Açık mutfak reformunda 7 önemli karar

evde yemek yapan kişi

Bir reform veya dekorasyon projesi, ortak bir konu etrafında dönen farklı kararlar arasındaki bağlantıyı yansıtır. Mutfakta ve oturma odasında açık alan yaratılması bugün trendi belirliyor. İçinde dekorasyon blogu Süreci tamamlamak için yedi temel kararı paylaşıyoruz.

1. Açık mutfakta davlumbaz seçimi

Açık bir mutfak, mükemmel bir şekilde birleştirilmiş bir ortamın ayrıntılarını tanımlamak için oturma odasıyla görsel sürekliliği desteklemelidir. bu davlumbaz Odada pratik ve işlevsel bir unsurdur. Ancak bunların varlığı da mekana ayrı bir hava katıyor. Açık ve modern mutfaklarda öne çıkan önerilerden biri de tavan aspiratörüdür. Kompozisyonla mükemmel bir şekilde bütünleşen bir parça. Bir odak noktası haline gelmez, ancak daha fazla fark edilmeden gider.

2. Mutfak taburelerinin rengi ve stili

mutfak-taburu-in-mavi-ve-ahşap

Açık bir mutfakta genellikle günlük rutinin birçok anında aileyi bir araya getiren bir ada bulunur. Çok sayıda kahvaltı için mükemmel bir ortam haline gelebilecek bir alan. Yüksek tabureler odadaki konforu arttırır. Tasarımı çevre ile kromatik bir kontrast gösterebilir. Koyu tonlarda dekore edilmiş bir mekana renk katan bir formül. modelleri endüstriyel stiller Metalik bir yüzeye sahiptirler.

3. Açık mutfakta döşeme seçimi

gri renkli mutfak adası

Açık bir mutfak, arasındaki dengeyi sağlar. görsel süreklilik ve farklılaşma. Diğer bir deyişle, her ortam aynı ayarın içine entegre edilse de, her köşeye benzersiz bir atmosfer sağlanması uygundur. Toprak seçimi ile ilgili olarak, birbirini tamamlayan iki öneri vardır. Çoğu zaman, mülkün sahibi seti aynı bitişle çerçevelemeyi tercih eder. Diğer durumlarda ise açık mutfakta mutfak ve salon ayrımı farklı bir kattan sağlanmaktadır.

4. Görünür veya entegre cihazlar

açık mutfak

Açık mutfak görünümü oturma odasından algılanır. Bu nedenle, daha az çekici görünen bu bileşenlerin öne çıkma düzeyini azaltan bazı dekoratif formüller vardır. Ancak ev aletlerindeki son trendler, günümüzde tasarımın sektörde sahip olduğu önemi göstermektedir. Yani, odadaki farklı cihazların varlığını kasıtlı olarak vurgulamak isteyebilirsiniz. Örneğin, bir çift ​​kapılı buzdolabı. Küçük ev aletleri de tezgahın üzerine yerleştirilerek baş kahraman olabilir.

5. Mutfak adası tipi

açık mutfak tasarımı

Mutfak adası, açık alan reformunda en çok talep edilen parçalardan biridir. Ancak farklı biçimler sunan bir unsurdur. Bazıları sabit. Diğerlerinin aksine tekerlekleri vardır. Bazı tasarımlarda saklama alanı bulunur. Entegre bir tabloya sahip adalar da bulabilirsiniz. Sonunda birini seçin. pişirme adası boyut, renk ve stille ilgili olarak bağlamla güzel bir şekilde hizalanan.

6. Renk seçimi

beyaz mutfak

Açık alandaki engelleri kaldırmanın avantajlarından biri, teklifin parlaklık içeriden. Her ne kadar odayı süsleyen renklerin seçimi de ortamdaki ışığın ve netliğin etkisini çoğaltmanın anahtarıdır. Sık sık, seçilen tonlamalar bu perspektife vurgu yapar.

7. Açık mutfak mobilyaları: kulplu veya kulpsuz

beyaz-renkli-mutfak-dolapları

Açık mutfaktaki mobilyalar, odanın ortasında bulunan adanın etrafında döner. İşlevsel düzeyde, mekanda düzeni sağlama yetenekleriyle öne çıkarlar. Estetik ve görsel açıdan dış görünüşü bulunduğu ortama belirgin bir tarz kazandırmaktadır. Bazı dolaplar var atıcılar iç yüzü. Diğerleri ise tam tersine daha minimalist ve sade bir cephe giyerler.

Bir açık mutfak reform projesinin parçası olan kararlar genellikle karmaşıktır. Müşteri, uzman profesyonellerden kişiselleştirilmiş rehberlik aldığında herhangi bir sorun basitleştirilir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu