Yemek odası masası nasıl seçilir 5 öneri

kilim üzerinde yemek masası
Yemek odası masası nasıl seçilir 5 öneri nelerdir? Evdeki bir odadaki güzel görünüm nasıl arttırılır? Onu dekorasyon etmeden ve odayı giydirecek renkleri seçmeden önce, özelliklerini analiz etmek uygundur.

Kare yemek odası evlerde ortak bir yapı gösterir. Oda, aynı ölçülere sahip kenarlardan oluşur. Yemek masası odanın ana unsurudur. Evin yüzeyi ile uyumlu bir tasarım nasıl seçilir? Ev Dekorasyonu BeyazYastik’da bazı fikirleri paylaşıyoruz.

1. Aynı renk mobilyalar

yemek masasıAynı renklere sahip bir odada kare bir masa mükemmel bir şekilde uyum sağlar. Bu sayede mobilyaların duvarlardan birinin yanına düz bir çizgide yerleştirilmesi mümkündür.

2. Oval yemek masası

büyük yemek masası
Oval bir biçim, uzunluğu boyunca dikdörtgen bir tasarımın siluetini yeniden yaratır. Ancak ürüne daha fazla görsel hafiflik katan dairesel bir hareketle tamamlanmıştır. Oval şekilli masa yuvarlak yüzeyli bir öğeye mükemmel bir alternatiftir. Bu nedenle, santimetreyi etkili bir şekilde yönetmenin gerekli olduğu küçük kare bir oturma odasını döşemek için değerlendirebileceğiniz bir seçenektir.

3. Dekorasyonda dikdörtgen masa

dikdörtgen yemek masası
Simetri, mekanın dekorasyonunda genellikle çok bulunur. Mobilya, hayali bir çizgi oluşturan iki veya üç sarkıt lamba ile aydınlatıldığında bu durum söz konusudur. Benzer şekilde, masa duvara dayalı bir büfenin yanında yer alabilir. Ve bu durumda, mobilyayı süslemek için kullanılan kompozisyon simetrik bir yaklaşıma vurgu yapabilir. Büfenin her yanını ayna gibi tekrar eden detaylarla süslemek ister misiniz? Dikdörtgen bir tablonun bağlamda en iyi versiyonunu gösterdiğini unutmayın.

4. Katlanır masalar

katlanır kanatlı yemek masası
Alanı her anın ihtiyaçlarına göre güncellemenizi sağlayan çok yönlü bir seçim mi arıyorsunuz? Kanatlı bir masa çok esnektir. Özel günlerde eve gelen potansiyel misafirleri ağırlamak için gerekli alanı sunar.

Öte yandan öğle ve akşam yemeklerinin ötesinde mini bir format sunarak geçiş yollarındaki ferahlığı artırıyor. Katlanır masa kanatlar sabit değil dinamik bir yapı sunan bir masa tablasının tabanına birkaç santimetre daha eklerler.

5. Yuvarlak yemek masaları

yuvarlak yemek masası
Makaleye, kare masalı bir mobilya parçasının aynı şekle sahip bir odaya tam olarak çerçevelendiğini söyleyerek başladık. Ancak rahat bir alan yaratmanıza izin veren başka alternatifler de var. Yuvarlak masa güzel bir seçimdir. Bir öğe seçmeden önce ailenin ihtiyaçlarını analiz etmek gerekir. Örneğin toplantı ve iletişimi teşvik eden bir mobilyadır. Dört kişilik bir ailenin beklentilerine göre ayarlanabilen bir seçim.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu