Yin Yang Teorisi ve Evde Feng Shui

yin Yang

Yin-Yang teorisi, tüm eski Çin düşünce okullarının ana teorilerinden biridir. Geleneksel Çin Tıbbı (TCM), eski dövüş sanatları, Feng shui, I Ching ve Taoculuğun tüm kozmolojisi Yin ve Yang’ın dinamiklerine dayanmaktadır.

Bu teoriye göre, Evrenimizdeki her şey iki zıt ama birbiriyle derinlemesine bağlantılı iki güçten oluşur: Yin (dişi) ve Yang (erkek). Bu iki feng shui gücü arasındaki etkileşim, çevremizdeki yaşamın özünü yaratır. Görünen karşıtlıklarında olduğu gibi biri diğeri olmadan var olamaz, birbirlerini derinden destekler ve beslerler.

Uyumlu enerji

Yin ve Yang güçlerinin uyumlu etkileşiminin en iyi temsili Tai Chi sembolüdür. Feng shui renkleriyle ifade edilen Yin (dişi enerji) siyah ve Yang (erkek enerjisi) beyazdır. Yin enerji açısından yumuşak, yavaş, rahat, dağınık, nemli, pasif ve sessizdir. Dişil enerjinin ritimlerini ve özünü düşünün: Suyun yumuşaklığı, Ay’ın gizemi, zengin toprağın karanlığı ve gecenin derin sessizliği.

yin Yang

Yang’ın gücü, Yininkine zıt ve zıt bir enerji niteliği ile ifade edilir. Güneşin parlak açıklığını, yarış arabalarının agresif hızını, sağlam yüzeyi hayal edin dağdaki bir kaya ve bir lazer ışınının odaklanmış enerjisi gibi.

Nitelikler

Yang, öğle güneşinin ateşli özüdür ve Yin, gecenin sessizliği ve gizemidir. Refahınızı desteklemek için evinizin dengeli feng shui enerjisine ihtiyacı olduğu için Yin-Yang teorisinin pratik ve basit bir düzeyde uygulanmasını anlamak önemlidir.

Yin (pasif enerji), yatak odanızda ve feng shui spa banyonuzda ihtiyacınız olan feng shui gevşeme enerjisidir. Yin enerjisi yumuşak müzikte sizi çevreleyen sakin renklerdedir. bir su çeşmesinin yatıştırıcı sesinde veya suyun yatıştırıcı görüntülerinde.

Yang (aktif enerji), güçlü, canlı sesler ve renkler, parlak ışıklar, yukarı doğru hareket eden enerji, uzun bitkiler vb. İle ifade edilen feng shui enerjisidir. Ev ofisinizde, mutfağınızda iyi bir Yang enerji varlığına sahip olmak istiyorsunuz. ön kapınız ve arkadaşlarla güzel bir akşam yemeği …

yin Yang

Bakiye oluştur

Yin-Yang enerjileri tek başına var olamaz; Biri diğerinin varlığının koşulu olduğu için birbirlerini tanımlarlar. İyi bir feng shui evi, aktif ve pasif enerjilerin ritimlerinin uyumlu bir ifadesine sahip olmalıdır.

Batı kültüründe, feng shui enerjilerinin dengesizliğini deneyimleme eğilimindeyiz. Sürekli bir faaliyet akışı içinde yaşıyoruz ve Yang kalitesinde feng shui enerjisi ile çok meşgulüz ve genellikle zayıfız, hatta Yin enerjisinden (rahatlatıcı ve besleyici olan) eksikiz.

Yin-Yang feng shui’nin dengesini yansıtan bir ev yaratmak çok önemlidir, bu nedenle evinize biraz zaman ayırmaya ve bu enerjilerde güçlü bir dengesizliğe sahip olduğunuzda hissetmeye değer. Odanız rahatlatıcı Yin enerjisinden yoksun mu? Mutfağınızda çok fazla Yin var ve yeterince Yang yok mu? Alan kullanımına bağlı olarak her zaman daha güçlü bir enerji kalitesi olacaktır, Ancak evinizde iyi bir feng shui’ye sahip olmak için Yin ve Yang feng shui enerjilerine sahip olmanız gerekir.

Belirli alanlarda kullanın

Evinizde Yin ve Yang’ın feng shui güçleri arasında uyumlu bir denge kurmak, sağlıklı ve doyurucu bir yaşam sürmek için ihtiyaç duyduğunuz enerji kalitesini yaratacaktır. Bu, bazı alanların ev içindeki işlevlerine bağlı olarak daha fazla yin veya yang enerjisine sahip olması gerektiği anlamına gelir.

Yatak odanızın sizi iyileştirmek için rahatlatıcı Yin enerjisine ihtiyacı vardır, bu nedenle odadaki TV, egzersiz ekipmanı veya herhangi bir ofis malzemesi gibi tüm baskın Yang feng shui öğelerini bırakmanız çok önemlidir. Yin enerjisi odanızdaki baskın enerji olmalıdır (gevşeme, duygusallık, uyku gibi düşünün). Ayrıca hafif bir Yang varlığına ihtiyacınız var (kırmızı mumları, heyecan verici görüntüleri, derin renkleri dengelemek için hafif bir vurgu rengini düşünün, vb.). Aynı prensip banyonuz için de geçerlidir.

yin Yang

Aile odanız, oturma odanız, ev ofisiniz ve mutfağınız kesinlikle Yang enerjisinin güçlü bir varlığından yararlanacak olan feng shui alanlarıdır. Aktif bir enerji kalitesi (mutlu aile fotoğrafları, parlak kitaplar, eğlenceli oyunlar, vb.) Oluşturmak için canlı renkler, iyimser müzik ve çeşitli feng shui döşeme öğelerini seçin. Yin veya rahatlatıcı unsur burada baskın unsur olmasa da, yine de denge için ona ihtiyacınız var.. Derin renkler, rahat ve rahat koltukların yanı sıra rahatlatıcı Yin enerjisine sahip bazı görüntüler sunar.

Yin Yang Teorisi ve Evde Feng Shui
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu