Raf, kitaplık veya TV paneli; eviniz için en iyi seçeneğin hangisi olduğunu buradan öğrenin

2023 Tv Ünitesi Modelleri ve Resimleri

Televizyonu koymak için raf, kitaplık veya panel? Televizyonunuzu koymak için yeni bir mobilya seçerken farklı modeller ve seçenekler var, ancak ihtiyaçlarınızı karşılayacak en iyi mobilya hangisi? Bu alternatiflerden biri arasında tereddüt yaşıyorsanız, bu metin tam size göre!

Eviniz için mükemmel yeni mobilya parçasını seçmenize yardımcı olabilecek bazı ipuçlarını, güzel ve işlevsel bir mobilya parçasına sahip olmanız için her seçeneğin temel özelliklerini tanımlayarak ayırdık.

Raf, kitaplık veya panel: özellikler

Kilim tv üniteleri

Kitaplık

Kitaplık, geniş bir evi, bol miktarda boş alanı olan ve dekorasyonunu zenginleştirerek birkaç eşyayı sergilemeyi sevenler için mükemmeldir. Çeşitli bölümleri olan ve kitaplar, vazolar, fotoğraflar ve tabii ki televizyonla doldurulabilen bir mobilya parçasıdır.

Kitaplık, TV’nizi ve diğer eşyalarınızı yerleştirmek için bir çekmeceli dolapmış gibi raf ve panelin karışımını taşır.

Tv Ünitesi işlevsellik

Rafın en büyük dezavantajı, her ortam için uygun olmaması, daha büyük odalara sahip evler için belirtilmesidir, çünkü küçük bir alanda ortamı yüklü ve çok fazla bilgi ile bırakabilir.

Bu durumda, bir raf tercih etmek daha iyidir.

Raf

Raf, televizyonları ve dekorasyon gibi diğer küçük eşyaları evlerinde barındırmak isteyenler için bir mobilya parçasıdır. Mobilyaların yerini değiştirmeyi sevenler, kiralık evlerde ya da apartman dairelerinde yaşayanlar ve duvara bir şey yapıştırarak onu mahvetmek istemeyenler için bir alternatiftir.

Az yer kapladığı için küçük evler için iyi bir alternatiftir.

Modern Tv Ünitesi Modelleri Foto Galeri

Raf, kitaplıktan farklı olarak alçak bir mobilya parçasıdır (masadan daha alçak olabilir) ve kapı gibi bazı bölmelere sahip olabilir. Raf, TV, video oyunları, dvd’ler ve diğer elektronik cihazlar gibi cihazları yerleştirmek için uygundur.

Tv üniteleri

Rafta TV, destek ayakları ile doğrudan mobilya üzerinde desteklenir; bu, evcil hayvanı olan ve televizyonu devirebilecek kişiler için güvenli olmayan bir alternatif olabilir.

Panel

TV panelleri, az alana sahip olanlar ve minimalist bir dekordan hoşlananlar için idealdir. Malzemesi duvara sabitlenir ve raflı olduğunda az yer kaplayacak şekilde tasarlanmıştır. Ana işlevi TV’yi desteklemektir.

Panel, televizyonun destek ayağına ihtiyaç duymadan sabitlenmesini sağlar, böylece TV sabit olduğundan daha yüksekte ve daha güvenli bir şekilde takılabilir.

Panelin bir avantajı da ayakları olmaması, zemini serbest bırakması ve temizliği kolaylaştırmasıdır.

Dezavantajı ise duvarda sabitlemek için delikler açmak zorunda kalmasıdır ki bu da (kiralık ev ve apartman dairelerinde olduğu gibi) evde değişiklik yapmak istemeyenler için sorun olabilir.

Raf, kitaplık veya panel: hangisini seçmeli?

TV rafı veya paneli arasında seçim yapmak, ihtiyaçlarınıza ve oturma odanız veya yatak odanız için ne istediğinize bağlıdır. Birkaç elektroniği olan minimalist bir takımsanız, panele veya rafa bahis yapın. Ancak dekorasyona yatırım yapmayı seviyorsanız kitaplık tam size göre.

Bununla birlikte, paneli TV için ve rafı dekorasyon için bırakarak, rafı ve paneli aynı anda karıştırıp eşleştirebilirsiniz.

Dekor hakkında düşünmeye ek olarak, odanın büyüklüğünü de düşünün. Bu yüzden yeni mobilyanızı seçerken mevcut alanınızı ve evin düzenini nasıl sağlamak istediğinizi iyi değerlendirin çünkü raflar küçük evlere yakışmaz.

Ayrıca, gerekenden daha küçük bir dolap satın almaktan kaçınarak, televizyonu kurmak için ideal boyutta mobilya satın almak önemlidir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu