlginizi Çekebilir: Güncel Modern Ev Dekorasyonu

Böylece, aile o evde yeni anılar yarattığında ilk karar yetersiz olarak algılanır. Bu açıdan bakıldığında grup, teklifin estetik açıdan çekici olmasına rağmen konforlu olmadığı sonucuna varmıştır.

3. Her şeyin bitmiş olması için acele kararlar vermek

aile-mutfağı
Aile Mutfak Dekorasyonu

Bir aile evinin dekorasyonu, detaylara yüksek düzeyde dikkat gerektirir. Ortak alanlar ile bireysel alanlar arasında bir denge bulmak önemli olduğundan, birçok farklı hususun dikkate alınması gerekmektedir. Başka bir deyişle, dekorasyon projesi zorluklar ve güçlükler içermektedir. Ancak engellerin aşılmasında acelecilikten ve sabırsızlıktan kaçınmak önemlidir.

Muhtemelen çeşitli alternatiflerin araştırılması, farklı önerilerin karşılaştırılması ve her bir tedbirin avantaj ve dezavantajlarının analiz edilmesi gerekecektir. Buna rağmen, sıkça yapılan bir hata vardır: süreci bitirmek ve bitmemiş görevler hissiyle yaşamayı bırakmak için sabırsızlık.

4. Odanın sunduğu tüm olanaklardan yararlanmamak

kapı-salon-bağlantısı
Kapı ve salon bağlantısı

Birkaç rahat koltuktan oluşan oturma alanı, bir aile oturma odasındaki en önemli alanlardan biridir. Oturma odası, insanların günlük olarak bir araya geldiği ve sosyalleştiği bir yerdir. Bu nedenle, çevre düzeninin ve belirlenen hedeflerin çok işlevli bir evrenin yaratılmasını teşvik etmesi tavsiye edilir.

Örneğin, bir çocuk oyun alanı eklemek veya bir köşeye küçük bir ofis yerleştirmek gerekebilir. Ancak yaşam alanının planlanmasına o kadar çok önem verilir ki, diğer hususları arka planda bırakma hatasına düşmek mümkündür. Bu durumda, oda gerçek potansiyelini geliştiremez.

5. Oturma odasında çok fazla dekoratif unsur

yemek masası bulunan oturma odası
Yemek masası bulunan oturma odası

Bir aile evinin içinde çok fazla yaşam vardır. Dekorasyon planı, sıcak ve rahat bir ev yaratma beklentisiyle uyumludur. Ancak oturma odası veya yatak odalarına çok fazla süs ve aksesuar eklemek mümkündür. Her odada küçük ayarlamalar yapmak için nihai sonucun gözden geçirilmesi tavsiye edilir. Yani, değer katmayan ya da o bağlamda bir anlam ifade etmeyen bazı ayrıntıların elenmesi gerekebilir.

6. Çekici dekorasyonu olmayan geçiş alanları

koridor-dekorasyonu
Koridor dekorasyonu

Geçiş yolları, terimden de anlaşılacağı üzere, hareketliliği ve hareketi kolaylaştırdıkları için temel bir işlevi yerine getirirler. Koridor bunun bir örneğidir: evdeki farklı odaları birbirine bağlayan bağlantı ipliğidir. Mekanın pratik bileşeni, sade ve güzel bir dekorasyonla estetikle uyumlu hale getirilebilir. Ancak çoğu zaman, ortamın nihai sonucu evin bu bölümünün en iyi versiyonunu göstermez.

Bir aile evinin planlanmasındaki hatalar, farklı dekorasyon çözümleriyle düzeltilebilir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu