Evi boyamadan önce dekoratif bir tarz seçme nedenleri

Evin duvarlarını boyamak, mülkün durumu ve korunması üzerinde özel etkisi olan bakım rutinlerinden biridir. Evinizin dekorasyon projesine daldığınızda, duvarları boyamadan önce dekoratif bir stil seçmeniz önerilir. İçinde dekorasyon blogu Size aşağıda yedi neden sunuyoruz.

1. Dekoratif tarz ortak bir konu sağlar

beyaz-mobilya-oda

İntegral proje, bileşenlerin, hatta en basit detayların bile birbirine bağlandığı tam ve birleşik bir bütün olarak algılanır. Bu nedenle boyanın rengine, pervazların tasarımına veya boyalı kağıtÖnceden, kararı bağlamsallaştırmanız önerilir.

2. Evinizi sıfırdan şekillendirin

ahşap fotoğraf çerçevesi ve bitki

bu trendler ve dekorasyon dünyasında öne çıkan akımlar, karar vermenizde size yol gösterebilecek birden fazla ilham referansını yansıtıyor. Bir evin tasarımı çok kişisel bir projedir. Sevdiğiniz, evinizde uzun vadede kullanmak istediğiniz tarzı belirlemeniz önemlidir.

Bu temelde, örneğin salondaki duvarların rengi, oturma odası, yatak odası, mutfak, yemek odası gibi daha birçok konuyu da belirleyebilirsiniz…

3. Duvarların estetiğini ana stille uyumlu hale getirin

beyaz duvarda resim

Dekorasyon sürecinde bu sırayı takip etmek için dikkate alabileceğiniz bir sebep daha var. Tarza karar verirken duvarların görüntüsünü seçilen estetikle de hizalayabilirsiniz. Örneğin yatak odanızın romantik bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız çiçek desenli duvar kağıdı ortama mükemmel uyum sağlar. Özellikle entegre edilmiş bir formüldür. ana duvar odanın.

4. Renkler ve dekoratif stiller: birbirini tamamlayan iki bakış açısı

Duvar resimleri

Dekoratif stilin kendisi, belirli bir ortamda çerçevelendiğinde en iyi şekilde görünen kromatik teklifler hakkında bir referans sunar. Örneğin beyaz, bej veya açık gri, görselliği artıran üç alternatiftir. parlaklık bir İskandinav evinde. Duvarlarda da göze çarpan yüzeyler.

5. Mekanın güzelliğini artıran mobilya ve aksesuarları seçin

oturma odasında hafif ahşap masa

Oda, dekoratif projeye eklenen diğer kararlarla yavaş yavaş şekillenir: yerin dağıtılması, eşyaların satın alınması. mobilyaaksesuar ve tamamlayıcı seçimleri, aydınlatma öğeleri… Peki, dekoratif stile karar vermek, duvarların rengini ve ortama en uygun mobilyaları belirlemek için gereklidir.

6. Odanın odak noktasını seçmek

arka planda pencereli oda

Her oda, odak noktasında belirtilen benzersiz bir perspektife sahiptir. O dekoratif stil ve duvarların rengi, dikkatinizi belirli bir açıya yönlendirmenize yardımcı olabilir. Örneğin, doğal manzaraya sahip bir tablo odanın kahramanı ise, beyaz zemin üzerinde daha fazla öne çıkması muhtemeldir.

7. İlk aşamadan itibaren alanı daha ayrıntılı olarak görselleştirin

askılı t-shirtler

Dekorasyon projesi, yeni bir evin nihai sonucunu tahmin etmenin anahtarıdır. Duvarlar, bina içindeki kendi konumlarından dolayı inşaatta özel bir öneme sahiptir. Sonuç olarak, seçimi yaptıktan sonra dekoratif stil ve her odanın ana tonu, sahibi alanı daha gerçekçi bir şekilde yansıtmaya başlayabilir.

8. Yaratıcı süreçte bir düzen oluşturun

parlak renkli koltuklar

Bir kişi kendisini evini dekore etmek kadar heyecanlandıran bir projeye daldığında, bu süreçten oldukça motive olur. Gerçekleştirmek istediği birçok fikri var. Ancak tüm seçenekler planda geçerli değildir. O emir adımların sıralanması, eylem planının mülkte tutarlı bir şekilde gerçekleşmesi için anahtardır.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu