Yerden tasarruf sağlayan yatak odası: alanlar nasıl optimize edilir

Yatak odası büyüklüğü endişelerinizden biridir. Birkaç metrekareye iki kişinin yatağını, dolabını ve kıyafetlerini rahatça nasıl yerleştirebilirim?

Bize güvenin, küçük alanlarda en iyi şeyleri bulacaksınız.

Yerden tasarruf sağlayan yatak odası: alanlar nasıl optimize edilir

Numara? Bir tane tasarlayarak akıllı olun yerden tasarruf sağlayan yatak odası estetik yönden vazgeçmeden ihtiyacınız olan her şeyi içeri almak için!

Yatak odası için yerden tasarruf sağlayan çözümler ve fikirler

Küçük bir yatak odasında izlenecek ilk kural, alanları optimize et. Her mobilya parçası en iyisini verecek şekilde tasarlanmalıdır: yerden tasarruf sağlayan bir yatak, her şeye yer olması için iyi organize edilmiş bir gardırop, yükseklikten yararlanan raflar …

Organizasyon ve düzen, her ortamı daha ferah hale getirir. Aksine, dağınıklık ve kaos, odayı daha da küçük gösterir.

Bu temel varsayımdan başlayarak, hadi yatak odası için daha etkili, yerden tasarruf sağlayan çözümler.

küçük yatak odası döşemek

Açık renklerle döşeyin

Yumuşak griler ve bejler gibi beyaz ve açık renkler, ortamı daha havadar hale getirerek göze gerçekte olduğundan daha büyük görünmesini sağlar.

Küçük alanların varlığında tavsiyemiz hem mobilyalarda hem de aksesuarlarda açık renkleri tercih etmenizdir.

Duvardaki resimler, halı veya yatak örtüsü gibi detaylarda bej ve siyah kontrastlarla ayrılan tamamen beyazın şık bir çözümüdür.

Ayna ayna söyle bana

Aynalar, yansıtma oyunları sayesinde mekan algısını güçlendirir.

Bunun için bol bol olmak daha iyidir, nasıl başarısız olunur.

Önce aynalı kapılı bir gardırop seçin. İkincisi, daha fazla ayna asmak için diğer üç boş duvarı kullanın. Odayı orijinal bir şekilde dekore etmek için form ve çerçevelerde cüretkar olun.

yerden tasarruf sağlayan yatak odası

Sommier yatak

Çok küçük alanların varlığında, iyi bir yirmi santimetre elde etmenin en iyi yolu, sommier yatak denilen ayak ve başlıksız bir yatak seçmektir.

Depolu yatak

Yatağın altında depolama, yerden tasarruf etmenin mükemmel bir yoludur. Mevsimlik değişim kıyafetlerinizi veya yatak çarşaflarınızı burada saklayabilir, dolapta yerden tasarruf edebilirsiniz.

Yükseklikten yararlanın

Alandan en iyi şekilde yararlanmanın bir başka püf noktası da yükseklikle oynamaktır. Raflar ve dolaplar için devam edin. Maksimum kapasite için tavan yüksekliğinde bir kabin seçin.

Kemtaro katlanır çift kişilik yatak

Yatak odası için yerden tasarruf sağlayan en iyi mobilya

Çok küçük bir yatak odasında yerden tasarruf etmenin en etkili yolu nedir?

Yer tasarrufu sağlayan mobilyalara odaklanın!

İçeride önemli miktarda çarşaf ve kıyafet saklamanıza izin veren bir konteynırlı bir yataktan başlayarak.

Geleneksel başucu masaları bile bazen alanı aşırı doldurabilir. Daha ince yapmak için küçük masalar, bir tabure veya bir raf komodin gibi daha ince bir komodin seçebilirsiniz.

Gardırobun aynı zamanda yerden tasarruf sağlaması ve öyle olması için iki özelliğe sahip olması önemlidir: her şeyden önce, alandan yararlanmak için tavana kadar yüksek olmalıdır.

İkincisi, iyi organize edilmelidir. Aslında, ihtiyacımız olan her şeyi saklayabilmenin sırrı, her şeyin yolunda olmasını ve akıllı bir şekilde saklanmasını sağlamaktır.

Daha az kullandığımız şeyler üst ve alt kısımda yer alırken, merkezdeki bölmelerde en sık kullanılan kıyafetleri depolamalıyız. Giysileri daha iyi organize etmek ve bölmek için kutular, kaplar, çoklu askılar vb. Kullanabilirsiniz … İç çamaşırları, kemerler veya mücevherler için küçük bölmelerle bile çok sayıda satışta var.

yerden tasarruf sağlayan yatak odası çözümleri

Yerden tasarruf sağlayan çift kişilik yatak

Yatak, odadaki en büyük mobilya parçasıdır. En etkili yer tasarrufu yöntemi, klasik yatağı Kentaro gibi geri çekilebilir bir yatakla değiştirmektir.

Herhangi bir yatak kadar rahat ve belki daha da fazlası, gün içinde olabildiğince az dağınıklık yaratmak için en uygun çözümdür.

Kentaro katlanır yatak, her akşam açık ve her sabah kapalı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Her şeyden önce son derece kolaylıkla açılır ve kapanır.

Üstelik her seferinde tekrar şımartıp tekrar yapmaya gerek yok çünkü akşamları kapakların altına kaymaya hazır olarak kapatılabiliyor.

Gün boyunca, az kalınlıkta bir gardırop gibi görünür ve odada serbestçe hareket etmeniz için size tüm boş alan bırakır.

Kentaro yatak farklı versiyonlarda ve renklerde üretilmektedir: birkaç basit adımda yaşam alanından geceye geçmek için çift kişilik, tekli ve bir buçuk ve yerleşik kanepeli bir kanepe versiyonu.

Bu, uzay sorunlarınızı çözmek için mükemmel bir yol gibi görünüyor mu? Buradan daha fazlasını öğrenin!

Yerden tasarruf sağlayan yatak odası: alanlar nasıl optimize edilir
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu