3 Asırlık GAGGENAU’dan Modern Tasarımlar

Tarih okumayı, araştırmayı severim ve bu doğrultuda dekorasyon sitesinde yazan bir editör olarak 3 asırdan fazla bir zamanı devirip, hala ayakta duran bir firmanın ürünlerine rastlayınca çok seviniyorum.  Bu nedenle BeyazYastik.Com‘un bu makalesinde sizlere GAGGENAU‘dan bahsedeceğim. Aslında GAGGENAU, Almanya’nın güneybatısında bulunan Baden-Württemberg eyalinteki ağaçlık dağ bölgesi, Kara Orman eteklerinde kurulu MURG Vadisinde küçücük bir yer. Ancak yine kendi gibi küçük çiftçilerin, 1677 – 1707 yılları arasında buldukları demir cevherini yeni bir kazanç kapısına dönüştürdükleri ve 1683 yılında GAGGENAU demir işletmelerini kurdukları bir yer… GAGGENAU Avrupada bu gün hala üretimine devam ediyor ve bir çok modern firmadan daha modern ürünler üreterek. Şimdi ve daha sonraki yazılarımda bu firmanın şahane ürünlerini sizlere tanıtmaya çalışacağım…   Bu gün bu asırlık firma GAGGENAU’nın profosyonel ankastre fırınlarından EB 388 ve EB 385 modelini inceleyerek başlayacağım bu serüvene….

 

Gaggenau EB 388 lezzet ve estetik meraklılarının profesyonel cihazıdır. Teknoloji ve tasarımı başka hiçbir fırın bu denli etkileyici bir biçimde birleştiremez. 90 cm’lik eniyle paslanmaz çelikten oluşan bu cihaz Gaggenau’un en büyük fırınıdır. Sıradan fırınlara göre % 30 daha geniş bir iç hacme sahip olmasına rağmen, zarif ön cephe tasarımı sayesinde kesinlikle hantal bir görünüme sahip değildir. Çok geniş ölçüleri sayesinde üç – dört tavuğu veya rostoyu aynı anda, hatta büyük parça bir av hayvanı veya deniz ürününü tek parça halinde pişirebilir. 50°C ile 300°C arasında beşer derecelik aralıklarla yapılan ince ısı ayarı sayesinde Gaggenau’nun genel ısıtma sistemi, profesyonel şeflerle gurmelerin taleplerine de cevap verebilir.
Standart ekipman
Pirolitik kendi kendini temizleme
Isı derecesi ince ayarı
Isı ölçer
Enfraruj geniş ızgara
Dijital saat ve pişirme süresi otomatiği
Mevcut ısı göstergesi -Termo Test
Üniversal ısıtma sistemi
Isı izolasyonlu panoramik kapak
Gaggenau “Clean Emaye” (Mavi püskürtme yüzeyli özel emaye kaplamaya kolay kolay bir şey yapışmaz. Temizlemek için, fırının “normal” kullanımından sonra, üzerine biraz bulaşık deterjanı dökülmüş ıslak süngerle silmek yeterli olur. Fırının kendi ızgara ve fırın tepsileri de “Clean emaye” yüzeyleri sayesinde kolay temizlenir.)

 

 

 

EB 385 ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
Üniversal ısıtma sistemi
Isı derecesi ince ayarı
Isı ölçer
Enfraruj geniş ızgara
Dijital saat ve pişirme süresi otomatiği
Mevcut ısı göstergesi -Termo
Isı izolasyonlu panoramik kapak
Gaggenau “Clean Emaye”

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu