TOP 15 dekoratif tasarım ekranı

Oryantal iç mekanın gizemli bir detayı ve dekora işlevsel bir ek bir ekrandır. Çin’de 7. yüzyılda güneşten korunma, bölme ve ayrıca evin girişinin önüne yerleştirilen kötü ruhlara karşı bir tılsım olarak kullanıldığı ortaya çıktı. İlk başta, ekranları kaplamak için kullanılan malzeme kumaştı, daha sonra bu eleman, inşaat için kağıdın kullanıldığı Japonya’ya taşındı. Doğuya özgü her şey için moda ile birlikte 18. yüzyılda Avrupa’ya ekranlar geldi. Orada tasarıma daha farklı bir yaklaşımla yaklaşıldı, üretimde kumaş ve ahşap kullanıldı. Ekranlar için modadaki bir sonraki yükseliş, modernite çağına düştü. XXI yüzyılda ekranlar çeşitli tarzlarda odalarda bulunabilir: klasikten eklektik. Modern tasarımcılar, işlevselliği, yeni teknolojileri ve zengin bir tarihi birleştirerek bu nesneyle ilginç bir şekilde oynarlar.

Jean-Marie Massaud tarafından tasarlanan bu zarif ekran, çeşitli şekil ve boyutlarda poligonlardan oluşan bir desene sahiptir ve deri tanesinin büyütülmüş bir detayını temsil eder. Modelin yapısı alüminyum profilli çerçevelerden oluşmakta olup, köşeleri çelik ve plastikten yapılmıştır. Moucharabieh adı mashrabiya kelimesinden gelir. Bu, Arap mimarisinin bir unsurudur – pencereleri ve balkonları dışarıdan örten veya binanın içinde bölmeler olarak kullanılan desenli ahşap kafesler.

Sıcak ülkelerde, mashrabiya ızgarası, çevrenin iyi bir görüntüsüne müdahale etmeden kavurucu güneş ışınlarından güvenilir bir şekilde korurken, tesislere engelsiz bir temiz hava akışı sağlar. Kafes eklenti tuvallerinin detayları, dışarıdan girilemeyecek, ancak içeriden görülebilecek şekilde döndürülür ve toplanır. Mashrabiya’nın kadınların mahallesini evin geri kalanından ayırmayı amaçladığına veya oryantal bir kadın için pencere örtüsü olarak kullanıldığına inanılıyor.

TOP 15 dekoratif tasarim ekrani

Fotoğrafta: Mashrabia, Granada’daki Elhamra kalesinin ve Zaragoza’daki Aljafería Sarayı’nın içinden bir görünüm.

Fabrika mobilyaları ve aksesuarları Arterler çeşitli yönlerin özelliklerini başarıyla birleştirir: klasik, ülke, Akdeniz tarzı. El yapımı yüzeyler parçalara özel bir çekicilik kattığından, Arteriors’un her bir parçası kendi tarzında benzersizdir. Arteriors Josephine, ahşap ve altın boncuklarla süslenmiş zarif kahverengi ahşap panellerle kolonyal bir tarza sahiptir.

Tonin Casa fabrikası tarafından döşenen kumaştan zarif bir perde, evdeki alanı bölmeye hizmet ediyor ve aynı zamanda bir tasarımcı askısı görevi de görebiliyor. Renk aralığı çeşitli seçeneklerle mevcuttur. Geçici, tenha bir alan isteyen ve stil konusunda endişeli olanlar için idealdir.

Floransalı Patrizia Garganti (Baga) fabrikası 27 yılı aşkın süredir el yapımı lambalar ve iç mekan ürünleri üretmektedir. Baga fabrikasının koleksiyonundaki her parçaya bir sanat eseri denilebilir. Zarif tasarımlar, el yapımı işçilik ve bir isim etiketi her parçaya kendi karakterini verir. Bu aynı zamanda dekoratif ekose desenli Patrizia Garganti (BAGA) Complementi ahşap ekran için de geçerlidir. Ekranın renkleri Toskana’nın güneşli tarlalarını veya belki de Vatikan muhafızlarının parlak formunu anımsatıyor.

1614431779 30 TOP 15 dekoratif tasarim ekrani

Fotoğrafta: Toskana tarlaları, Vatikan muhafızı.

Jay ekranı, çevredeki alanı dönüştürebilen şaşırtıcı bir desene sahip gizemli bir mobilya parçasıdır. Elek, nakliyesini ve depolanmasını büyük ölçüde kolaylaştıran 4 bölümden oluşur. Fabrika, malzeme olarak maun, kayın ve meşe sunmaktadır. Ekran siyah veya beyaz olarak mevcuttur.

Patina Torcello, İngiliz tarzında özgün bir tasarıma sahip iki parçalı bir ekrandır. Zengin kabartma altın varaktan yapılmıştır, patine ve yaşlanma etkisine sahiptir. Modelin adı, Venedik lagününün kuzey kesimindeki seyrek nüfuslu Torcello adasından geliyor. Kendinizi İtalya’nın lüks ve anlatılmamış cazibesinin dünyasına bırakın!

1614431779 873 TOP 15 dekoratif tasarim ekrani

Fotoğrafta: Torcello yerleşiminde bir köprü.

Damir üç kanatlı ekranla odanın zarif imar edilmesi, bir yatak odası, bir yemek odası veya bir oturma odası olsun, herhangi bir odanın tasarımına uyacaktır. Bu tasarım, odayı etkili bir şekilde bağımsız bölgelere ayırmanıza ve gerekirse mekanın birliğini kolayca geri yüklemenize olanak tanır. Smania Damir, wenge, gül ağacı ve ceviz gibi değerli ve özenle işlenmiş ağaçlardan yapılır. Modelin katı geometrik deseni, cilalı bronz veya nikelin şık unsurları ile tamamlanmaktadır.

1614431780 66 TOP 15 dekoratif tasarim ekrani

Fotoğrafta: art deco ekran Smania Damir.

Savio Firmino mobilya ve aksesuarları için hammadde olarak yalnızca en iyi doğal ahşap türleri kullanılır. Tüm oymalar Floransalı zanaatkarlar tarafından yapılmıştır. Bu perde, yumuşak krem ​​renginde sunulur ve alçı dekoratif unsurlarla dekore edilmiştir. Klasik tarzdaki bir yatak odasında mükemmel görünecek.

Tasarımcı Tarcisio Colzani, Z şeklindeki tek kanatlı ekranı sunar Detayların ince lake kaplaması, masif canaletta cevizinin yapısını net bir şekilde görmenizi sağlar. Ekranın metal kısımları bronz kaplamadır.

Perdenin masif abanoz ve cevizden oluşan 6 katlama bölümü vardır. Ekran gümüş varak, altın ve lake ile kaplanmıştır. Gösterişli Avenue, yatak odasında, koridorda veya oturma odasında her alanda dikkat çeker ve havayı yükseltir.

“COOLORS koleksiyonunu yaratmamızda bize ilham veren şey rengin gücüdür. Renkler çevremizde önemli bir rol oynar. Sadece estetik özelliklere sahip değiller, aynı zamanda insan ruhunu da etkileyebilirler. Renkler, çoğu öznel olan ancak bazıları daha çok yönlü olan birçok duyguyu çağrıştırır. Örneğin, sıcak renklerin rahatlık hissi yaratma yeteneği veya soğuk renklerin yatıştırıcı etkisi. Koleksiyonumuzdaki renk hislerini birbirine bağlayarak, onlarla özdeşleşmeyi mümkün kılan duyguları harekete geçirmeyi ve bu tadı dünyamıza getirmeyi amaçlıyoruz ”, – Boca Do Lobo.

Chelini, nesillerdir yüksek kaliteli lüks mobilya parçalarıyla tanınmıştır. Markanın tasarım felsefesi, klasik kültür ve Toskana geleneklerine dayanmaktadır. Şık Chelini 2159 ekranı, yatak odanızı veya oturma odanızı aydınlatacak. Tahtadan yapılmış ve eğrelti otu yaprakları deseniyle süslenmiştir.

1614431780 221 TOP 15 dekoratif tasarim ekrani

Fotoğrafta: Chelini 2159 tropikal bir tarzda.

Paola Navone’nin bu zarif ekranı, hasır mobilyalarla iç mekanlarda harika görünecek. Ajurlu ahşap kafesden yapılmış Gervasoni perde, odada hafif bir esinti hissi yaratır. İlk bakışta, görünüşte kırılgan olan model, yeşil bir bahçe, rahatlama ve deniz ile ilişkilendirilir.

Paravento Sightly Screen, herhangi bir müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli özelleştirme ve özelleştirme seçenekleri sunar. Her panel, müşterinin tercihi kumaşla kaplı masif ahşap çerçeve ile üretilir ve iki genişlikte (30 veya 60 cm) mevcuttur. Ayrıca panel sayısını da seçebilirsiniz: 3, 4 veya 5.

Giorgetti Ping bölücü (ping, Çince’de ayırma anlamına gelir), metal unsurlarla canaletto ceviz ağacından yapılmıştır. Ayna ve hakiki deri kaplamalarla mevcuttur. Metal menteşeler ve yarım daire biçimli uçlar bronz boyalı. Eleklerin alt kısmına hareketlerini kolaylaştırmak için yaylı makaralar yerleştirilmiştir.

1614431780 676 TOP 15 dekoratif tasarim ekrani

Fotoğrafta: lüks bir ekran Giorgetti Ping… Güzel, yüksek bir ekran, iç mekanın hem bölmesi hem de dekoratif bir öğesi olarak işlev görür.

Altın ekran, birleştirilmiş, genişletilebilir poliüretan ile doldurulmuş ve parlak cilalı altın varak ile tamamlanmış on dokuz parça fiberglastan oluşur. Görsel olarak, bölme parlak güneşte parıldayan, nehrin dibinde yatan taşlara benziyor. Altın rengi, zenginliği ve refahı simgelemektedir. Yenilikçi ama muhteşem olan bu sanat eseri, gerçek Boca Do Lobo tarzında tasarlanmıştır.

Ekranlar yardımı ile yatak odasında giyinme alanını veya oturma odasındaki çalışma alanını ayırabilirsiniz; bir kreş veya stüdyo daireyi imar etmek; katlanabilir bir yapının arkasına askıları ve çekmeceleri saklayarak giyinme odası donatın. Ekranın istenilen yere montajı ve taşınması, boyutunu değiştirmesi kolaydır. Ek olarak, tasarımcı ekranlarının kendileri, iç mekanda anlamlı bir dekoratif unsur olan parlak bir vurgu görevi görebilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu