Küçük Evler için Son Trendler

Bugünkü yazımızda küçük evlerin iç dekorasyonu, küçük odalar, yatak odaları, mutfaklar, banyolar ve her birinin büyüklüğüne göre tüm mekanlarınız için fikirler hakkında her şeyi bulacaksınız. Ek olarak, her alan için doğru dağılımı göreceğiz, böylece bunlardan sonuna kadar yararlanabilirsiniz. Önerileri seveceksiniz!

Trends in Interior Decoration of Small Houses 2019

Birçok insan dekorasyonda güzellik ve stil arasında ilişki kurar, ancak büyük ve çok çarpıcı evlerde, ancak büyüklükle hiçbir ilgisi yoktur, elbette dekorasyonun nihai sonucunu etkiler, ancak en önemlisi de değildir.

İşte bu yüzden bugün, iyi bir dekorasyon, uyum ve özel detaylarla, daha geniş evlere imrenecek hiçbir şeyin olmayacağı küçük alanların dekorasyonu hakkında her şeyi bilmenizi istiyorum. Küçük alanlarda daha iyi öne çıkan farklı dekorasyon stilleri arasından seçim yapabilirsiniz, anahtar olan bu evin prezentabl, ev gibi ve benzersiz bir tarza sahip olmasıdır.

Küçük evler için cephelerKüçük Evlerin İç Dekorasyonunda Trendler

Küçük evlerin iç dekorasyonunda cephe çok önemlidir çünkü misafirlerimizin geldiklerinde ilk göreceği şeylerdir. Evimizin içinde göreceğiniz ilk izlenimdir.

Basit tasarımlar

Cepheler de düz çizgiler, sade tasarımlar ama evin çok şık ve zarif görünmesini sağlayan süper özel detaylarla ayırt edilmelidir.

Cephede açık renkler

Bir çit veya çit ekleyebilirsiniz, tabii ki hepsi tek renk ve basit detaylarla, çok gösterişli veya çarpıcı tasarımları bir kenara koyun, bunlar evinizin modelini küçültür ve zaten bir kızsa, yapmayız. ilk görüşte bu etkiyi istiyorum.

Taş kaplamalı cepheler

Bahçeyi ön tarafta dışarıda bırakmak evimiz açısından her zaman bir artı olacaktır, bu yüzden deneyin, çalılar, büyük saksılar, çamlar veya minyatür ağaçlar ekleyebilirsiniz. Süper modern görünecek!

Açık cepheli cepheler

Küçük evlerin iç dekorasyonu için renklerKüçük Evlerin İç Dekorasyonunda Trendler 2019

Küçük evlerin iç dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken diğer önemli unsurlardan biri de mekanlarımızı hem dışarıdan hem de evimizin her bir bölümünü, yani oturma odası, yemek odası, banyoları dekore etmek için kullandığımız renkler olacaktır. oda vs.

Birçok kişinin yaptığı, bu renk uymaz diyenler, bunu yapmayın, sadece mekanınızın büyüklüğünü dikkate almayın, sadece ne istediğinizi ve nasıl olmasını istediğinizi dinleyin. görülecek alan var, en iyi seçeneği seçebileceğiniz kısım var örneğin favori renginiz siyah ama bu mekanları daha küçük gösterecekse duvarlar yerine dekoratif aksesuarlarda renk eklemeyi tercih edin sizi dinlemenin bir yolu olur ve dekorasyon kurallarına saygı gösterin!

Tavsiye: Küçük Bir Evi Dekore Etmek için Tavsiyeler

Bu renkler, mekanları nasıl algıladığımızı büyük ölçüde etkileyebilir, çünkü açık renkler her odayı daha geniş gösterecektir, onları güzelleştirmenin yanı sıra açık renklere de başvurabilirsiniz, ancak örneğin pembe, turuncu, yeşil vb. En net tonlarında.

Açık renkler

Blues, iç mekanlar için en çok tavsiye edilen renklerdir, çünkü çok fazla huzur ve dinginlik iletmeyi başarırlar, odalar veya oturma odaları gibi dinlenme yerleri için idealdir.

Yeşil ve turuncu veya mercan rengi, 2023 yılında oturma odaları, banyolar ve ana odalar gibi iç mekanlarda en çok kullanılan renklerdi. Bu aralık beni büyülüyor!

Küçük evlerin iç dekorasyonu için koridorlarKüçük Evlerin İç Dekorasyonunda Trendler 2019

Küçük bir alanı dekore etmenin onu kötü bir zevkle dekore etmek olduğu düşüncesinden kurtulun, evinizin iç dekorasyonunu doğru yapmanın ilk adımı. Lobinize, aileniz ve sizinki gibi evinizi tanıtma mektubu olarak bakın. Küçük evlerin iç dekorasyonunda göz önünde bulundurulması gereken belki de en önemli mekanlardan biridir, çünkü burayı nasıl dekore ettiğimize bağlı olarak, misafirlerimizin evimize geldiklerinde izlenimleri olacaktır. İdeal olanı, yukarıdan söylediğim gibi açık renklerle süslemek ve çok renk veya zıt renklerin bir arada kullanılmasından kaçınmaktır. Bu yüzden size daha geniş bir bakış açısı sunacağız.

Küçük alanları tercih eden dekorasyon tarzlarından bazıları minimalist tarz, İskandinav tarzı ve çağdaş olanıdır.

Dekoratif aksesuar kahramanları

Bunlar sizin için tüm işi yapabilir, sadece doğru nesneyi seçmeniz gerekiyor, bu bir ayna, dekoratif bir figür, salon için bir masa veya bir vazo olabilir. Ne kullanırdın?

Küçük bir ev nasıl aydınlatılır?Küçük Evlerin İç Dekorasyonunda Trendler 2019

Mekanlarımızı iyi aydınlatırsak ev daha büyük gözükecek, anahtar şu ki hiçbir detayı kaçırmayacaksınız, diğer durumlarda örneğin tavanı göz ardı ederseniz, bu şekilde mekanlarınıza daha fazla derinlik kazandıracaksınız. odanızın orijinal boyutunu veya bulundukları alanı gizleyecek gölgeler yaratacaksınız. Birçok kişi, mobilyalarının mağazadaki gibi görünmediğini, renklerini, şekillerini ve hatta parlaklığını öne çıkarmadığını fark ettiğinde, evlerinin aydınlatmada iyileştirmelere ihtiyacı olduğunu fark eder. İşte o zaman dikkat etmeli ve hangi aydınlatma hatalarını yaptığımızı kontrol etmeliyiz.

Küçük evlerin iç dekorasyonunda, mekanlara “doğal” bir şekilde ve fazla çaba harcamadan daha fazla ışık vermenin iyi bir yöntemi, odalarınızın tasarımına büyük pencereler eklemektir, bu odanızın zaten daha iyi bir aydınlatmaya sahip olmasını sağlayacaktır, gerisini yapay ışıkta bırakacaksınız.

Daha yüksek tavanlara sahip olmak, alanınızın ışıkla dolmasına da yardımcı olabilir, ayrıca sarkıt lambalar, avizeler, zemin lambaları veya gelecekteki tadilatlarda değiştirilebilecek herhangi bir portatif lamba modelini de kullanabilirsiniz.

Küçük evlerin iç dekorasyonunu aydınlatma ile tamamlayacağınız zaman metalik detaylı veya düz renklerde lambalar olmasını tavsiye ederim, çok daha güzel duracaktır.

Küçük bir banyo nasıl dekore edilir?Küçük Evlerin İç Dekorasyonunda Trendler 2019

Küçük evlerin iç dekorasyonunda bir banyo, sonunda diğer alanların herhangi biri için aynı tür gereksinimler olan ancak bazı spesifikasyonlarla, örneğin bu alanların dekorasyonunda açık renklerin kullanılması, metal koymak gibi belirli gereksinimleri karşılamalıdır. aksesuarlar, ancak pürüzsüz, camdan yararlanın, duşunuzun alanına büyük pencereler ekleyin, böylece farklı ışık kaynaklarına sahip olursunuz, lavabo aynanızın renklerine yapay ışık ekleyebilirsiniz, bu daha zarif ve daha iyi aydınlatılmış görünmesini sağlayacaktır. , tavan lambasını unutma Süper şık görünecek!

Sahip olduğunuz her santimden yararlanın, banyonuz çok küçük ve duş için yer yoksa endişelenmeyin, hemen aşağıdaki gibi ilginç bir duvar kağıdı ile dekorasyona derinlik kazandırın.

Tamamen beyaz bir banyo, banyonun daha büyük olduğu görsel efekti verecek mükemmel bir seçenektir, banyonuzun dayanıklılığını daha da fazla korumak için pürüzsüz bir duvar bırakmayı veya beyaz vitropiso veya fayans kullanmayı seçebilirsiniz. Açıklarım?

Banyonuzun küçük olması, ekstra depolama seçeneği sunabilen bazı çekmeceler ile sahip olduğunuz alandan en iyi şekilde yararlanamayacağınız anlamına gelmez.

Küçük ve modern bir oturma odası nasıl dekore edilir?Küçük Evlerin İç Dekorasyonunda Trendler 2019

Küçük bir oturma odasını dekore etmek söz konusu olduğunda, ancak aynı zamanda ona çok modern bir tarz kazandırmak istiyorsanız, bunu başarmak için izleyebileceğiniz belirli yönergeler vardır, bunların arasında, neyin mümkün olduğuna bağlı olarak her alana maksimum potansiyelini elde etmek vardır. iş. En önemli seçeneklerden bazıları, işlevsel mobilyalar kullanmanızdır, televizyon için bir mobilya parçası gibi aynı alanda iki veya daha fazla farklı şey için kullanabileceğimiz, belgeleri veya diğer aksesuarları saklamak için kullandığımız tüm mobilyalardır. Mekanlarınızı dekoratif aksesuarlarla veya çok büyük mobilyalarla doldurmaktan kaçının.

Özellikle oturma odalarında küçük evlerin iç dekorasyonunun anahtarı, mekanın kahramanı haline gelen bir veya iki dekoratif aksesuar eklemenizdir. Bu detayların kötüye kullanılması oturma odanızın çok doygun görünmesine neden olacaktır.

L’deki kanepeler, küçük evlerin iç dekorasyonunda en iyi seçeneklerden biri çünkü oturma odanızın alanından yararlanmanızı sağlayacak birçok önlemi bulabilirsiniz.

Tıpkı yukarıda bahsettiğimiz gibi evinizin içini dekore etmek için açık renkler kullanıyor, eğer güçlü renkler eklemek istiyorsanız duvara koyabileceğiniz minder, halı, kilim gibi dekoratif aksesuarlar veya dekoratif tablolar olmasını tavsiye ederim.

Küçük mutfaklar için dekorasyonKüçük Evlerin İç Dekorasyonunda Trendler 2019

Küçük bir mutfak görünümü oluşturmanın en iyi yollarından biri, mutfağınıza daha fazla derinlik, daha fazla ferahlık hissi ve her şeyden önce süper modern bir görünüm kazandırmanın mükemmel bir yolu olan yerleşik aydınlatma eklemektir.

Mutfağınızın alanına bir çalışma alanı olarak bakın, çünkü yemeklerimizi hazırladığımız ve tatlı yaptığımız yer, kısacası fırıncı olarak becerilerimizi alıyoruz. Tüm bunlar için yeterli bir alana sahip olmamız gerekiyor, bu da işlevsel, hoş, göze harika görünen düzenli bir mekana sahip olmamızı sağlıyor, değil mi?

Entegre mutfaklar, mutfağınızın deposu olarak duvarın ve tavanın bir kısmından yararlanabileceğiniz mükemmel bir yoldur, bu çekmecelerde tava, bardak, tabak, hayal edebileceğiniz tüm mutfak eşyalarını saklayabilir ve mutfağınızın temizlenmesine izin verecek.

Burada size bütünleşik bir mutfaktan en iyi şekilde yararlanabileceğiniz, tercih ettiğiniz renkte ekleyebileceğiniz bir model bırakıyorum ama benim favori rengim her zaman beyaz olacak, ayrıca mekan daha aydınlık olacak.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu