Duvar Tabloları 2024 Moda Trendleri

Duvar Tabloları Yerleşimi Önerileri Güncel ev Dekorasyonu ev dekorasyonu ve mobilya siteniz sadece bu ürünleri değil dilediğiniz bir ürün ve talep olursa inceleme yapacaktır.

Ayrıca bir önceki konumuz olan İç Tasarım Trendleri 2024: Sırada Ne Var? ve Modern Daire İç Tasarım Trendleri 2024 size ev içi dekorasyonda harika ötesi fikirler sunacaktır. Bunun için bize bildirimde bulunmanız yeterli.

dekorasyon-çerçeve

Bir duvarı resimlerle dekore etmek kolay değildir, özellikle nereden başlayacağımızı bile bilmiyorsak. Harmonik bir resim kompozisyonu oluşturmak için püf noktalarına dikkat edin.

dekorasyonda-çerçeve-yerleşimi

Boş bir duvarı dekore etmek kolay değildir, çünkü bunu yapmak için seçenekler sonsuzdur ve birçok faktöre bağlıdır. Ayrıca, güzel görünmesi için zevk ve stil ile yapmak daha da karmaşıktır. Ama merak etmeyin, işte o duvarı en değerli ve orijinal tuvalinize dönüştürmenize yardımcı olabilecek bazı püf noktaları.

Resimlerin kompozisyonu, o duvarın mükemmel olması için temel kısımdır. Aşağıdaki fikirleri, püf noktalarını ve ipuçlarını not edin ve artık kafanızı dağıtmayın, hemen işe koyulun!

Tek tip bir tema seçin

tablolarla duvar dekorasyonu

Çok önemli olmasa da temayı standart hale getirmek, alanı görsel olarak birleştirmenize yardımcı olacaktır. Duvarları süslemede yeniyseniz ve biraz kaybolduysanız, bu iyi bir numaradır. Kıtada olduğu kadar içerikte de yeknesaklığın olmasını öneriyoruz.

Yani hem resimlerin ya da fotoğrafların kendileri hem de çerçevelerin morfolojisi bağlantılıdır. Öte yandan siyah beyaz fotoğraflar size göreyse bu kromatik ikilinin harika göründüğünü ve tüm fotoğraflarınız veya tablolarınızın bu tona yanıt vermesi durumunda tek tip bir hava yakalayacağınızı ve görsel kaostan uzaklaşacağınızı bilmelisiniz.

dekorasyonda-tablo-asma-1

dekorasyonda-tablo-asma-2

Çerçeve seçimi

Daha önce de söylediğimiz gibi, çerçevelerin ister renk ister stil olarak süreklilik ve görsel tutarlılığa sahip olması önerilir. Bunu başarmak için bir püf noktası, tüm çerçeveleri aynı tonda boyamak; hepsinin aynı malzemeden yapıldığını (ahşap, metal, plastik…). Öte yandan, bazı kareler ve diğerleri yuvarlak veya çok uzun gibi farklı şekillerde çerçevelerin kullanılması tavsiye edilmez.

Duvarlarınızı dekore etme konusunda biraz daha uzman olduğunuzda, beyaz, siyah ve ahşap gibi farklı desen ve renklerde kombinli çerçeveler tercih edebilirsiniz (ancak bunları uyumlu ton ve renkler olmasına özen gösterin). Bu sayede daha dinamik bir kompozisyon elde edebilir ve duvarınıza vintage bir hava verebilirsiniz.

Tablolar nasıl yerleştirilir

Duvarınızı resimlerle süslerken aklınızda bulundurmanız gereken bir diğer şey de onları nereye yerleştireceğinizdir. Tavsiye, bunu göz hizasında veya biraz yukarıda yapmaktır, ancak asla çok yüksek veya çok alçak değildir. Bir başka ipucu da, onları bir mobilyanın üzerine yerleştirmek istiyorsanız, tavandan daha yakın olduklarından emin olun, aksi takdirde uçuyor gibi görünecektir.

Mekanları çerçevelemenin amacı

Konu alanları çerçevelemek ve onları evdeki diğer yerlerden ayırmak söz konusu olduğunda, resimler ve aynalar harika birer müttefiktir. Örneğin koltukta, yemek masasında, belirli bir mobilyada, yatak odasında yatakta resim ve fotoğraflardan oluşan bir kompozisyon yapabilirsiniz… geri kalanı ve sette uyum yaratın.

İdeal mesafe

Aralarındaki ideal mesafeyi belirlemek için kutuların boyutunu dikkate almalısınız. Tavsiye, kareler ne kadar küçükse, aralarında o kadar az mesafe olması gerektiği ve ne kadar büyükse, mesafenin o kadar büyük olduğudur. Bu nedenle, birbirine çok yakın görünmemeleri için minimum mesafenin 5 cm olması gerektiğini unutmayın.

Bölgeye göre düzenleme

Hangi duvarı dekore etmek istediğinize bağlı olarak, resimlerin bir veya başka bir düzeni daha tavsiye edilir. Örneğin, dikey bir kompozisyon ferahlık hissi verir ve tavanlar daha yüksektir, bu nedenle oturma odasında veya yatak odasında iyi durur. Aksine, örneğin koridorlar için yatay bir kompozisyon uygundur, çünkü daha uzun oldukları hissini verecektir.

Çerçeve Oranı

Resimlerin boyutu da alana bağlı olacaktır. İyi görünmelerini ve duvarınızı estetik bir şekilde dekore etmelerini sağlamanın şaşmaz hilesi, söz konusu duvarın boyutunu dikkate almanızdır. Küçük bir duvara yalnızca küçük resimler asarsanız, saçma görünecektir, bu nedenle küçük olanları orta boy olanlarla birleştirmeniz önerilir. Öte yandan, duvar büyükse, çok fazla boş alan görmemeniz için çerçevelerin çoğunun da büyük olması önerilir.

Görsel kompozisyon türleri

yatak odasi tablo

Beynimiz harmonik ve dengeli kompozisyonlara ilgi duyduğundan, bir duvarı zevkli bir şekilde dekore etmenin ana unsurunun görsel denge olduğunu söylemiştik. Pek çok beste türü vardır ve daha fazlasını kendiniz icat edebilirsiniz, ancak size kılavuz olarak kullanabileceğiniz bazılarını bırakıyoruz: sıralı üç kompozisyon, dikey üçlü kompozisyon, iki ritim kompozisyon, fırıldak kompozisyon ve tetris kompozisyonu.

Duvar Tabloları 2024 Moda Trendleri ilk BeyazYastik.com içinde yayınlandı. Yeni bir Dekorasyon Fikirleri yazı dizimizde görüşmek üzere hoşçakalın 🙂

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu