Yemek Odaları

Yemek odası için güzel masa seçimi 7 öneri

beyaz yemek masası
Yemek odası için güzel masa seçimi 7 öneri. Yılbaşı kutlamaları masanın etrafında yapılır. Yıl sonu periyodunun ötesinde uzun ömürlü pratik bir mobilya parçası seçimi için dikkatle bakılmaldır. Bazı tasarımlar sadece mutfağı değil, yemek odasını da giydirmek için hoş ve rahattır. Ev dekorasyonu BeyazYastik.Com üzerinde çok yönlü ve işlevsel örneklerin bir seçimini paylaşıyoruz.

1. Beyaz tahta masalar

beyaz-masa-ahşap-top
İskandinav veya çağdaş tarzdaki alanlara mükemmel bir şekilde entegre olduğu için trend belirleyen bir kombinasyon. Tablonun yapısı, yapılan odun, bütünlüğü ile sıcaklık katar. Oturma odasına veya büfe ile donatılmış bir yemek odasına açılan bir mutfağın güzelliğini artıran bir format aline gelir. Beyaz, netlik ve parlaklık katar ama aynı zamanda başka herhangi bir elementle birleşir.

2. Düz hatlara sahip masa

mutfakta beyaz masa
Günlük hayatta evinizin kalbi nedir? Bu karar, büyük ölçüde mevcut metrekarelere göre belirlenir. Aydınlık ve ferah bir mutfak, günlük rutinin merkezi haline gelir. Ancak bazen masayı yemek odasına yerleştirmek gerekir.

Beyaz bir mobilya parçası ile birlikte zarif sandalyeler ideal iki terimliyi oluşturur. Böylece o merkez, gündelik günlerin ötesinde bir karşılama yeri haline gelir. Özel günleri kutlamak için mükemmel olan zarif bir ortam için düz hatlara sahip masa seçimi tam yerinde olacaktır.

3. Dikdörtgen masa modeli

dikdörtgen şekilli masa
Mobilyanın ölçüleri, çerçevelendiği yerin özelliklerine göre olmalıdır. Sadece mevcut alandan yararlanmak değil, aynı zamanda geçiş alanlarını serbest bırakmak da önemlidir. Bu nedenle, masayı aşağıdakilerden birinin yanına yerleştirin. Mutfak duvarları veya yemek odası ortak bir seçimdir. Dikdörtgen şekilli bir masa, duvarın düz çizgisiyle mükemmel bir şekilde hizalanır. Bu sayede koltuklarda kimsenin oturmadığı bir noktada bu noktaya yaklaşmak mümkün oluyor.

Dikdörtgen bir tasarım da genişletilebilir. Bu durumda, gerektiğinde ölçümlerinizi genişletmenize olanak tanır.

4. Yuvarlak masa önerisi

küçük yuvarlak masa
Görsel görünümünün ötesinde, belirtilen format ile dikdörtgen veya kare bir tahta arasında başka farklılıklar da vardır. Yemek yiyenler yuvarlak şekilli bir masada oturduklarında, daha uygun bir pozisyon işgal eden kimse yoktur. Tablonun hangi odada çerçeveleneceğini analiz edin.

Öte yandan, her gün evde buluşan insan sayısını da hesaba katın. Yuvarlak masa iki, üç veya dört sandalye ile rahat bir ortamın keyfini çıkarmak için mükemmeldir.

5. Ahşap masalar

ahşap yemek masası
Ahşap bir yapının ana unsuru olabilir. Aynı tarza sahip mobilyalarla birleşen bir seçenek olur. Aynı şekilde belki de toprak bahsedilen malzemenin özelliklerini yeniden oluşturur. Rustik bir havaya sahip bir mutfak veya oturma odası dekorasyonunda yaygın olan bir seçenek.

6. Metalik yüzeyli masa

metal efektli ayaklı yemek masası
Metalik kaplamalı mobilyalar endüstriyel tarzda yaygındır. Güzel evlere dönüştürülmüş atölyelerin cazibesini yeniden yaratan bir tarz. Bir odadaki konforu artıran bir öneri.

7. Bir halı ile bütünleşen masa örneği

halı üzerinde masa
Bir açık alanın dekorasyonunda halı kullanımı yaygın bir öneridir. Bu sayede zemini kaplayan halı, ürünün bulunduğu yer arasında görsel bir ayrım oluşturur. Masa ve görsel sürekliliği ile karakterize edilen bir iç mekanın diğer ortamları güzel kılar.

Bu nedenle, mutfağı veya yemek odasını döşemek için mükemmel masayı seçmek, dekoratif ve işlevsel düzlemin ötesine geçen bir karardır. Seçim, ürünün temsil ettiği şeyin duygusal yönü ile de ilgilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu