İç Tasarım Trendleri 2024: Sırada Ne Var?

İç Tasarım Trendleri 2023İç Tasarım Trendleri 2024: Sırada Ne Var? Ülkeler kordon altına alınırken dünya çapında garip bir yıldı. Ancak evlerimizde mahsur kaldığımız süre boyunca sürekli rahatlıktan geriye kalan şey, kilitlerimize bakma yeteneğidir. İç tasarımın zihinsel sağlık üzerinde büyük bir etkisi olabilir, bu yüzden özellikle en son yaşam trendlerini keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz.

Raporlara göre, 2024’ün bizim için hazırladığı iç trendler, şimdiye kadar gördüklerimizin bir evrimi olacak. 2024 için konuşmanın temel konuları hakkında ayrıntılı bir açıklama bekleyin. Doğal, organik ve basit düşünün. Dünyanın hammaddelerinin kutlanması ve duyguları uyandırmak için ince bir renk kullanımı. Açıklama duvar kağıtlarından instagramlanabilir bitkilere, iç trend değişimleri burada gözlemlenebilir.

Marine, 2024’te iç mekanlarda trend renk olarak hakim olacakİç Tasarım Trendleri 2023

Deniz trendinin bu kadar uzun süreceğini kim düşünebilirdi? Yükselen trend lacivert oturma odası tasarım dünyasında büyük dalgalar yaratırken, çoğu kişi bu rengin uygulanmasının kolay olmadığı konusunda hemfikir olacaktır. Ama güzelliği yine de zafer kazanıyor ve bu esrarengiz renk tonunun önümüzdeki yıllarda bir trend klasiği haline geldiğini görebiliriz.

Mekanı açmak için açık renklerin kullanılması tavsiyesinin aksine, bu trend bir odaya “scandi noir” ve rafine erkeklik duygusu getiriyor. Yetişkinlere yönelik, pahalı bir lüks yayıyor. Ve bu gölge ile çalıştığınızda, amaç tamamen dışarı çıkmaktır.

Yemek odası duvarlarınız için sadece deniz rengi duvar kağıtlarında durmayın. Ayrıca uyumlu deniz rengi yemek tabakları ve dekoratif aksesuarlarla da uyum sağlayın. Yeterli doğal ışık olduğu sürece, aşırı dozda Marine sizi karanlıkta bırakmaz.

Alanınızın tek boyutlu görünmesinden endişe ediyorsanız, biraz üst düzey bir çekicilik için bu çarpıcı Blue Swirl suluboya tasarımı gibi bir duvar kağıdını deneyin.

Dokulu duvarlar her yerde olacakİç Tasarım Trendleri 2023

İç mekan tasarımında doku, hissi ve dokunma hissini etkilediği için önemlidir. Çıplak ayak altında pelüş halı hissi, ahşap bir tezgahın dokunsal dokusu ya da sadece içine girdiğinizde bir oda algısı olabilir. Duvarların ana teması doku olacak ve gelecek tüm yeni ürünleri dört gözle bekliyoruz.

Milano tasarım gündemine göre, bu hikayede doğa çok büyük bir rol oynuyor. Taş, mermer, ahşap kirişler ve duvar panelleri yeniden canlanacak. Bu şık beyaz mermer duvar kağıdı gibi duvar kağıdı tasarımları, bu tür karmaşık dokuları yenilemeden yeniden yaratmanın kolay bir yoludur.

Bu kesinlikle 2023’ün getireceği en dikkat çekici iç tasarım trendlerinden biri. Sadece ambiyansı değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda ulaşması da kolaydır. Dokunsal tasarımın görsel olarak uygulanması kolaydır ve doku duvar resimleri koleksiyonumuz aynı etkiyi daha ucuza elde edebilir.

Sohbeti başlatmak için minimalist sanatİç Tasarım Trendleri 2023

Gittikçe daha fazla ev sahibi daha sessiz bir ortam istedikçe, iç mekanlarla kusursuz bir şekilde harmanlanan sanat, 2024’te büyük bir trend olacak.

İskandinav evlerinden ilham alan minimalist yaşam tarzı, bizi kullanışlı, güzel ve iyi tasarlanmış şeyler almaya teşvik ediyor. Az çoktur – ve düzensizlik tabudur. Bu konsept değişen sanat seçimlerimize de yansıdı.

Hat sanatı gibi hareketler gelişecek. Tıpkı basit, düşündürücü siyah beyaz fotoğrafçılığın takdir edilmesi gibi. Duvar kağıdı yaparken, Japon mürekkebi ile minimalist duvar resimleri akılda tutulması gereken yükselen trend olacak.

‘Nötr nötrler’ iç mekanlarda parlamak için yapılmıştırİç Tasarım Trendleri 2023

2024 için bizi en çok heyecanlandıran renk trendi gri (gri + bej). Ancak doğru denge becerileri olmadan gri, evinizin soğuk görünmesine neden olabilir. Alternatif, bej, bazen çok sıcak olabilir.

Spektrumun ortasında oturan anahtar kelime “nötrler”. Greige gibi bir şey hem serin hem de sıcak renk şemalarında çalışır ve onu sakin ve dengeli bir his istediğinizde seçmek için mükemmel bir nötr yapar.

Muhteşem yaban kedisi kürk duvar kağıdımız, yeşil renk trendini lüks bir şekilde ele alıyor ve işleri ilginç kılmak için çok sayıda doku ekliyor.

Ayrıca sakin nötr ve tam yüzey renkler arasındaki boşluğu dolduran barışçıl renklere yönelik artan bir talep var. Yumuşak pembe, sessiz hardal ve organik fıstık gibi açık tonlarda gelirler.

Bitkiler gerçek, kurutulmuş veya sahte olabilir.İç Tasarım Trendleri 2023

İç mekan bitkileri, çağlar boyunca büyük bir trend olmuştur. Bugün kapalı orman patlama yaşıyor. Ancak insanların dış dünyayla olan bağı büyüdükçe, insanlar güzel bitkilerin her zaman gerçek olmak zorunda olmadığının farkına varıyor.

Kabul edelim – gözünüze kestirdiğiniz tropik palmiye ağacının nem alma cihazınızın yanında hayatta kalması pek mümkün değil. Herhangi bir nedenle gerçek anlaşma işe yaramazsa, sahteye dönün. Bugünlerde çok gerçekçi görünen alternatifler var ve en lüks tasarımcı çevrelerinde bunlara saygı duyuluyor.

Ama şu anda konuşmamız gereken en ateşli çılgınlık kuru çiçekler. 2 yıla kadar ömrü olan konserve aranjmanlar, taze çeşide kıyasla akıllıca bir yatırımdır. Cidden Instagramlanabilir pampa otu trendi, bizim için bir dolu olasılıklar dünyasının kapılarını açan diğer süs otlarını ve kuru yaprakları keşfetmemiz için bize ilham verdi.

Kabarık pampa tüyleri, kurutulmuş palmiye mızrakları ve çimenler özellikle tropikal veya botanik tasarım temaları için iyidir. Bu sakinleştirici ince orman duvar resmi gibi bir şey, tüm bitki teşhirleriniz için (gerçek, kuru veya sahte) mükemmel bir zemin olabilir.

İç tasarım trendleri organikİç Tasarım Trendleri 2023

Organik materyallerin ve bitki bazlı liflerin kullanılması sürpriz değil. Geçen yıl, bu fikrin saf hasır ve rattandan, doğal ipek, kenevir perdeler ve hatta mantar duvarlardan yapılmış döşemelere nasıl geliştiğini gördük. Bizi doğaya bağlayan her şey beğeni topluyor ve gelecek yıl lüks dekora geçişi göreceğiz.

Zengin bir dokusal anlatım hikayenin başlığı olacak ve ham, işlenmemiş ahşaplar da ön plana çıkacak. Ancak mermer, süslü fayanslar ve yüksek kaliteli seramikler gibi pahalı doğal malzemeler, yetişkin evinin tamamlanmasının merkezinde yer alacaktır. Zanaatkarlara selam vermek, gösterişli karo desenlerinin de yükseliş yaşadığı anlamına gelir, bu nedenle keşfedilecek birçok eğilim vardır.

Taş duvar öğelerini vurgulamaktan ve ahşap zeminleri kucaklamaktan karışıma retro terrazzo eklemeye kadar, ham, organik anlatıyı beslemenin sayısız yolu var.

2024 İç Tasarım Trendleri ile ilgili tahminimizi beğeneceğinizi umuyoruz. Bunlardan hangisi favoriniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve tahminlerinizi bizimle paylaşmaktan mutlu olun!

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu