2024 İçin 6 Yeni Dış Dekorasyon Trendi

Bahçe, bir evin başka bir tamamlayıcısıdır. Arkadaşlarınızla ve ailenizle anları paylaşarak dinlenmek ve rahatlamak için ideal bir yerdir. Dış dekorasyon, bahçeyi dinlenmek için en iyi yer haline getirmelidir.2020 dış dekorasyon trendleri

Birçok iç mimar, bahçeyi evin geri kalanıyla aynı öneme sahip olması gereken bir alan olarak görür. İç mekanla aynı konfor ve önemi yaşamalıdır.

Bu nedenle yapıların ve mobilyaların detaylı bir şekilde ele alınması gerekir. Hava koşullarına dayanıklı olmalı, aynı zamanda rahat olmalı ve evin tarzına entegre olmalıdır. 2024’te Zafer Kazanacak 14 Dış Mekan Dekorasyon Trendi

Bahçenizi bu 2024’te gelen yeni trendlere göre güncellemek veya yeniden tasarlamak istiyorsanız bu gönderiyi kaçırmamalısınız. Size en çok yayılan etkilerden bazılarını anlatıyoruz.

1. Güneş ışığı lambaları

Birçok iç mekan uzmanının önceden tahmin ettiği gibi, bahçedeki güneş enerjisi cihazlarının satın alınması önemli ölçüde artacaktır. Hem sabit ışık hem de spot aydınlatma için.2020 dış dekorasyon trendleri

Bu tür aydınlatma, 2024’te bahçelerde büyük bir yenilik olacak. Bu, günün stresinden uzak, rahat ortamlar yaratmaya izin veren ekolojik tasarruf zihniyetinden kaynaklanmaktadır.

Gerçekten pratik güneş lambaları ile dekorasyona izin veren harika bir sürdürülebilir trend.

2. Bakır senden istediğim bakır

Bakır, hem iç hem de dış mekanın birçok detayını süsleyen mükemmel bir renk olacaktır. Bu ton ortama sıcaklık verir ve bahçemizin taş ve ahşabı ile kontrast oluşturur.

Bakırın olumsuz hava koşullarıyla baş etme yeteneği, onu dış mekan için mükemmel bir malzeme yapar.

Zamanla, bakır görünümünü daha kahverengimsi ve yeşilimsi bir tona dönüştürür. Bu, retro dekorasyon sevenler için vintage bir atmosfer yaratmaya yardımcı olur.

Hiç şüphesiz, yaşlı bakır 2024’te ön planda olacak.

3. Ekolojik bahçelerin oluşturulması2020 dış dekorasyon trendleri

Şüphesiz bu bizi en çok şaşırtabilecek trend. Veganlığın ve ekolojik zihniyetle ilgili her şeyin takipçi sayısını artıran yaşam biçimlerinden biri olduğu göz önüne alındığında, dış dekorasyonda bir şekilde gösterilmesi gerekiyordu.

Bu zihniyete uyanların artmasının doğrudan bir sonucu olarak organik gıda fiyatları fırladı. Bu, özel bahçelerde giderek daha fazla mini meyve bahçesi olduğu anlamına geliyordu.

En kolayı ve en çok talep edileni ise aromalı otlar ve baharatlarla birlikte bezelye, brokoli ve ıspanak yetiştiriciliğidir.

Eviniz geniş bir açık alana sahipse, bir yetiştirme masası veya duvar rafı tercih edebilirsiniz.

4. Dekoratif hamaklar

Boho tarzı hamaklar veya şezlonglar bahçelerde ve teraslarda giderek daha fazla. Gerek gösterdikleri huzur ve rahatlık hissi gerekse hippi estetiği için şüphesiz en çok beğendiğimiz trendlerden biri onlar.

Hem bahçeyi süslemek için hem de dinlenmek, uyumak, okumak, güneşlenmek, meditasyon yapmak için kullanılabilirler… Onlarla kendi vahamızı oluşturacağız.

Bunları iki duvar arasına, iki ağaç gövdesi arasına, bir pergolanın uçlarına, çatıya koyabiliriz ve hatta piyasada kendi destek yapılarıyla gelenler bile var.

Normalde suya veya herhangi bir atmosferik maddeye dayanıklı malzemelerden yapılırlar.

5. Hasır detayları2020 dış dekorasyon trendleri

Hasır, ev için mobilya ve aksesuar yapımında kullanılan doğal elyaftan oluşan bir malzemedir. Zamanın zorluklarına mükemmel bir şekilde direnerek bahçe ve teras dekorasyonu için en iyi seçeneklerden biri haline getiriyor.

Bu malzeme çok esnektir, bu nedenle sık hareket ettiğimiz mobilyalar için mükemmeldir. Mobilyanın zarar görmeden hareketleri desteklemesini sağlayan bu esnekliktir.

Ancak zamanla dayanıklılığını elde etmek için bu tip mobilyaların gölgeli yerlere yerleştirilmesi gerekmektedir. Güneş hasırı etkiler, liflere zarar verir, esnekliklerini ve renklerini kaybetmelerine neden olur. Kalıcılığını ve rengini sağlamak için sık sık bir el balmumu verilmesi tavsiye edilir.

Hasır, dekorasyona hem görsel hem de dokunuşta sıcaklık getiren şezlonglar, koltuklar veya masalar ile size chillout estetiği kazandırıyor.

6. Egzotik unsurlar

Bahçede egzotik ve tropik unsurlara yer vermek, duyularımıza renk ve canlılık getirecek. Egzotik bitkiler, bahçeye renkli ve coşkulu bir etkinin yanı sıra şaşırtıcı bir görsel etki verir.

Ortalama yükseklikteki bazı egzotik bitkiler, dış dekorasyonda kesin bir hit olan Colocasia ve Strelitzia cinsleridir. Biraz daha küçük başka bir bitki türü, en cesur insanlar için ve daha egzotik bir dokunuş vermek isteyenler için küçük alolardır. Çarkıfelek veya sarmaşık gibi sarmaşıklar yerleştirmek bahçenize son dokunuş olarak harika olacaktır.

Buradan bitki olmadıkları için daha fazla bakıma ve şımartılmaya ihtiyaçları olacak. Ancak zamanla onlara bakmayı öğreneceksiniz ve bahçenizde mükemmel görünecekler.

Gördüğümüz gibi, bu 2024’ün dış trendleri, bir huzur ve her şeyden önce rahatlık ve dinlenme hissinin eliyle veriliyor. Kendimiz hakkında iyi hissetmenin tamamen hayatımızdaki düzen ile ilgili olduğu açıktır. Bu da dekorasyonda bir dengenin olmasıyla başlıyor.

Bu trendlerden herhangi birini bahçenize veya terasınıza eklemeye cesaretiniz var mı?

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu