Yemek odası olan bir oturma odasını dekore etmek için 5 ipucu

Yemek odası dekorasyonu nasıl yapılır?

dekorasyon-oturma odası-yemek odası
Yemek odası, evin en önemli odalarından biridir. Evde hayatın farklı anlarının yaşandığı çok yönlü ve çok işlevli bir oda. Çok tarz bir oda nasıl dekore edilir? İçinde BeyazYastik.Com size bazı fikirler veriyoruz.

1. Her alan nasıl ayrılır

yemek odası ile mutfakta ayrı alanlar
Her bölgenin bir bütün olarak odada kendi yeri olmalıdır. Bu nedenle, dağıtıma karar verin ve odayı bölen görsel bir sınır oluşturmanın en iyi yolunu seçin. Hangi formülleri kullanabilirsiniz? Örneğin, çerçevenin köşesini çerçeveleyin. oturma alanı geniş bir halı ile. Öte yandan, odanın yapısı, örneğin sahnede alanı bölen bir sütun varsa, bir ayrım oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Her yüzeyi sınırlamak için kişisel ayrıntılarla mükemmel bir şekilde dekore edilmiş açık bir kitaplık kullanın. Ayrıca duvarlardan birini farklı bir görünümle ön plana çıkarabilirsiniz. Bunu yapmak için farklı bir renk boya veya orijinal desenli bir kağıt kullanın.

2. Yemek alanı için temel mobilyalar

oturma odası yemek odası
Odadaki mevcut metrekareden en iyi şekilde yararlanın. Yemek odasında keyifli bir köşe oluşturmak için olmazsa olmaz parçalar nelerdir? A kare masa, dikdörtgen veya yuvarlak ve birkaç koltuğun eşlik ettiği anahtardır. Ancak buna ek olarak, küçük bir depolama alanına sahip olmak olumludur.

Bunu yapmak için bir büfe, bir vitrin veya bir dolap seçebilirsiniz. Bulaşıklarınızı saklamak için bir dolap seçin. Bazı mobilyalar, tabak ve bardakların detaylarının belirginliğini görsel olarak artırmanıza izin verir. Cam kapılı vitrin bunun açık bir örneğidir.

3. Dekorasyonda tekdüzelik yaratın

Her bölgenin bütünde kendi yeri vardır. Ancak renk kullanımı ile her iki düzlem arasındaki bağlantıyı bulmak mümkündür. Kompozisyonda kullanılan tonlardan biri mutlaka salonda olmalı ve yemek odasında bu sürekliliği sağlamış olursunuz. Beyaz Her tonla ve ayrıca tüm stiller ile çok iyi kombinlenen renklerden biridir. Bu nedenle, herhangi bir projenin parçası olması yaygındır.

Dekorasyonda tekdüzelik ve uyum nasıl oluşturulur? Her ayrıntıyı bir bütünün parçası olarak görselleştirin. Bu nedenle bağlama anlam katmayan aksesuarları, süsleri ve aksesuarları ortadan kaldırın.

4. Raflar

oturma odasını yemek odasıyla dekore et

Bir oturma odasını yemek odası ile dekore etmek, her metrekareden yararlanmak için mükemmel bir organizasyonu içeren bir süreçtir. raflar süslemek duvarlar, yükseklikten yararlanın ve az yer kaplar. Bu nedenle, nihai kompozisyonu tamamlamak için idealdirler. Örneğin, farklı türlerdeki kitapları organize eden bir kitapçı alanı oluşturmak için bunları kullanın. Aile portreleri ile altın fotoğraf çerçeveleri gibi diğer kişisel ayrıntılarla rafları süsleyin. Raflar çok dekoratif. Bu nedenle, alana mükemmel bir şekilde entegre olurlar.

5. Aynalarla dekorasyon

aynalı oturma odası
Belki de odanın alanlarından biri diğeri kadar parlak değildir. Ancak, içeriden aydınlatmayı ve derinliği artırmanıza izin veren bazı stil cihazları vardır. aynalı dekorasyon Mecazi olarak yeni bir pencereyi entegre etmenize izin verdiği için önemlidir.

Örneğin yemek alanını tamamlayan bir büfe ile güzel bir takım oluşturabilirsiniz. Ayrıca tasarım, mekana çekici bir bakış açısı sunar, bağlam içinde algılanan bazı detayların yansımasını gözlemlemek esastır.

Belki de yaşam alanına yer vermeyi tercih ediyorsunuz. Bu durumda, bir kare ayna, yuvarlak veya dikdörtgen kanepenin arkasındaki duvarı süsleyebilir. Bu nedenle yemek odası, evin en konforlu odalarından biridir. Söz konusu yerde belirgin olan bir önem düzeyi, evin kalbidir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu