Beyaz sıkıcı demek değildir. Beyaz iç tasarım fikirleri

Beyaz, asaleti, düşüncelerin saflığını, hafifliği ve inancı ifade eder. Sade, güneşi yansıtan bir palet, evde havadar ve rahat bir atmosfer yaratır. Ayrıca beyaz duvarlar, zeminler ve tavanlar her tarz mobilya için mükemmel bir zemin olabilir. Resim ve fotoğrafçılık beyaz üzerinde harika görünecek ve beyaz duvarlar, pencereden güzel manzaraya dikkat çekmeye yardımcı olacak ve iç mekandaki özel rolünü oynamasına izin verecek.

Beyaz sikici demek degildir Beyaz ic tasarim fikirleri

Fotoğrafta: Alberta Newport çekyat, Alf fabrikasından şifonyer.

Beyazın yardımıyla, evi aşırı yüklemeden iç fikirleri ifade etmek ve seçilen tasarım stilini vurgulamak kolaydır. Örneğin, beyaz bir arka plandaki etnik unsurlar özlü ve şık görünecek ve altın çok iddialı ve zorunlu görünmeyecektir.

Bu arada, klasikleri seviyorsanız, ancak onu “modernleştirmek” istiyorsanız, onu beyaz bir iç mekana yerleştirin. Bu teknik, lüks, rahat ve aynı zamanda alışılmadık bir alan yaratmanıza izin verecektir.

1614671446 303 Beyaz sikici demek degildir Beyaz ic tasarim fikirleri

Fotoğraf: Bölünmüş başlıklı Bolzan Poissy yatak, DV Home’dan koltuklar.

Tek renkli bir iç mekanda, çeşitli dokular avantajlı görünüyor. Beyaza boyanmış pürüzlü ahşap ve tuğla yüzeyler, mekana derinlik ve ilgi katacaktır. Evinizde tavan kirişleri veya tuğlalar varsa bunları kapatmak için acele etmeyin, malzemelerin eşsiz dokusunu ve doğal desenini ortaya çıkarmaya çalışın.

Beyaz “boşluk” olarak algılanır, bu nedenle kıyafetlerde ve iç mekanlarda genellikle başka bir renkle “canlanır”. Beyaz iyi bir başlangıç ​​yapar, zengin bir kırmızı, mavi veya sarı renk için iyi bir arka plandır, onu zenginleştirir ve dikkat çeker. Beyaz, iki renk arasındaki kontrastı nötralize etmek veya yumuşatmak için de kullanılır.

İstenilen aksanları ayarlamak, ritim oluşturmak, bir odanın geometrisiyle oynamak veya bir alanı sınırlamak için beyaz bir iç mekana zengin tonlarda bir veya daha fazla nesne eklemeyi deneyin.

Doğal öğeler eklerseniz beyaz bir iç mekan daha duygulu ve rahat hale gelebilir: ahşap kutular, masif ahşap mobilyalar veya rustik tarzda herhangi bir renkli dekor. Bir sehpa yerine işlenmemiş bir güdük olabilir, dekorasyon olarak dallar ve ağaç kabuğu, kaba dokuma bir halı, boynuzlar … Doğal ve doğal, beyaz zemin üzerine yeni renklerle ışıldarken, aynı zamanda çevre dostu olma fikrini de aktarır. ve bozulmamış doğa.

Beyaz, mutfak için idealdir çünkü saflığın ve hafifliğin rengidir. Beyaz mutfak, ev sahibine mutfak başyapıtlarına ilham verebilecek bir tür tuvaldir. Parlak tabaklar, tekstiller veya ev aletleri onu canlandırmaya yardımcı olacaktır.

Beyaz renk, fiziksel özelliklerinden dolayı dalgaların yansıması sonucu ortaya çıktığı için uzayın genişlemesi yanılsaması yaratır. Bu nedenle, odanın boyutunu veya tavanın yüksekliğini artırmak istediklerinde iç mekanda genellikle beyaz kullanılır. Bu renk özelliği özellikle küçük daireler için kullanışlıdır.

İskandinav ülkelerinde güneşli günlerin olmaması nedeniyle hafif iç mekanlar çok popüler. Güneş eksikse, yaşam alanınıza daha fazla beyaz eklemeyi deneyin! İç mekanınızda beyaz çiçeklerle hafif ve şenlikli bir hava yaratın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu