Evleri rahat hissettiren 8 sıcak boya rengi

Evinizi rahat hissettiren bazı sıcak boya renkleri vardır. Bunun nedeni, boya renginin görsel bir sıcaklığa sahip olmasıdır.
Bu nedenle, evinizde bir sıcaklık hissi yaratmaya çalışırken, renk çarkındaki daha soğuk renklerden (mavi, çivit mavisi ve menekşe gibi) kaçınmanız ve daha sıcak tonlara (kırmızı, turuncu ve sarı gibi) yönelmeniz gerekir.

Bu sıcak boya renklerinin vücut ısısını artırdığı ve bu nedenle kendinizi daha sıcak hissettirdiği söylenir. Renk ne kadar güçlü olursa, etki o kadar sıcak olur.

Evleri rahat hissettiren 8 renk

Sıcak boya renkleri ateş, güneş ışığı ve kum görüntülerini çağrıştırır, bu nedenle bir eve biraz ısı, yaşam ve enerji katarlar. Dışarısı soğuk olduğunda, rahat bir eve girmekten daha iyi bir şey yoktur.

Denemek için sıcak boya renkleri

Sıcak boya renkleri, insanların ruh halini pozitif yönde etkileyen ve evinizde sıcak bir ortam yaratmaya yardımcı olan renklerdir

1. Kırmızı

 

Kırmızı ile boyanmış ev

Kırmızı genellikle insanların aklına gelen ilk sıcak boya rengidir. Duvarları herhangi bir şekilde kırmızıya boyamak cesur bir harekettir, ancak doğru kırmızıyı bulursanız odayı tam doğru sıcaklığa ısıtır.

Bir odadaki tüm duvarları boyamanız bile gerekmez – bir özellik veya ifade duvarına odaklanmayı seçebilirsiniz ve bu, sıcaklık eklemede de aynı derecede etkili olacaktır. Kırmızı duvarlar ayrıca büyük alanları daha küçük ve daha samimi hissettirme eğilimindedir, bu da insanların evinizde yaşamasını istediğiniz rahatlığı artırır.

İster ateşli kırmızı ister rustik kırmızı ile gidin, büyük renk örnekleri kullanarak ve gün boyunca odayı nasıl etkilediğini izleyerek duvarlarınızdaki rengi iyice test etmek en iyisidir. Ancak yine de böyle cesur bir açıklama yapmaktan emin değilseniz, kırmızının daha yumuşak tonlarını kullanabilirsiniz. Allık pembesi bile, riskli bir kırmızıya gerek duymadan bir odayı ısıtmanın kolay bir yoludur.

2. Turuncu


Turuncu boya renkleri, seçilen gölgeye bağlı olarak odaları farklı şekilde etkileyebilir. Mandalina gibi bir narenciye, bir odayı canlılıkla canlandıracak, balkabağı gibi daha koyu bir portakal ise harika bir sıcaklık yaratacaktır.

Gün batımı ve yanmış portakallar evleri hoş bir şekilde büyüleyici kılıyor ve daha açık portakallar her odaya güneşten öpülmüş bir mutluluk katacak. Aşırı derecede turuncuya gitmek istemiyorsanız, evinize biraz baharat katmak için neden bir kitaplığın arkasını veya açık raf alanını turuncu ile boyamıyorsunuz?

3. Bal

Arredamento piccolo balcone IKEA.
Güzel bir bal rengine sahip boyama odaları, içeri giren doğal güneş ışığı yanılsamasını artıracaktır. Bu ipeksi pürüzsüz renk zarif ve sofistikedir. Herkesi rahatlatacak rahat ve konforlu bir atmosfer yarattığı için oturma odası alanı için mükemmeldir. Koyu ahşap mobilyalarla uyumludur ve birlikte klasik, rahat bir ortam yaratırlar.

4. Soluk sarı

 

Sarı renk ev görseli

Sarı, doğru olması zor bir renktir, ancak daha soluk bir sarı tonu çok parlak ve baskın olmayacaktır. Açık sarı, herhangi bir odaya güneşli bir hava verecek ve kesinlikle samimi, davetkar bir atmosfer yaratacaktır.
Her şeye mutlu bir ışıltı veren yumuşak bir sarı ile evinize biraz sıcak ışık getirin. Ve güneş ışığı gibi, her şeyin bu renkle iyi çalıştığını göreceksiniz.

5. Krem


Beyaz boya renkleri soğuk olabilir, ancak krem ​​​​boya rengi duvarlarınıza hafif bir sıcaklık verir. Krem, sükuneti ifade eder ve insanların kendilerini rahat hissettikleri rahat bir ortam yaratır.
Krem boya, huzurlu ve davetkar nötr bir zemin oluşturacaktır. Temel bir beyaz boyaya gitmek yerine neden evinize bir parça güneş ışığı eklemiyorsunuz?

6. Adaçayı

En iyi çocuk odası boya renkleri
Yeşilin bazı tonları, özellikle sarı alt tonlu olanlar, sıcaklık ve huzur iletebilir. Adaçayı boya rengi yumuşaktır ve göze çarpmaz, bu nedenle doğal dekor öğelerini güzel bir şekilde tamamlar. Bir odada rahat, dünyevi bir ambiyans yarattıkları için sessiz yeşillikler çok popüler hale geliyor.

7. Hardal


Sarı veya kahverengi hardal boya rengi, tarçın, köri ve karanfil gibi diğer baharatlı renklerle iyi çalışır. Belki ortalığı ısıtan şey köri ve hardal konuşmalarıdır, ama aynı zamanda sıcaklığı tutuşturan da sarı ve turuncuyla olan ilişkisidir. Ayrıca, incelik ve ihtişamı ileten bir şey var.

8. Zeytin


Zeytin yeşili boya rengi adaçayından biraz daha koyudur, ancak benzer bir ısınma etkisi yaratır. Zeytin yeşili, bir odaya dünyevi bir his veren yatıştırıcı bir renktir. İstikrar ve yenilenmeyi iletir. Rahat ve rahatlatıcı bir atmosfer oluşturmak için diğer nötr renklerle iyi çalışan modaya uygun bir renktir.

Eviniz için doğru sıcak boya renklerini seçtikten sonra, duvarlarınızı boyama için uygun şekilde hazırladığınızdan emin olun. Bu işi sizin yerinize yapması için bir ressam tutmayı tercih ediyorsanız, o zaman başlamadan önce ressamınıza bazı önemli sorular sormayı unutmayın.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu