Zamansız bir dekorasyon için 7 güncel tarz

Zamansız şıklık ve sade zarafetin buluştuğu dekorasyonun keyfini yaşayın. Her detayda estetik ve fonksiyonellik ön planda. Zamanı aşan tasarımlar, sadece evinizi değil, ruhunuzu da özgürleştirecek.

Konsept Açıklama
Renk Seçimi Pastel tonlar ve doğal renkler kullanılır.
Mobilya Sade ve işlevsel mobilyalar tercih edilir.
Aydınlatma Doğal ışık ve yumuşak aydınlatma elemanları kullanılır.
Aksesuarlar Az ve öz aksesuarlar seçilir.
Desen ve Dokular Minimal desenler ve dokular tercih edilir.
Depolama Çöz. Gizli depolama alanları kullanılır.
Duvar Dekorasyon Sade tablolar ve ayna tercih edilir.
Zemin Kaplaması Ahşap veya sade renkli halılar kullanılır.
Doğal Unsurlar Bitki ve doğal materyaller odanın canlılığını artırır.
Düzen ve Simetri Minimalist düzen ve simetri önemlidir.

adalı beyaz mutfak

Bazı insanlar evlerine zamansız bir dokunuş katacak bir stil önerisinin anahtarını bulmak ister. Bu nedenle BeyazYastik.Com, modaya uygun olmanın yanı sıra arzu edilen zamansızlığın özünü de taşıyan yedi örneği paylaşıyor.

1. Rustik tarz: ahşabın güzelliği ve sıcaklığı

yeşil-rustik-tarzı-mobilyalar

Kuşkusuz, bu tür tasarımlarda ahşap ve toprak tonlarının hakimiyeti ortak bir kombinasyon yaratır. Özü sizi anında dağlarda bulunan bir eve taşıyabilir.

Şömineli rustik bir oturma odası, sıcaklığın, esenliğin ve güzelliğin açık bir örneğidir. Bu nedenle, bu rustik dokunuş, mülkün entegre edildiği alanın ötesinde çok arzu edilir. Ayrıca Oturma odaları ve yatak odalarında romantik dekorasyon için renkler konusu ilginizi çekebilir.

2. Eklektik tarz: Aynı evrende karışım ve kontrastın değeri

Yaratıcılık, dekorasyon sürecinin doğasında vardır. Dolayısıyla farklı renkler, malzemeler ve dokularla denemeler yapma olanağına sahipsiniz. Ayrıca farklı akımları ve trendleri birleştirebilirsiniz. Eklektik tarzın çok fazla yaşamı vardır ve karıştırmayı gerçek bir sanat haline getirir.

İkinci bir konuta çok başarılı bir şekilde entegre edilebilecek bir referanstır. Halihazırda sahip olduğunuz tekstil, mobilya ve aksesuarlardan yararlanmak (ve bunları diğer yeni satın alımlarla karıştırmak) isteyebileceğiniz yerler.

3. Çağdaş tarz: Düz çizgilere sahip mobilyalar

çağdaş tarzda mutfak

Çağdaş tarz şu anda mutfaklarda, banyolarda ve oturma odalarında trend belirleyicilerden biri. Tasarımında öne çıkan karakteristik bir not vardır: düz Daha yuvarlak şekillere sahip olanlardan daha fazla görsel hafifliğe sahip mobilyaların gerçek kahramanı haline gelir.

Ancak bir alanda farklı geometrik kompozisyonların kontrastıyla da oynayabilirsiniz. Örneğin, oldukça çağdaş bir tarza sahip bir odanın ana mobilyaları, yuvarlak veya oval şekilli yardımcı parçalarla da birleştirilebilir.

4. Klasik ve geleneksel tarz

evde klasik tarzda oturma odası

Şüphesiz, evinize bir güzellik kazandırmak istiyorsanız, zamansız estetiği, klasik tarzı tercih edin. Ayrıca daha güncel bakış açılarıyla güncelleyebilir ve gençleştirebilirsiniz. Yani, temeline daha çağdaş bir öze sahip başka malzemeler ekleyebilirsiniz. Başarının anahtarı, esas olarak parçaların ve detayların dikkatli bir şekilde seçilmesinde yatar.

5. Endüstriyel tarz

endüstriyel tarzda ev

Endüstriyel stil, bir reform döneminde veya bir dekorasyon sürecinde gerçek bir ilham kaynağı haline gelen bir başka tasarım önerisi örneğidir. Yüksek tavanlı ve geniş pencereli binalara mükemmel bir yapboz gibi uyum sağlar. Örneğin, bir tavan arasına mükemmel uyum sağlar.

Ancak endüstriyel tarzın en karakteristik malzemeleri başka herhangi bir mülk, işyeri veya ticari alanda yeniden yorumlanabilir. Bu durumda mobilya ve lambalar metalik görünümleriyle öne çıkar. Ayrıca, örneğin tuğla duvar gibi binanın yapısının bir parçası olan görünür detayların bırakılması da yaygındır.

6. Sessiz lüks stil: kalite ve farklılık

Kalite, çeşitlilik ve incelik arayışı, sessiz lüksü yansıtan bir yerde değişmez bir unsurdur. Yani, gösteriş ve aşırılığın olmadığı, güzellik ve kaliteyle karakterize edilen bir ortam. Aslında bu, sadeliğe uyum sağlayan bir stil önerisidir.

7. İskandinav tarzı: ışık ve doğallık

İskandinav tarzı dekorasyon

Günümüzde İskandinav tarzı, dekorasyon alanındaki en büyük öncülerden biridir. Açıklığı, parlaklığı ve doğayla olan bağlantısı ile öne çıkıyor. Sonbahar ve kış aylarında sıcaklığı yükseltmek için mükemmeldir. Ayrıca, küçük bir metrekare alanın dağılımının çok iyi planlanması gerekenler de dahil olmak üzere her türlü özelliğe uyum sağlar.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu