Yemek masası için farklı sandalyeler: 5 başarılı kombinasyon

Masanın etrafında farklı sandalyeler. Sıradışı mı? Birçoğu için bu seçenek beklenmedik görünecek. Bu yazımızda birbirinden farklı olan ve zevk sınırlarının ötesine geçmeyen sandalyeleri masanın etrafında nasıl monte edeceğinizi göstereceğiz.

Klasik kombinasyon: kolçaklı ve kolçaksız sandalyeler

Birçok İtalyan mobilya üreticisi, aynı tarzda yapılmış farklı tipte sandalye koleksiyonları sunmaktadır. Kural olarak, seri geleneksel bir yemek sandalyesi ve kolçaklı bir sandalye (yarım sandalye) içerir, bazen ayrıca bir tabure ve bir bar taburesi de içerir.

Yarı koltuklar ve sandalyeler aynı masada mükemmel bir şekilde “uyum sağlar”. 1 yarım sandalyeyi ve 2 sandalyeyi kolçaksız değiştirmek en uygunudur. Diğer bir popüler düzenleme, dikdörtgen bir masanın ucundaki yarım sandalyeler ve uzun kenarlarda sandalyelerdir.

Kolçaklı ve kolçaklı sandalyelerin bir karışımı genellikle klasik ve modern zarif iç mekanlarda bulunur.

Resimde: Kolçaklı ve kolçaklı olmayan Volpi Capri sandalyelerle çevrili yemek masası.

Farklı döşemelerde yumuşak sandalyeler

Masanın etrafına toplanan farklı döşemeli aynı sandalyeler ilginç ve sıradışı görünecek. En iyisi, tekstil yüzeylerinin tamamlayıcı kumaşlardan yapılmasıdır: farklı desenlerle, ancak aynı renk şemasında. Kural olarak, çoğu fabrikanın ürün yelpazesinde, tekstil seçimi, birkaç eşleşen renk seçmenize izin verir.

Resimde: Salda 8661, tamamlayıcı kumaşlardan farklı döşemeli sandalyeler.

Tekstil çeşitliliğinin sizi çabuk yoracağını düşünüyorsanız, farklı kumaşlardan üretilmiş çıkarılabilir kapaklı aynı sandalyeler sipariş edebilir ve ruh halinize göre durumu değiştirebilirsiniz.

Alacalı çeşitlilik

Cesur deneylerden hoşlanıyorsanız, masanın etrafında farklı renklerde bir çerçeveye sahip aynı şekle sahip bir sandalye koleksiyonu toplayabilirsiniz. ALF, Calligaris, Bonaldo, Connubia fabrikalarından metal ve plastikten yapılmış modern sandalye çeşitleri arasından seçim yapmak kolaydır. Ayrıca koyu ve açık renkli ahşaptan yapılmış kontrastlı sandalyelerin yanı sıra opak renkli cila kaplamalı aynıları da alabilirsiniz.

Fotoğraf: Bonaldo Viento renkli sandalyeler, modern bir tarzda yemek alanının parlak bir aksanı olacak.

Resimde: Bonaldo Poly renkli polikarbonat sandalyeler.

Malzeme aynı, şekli farklı

Orijinal çözüm, aynı malzemeden, ancak farklı şekillerden yapılmış sandalyelerden oluşan bir bileşim olacaktır. Örneğin, beyaz veya siyah plastikten çok yönlü sandalyeler alabilir veya aynı ahşap türünden eşleşen modelleri bulabilirsiniz.

Biçimsel olarak “güvenli” bir seçenek, bir üreticinin ürün yelpazesinden sandalyeler seçmektir. Farklı üreticilerin sandalyelerini birleştirmek, uyumlu bir kombinasyon bulmak daha zordur, ancak başka hiç kimse böyle ikinci bir sete sahip olmayacak!

Fotoğraf: Gervasoni Grey doğal meşeden yapılmış sandalyeler.

Resimde: Gervasoni InOut 721 yüksek arkalıklı sandalyeler, aynı serideki diğer sandalyelerle birleştirilmiş.

Resimde: Deri kayışlı Gervasoni Otto sandalye ailesi.

Farklı ama yine de birlikte

Akrobasi – tamamen farklı ancak birbiriyle uyumlu yemek sandalyelerini bir araya getirmek. Setin “rengarenk” bir mobilya koleksiyonu gibi görünmemesi için, tüm modellerin bir detay ile birleştirilmesi gerekir.

Örneğin, evde, benzer siluet çizgilerini paylaşan, 20. yüzyılın ortalarına ait efsanevi tasarımcı sandalyelerden bir koleksiyon oluşturabilirsiniz.

Fotoğrafta: Vitra fabrikasından bir masanın etrafına monte edilmiş çok yönlü sandalyeler.

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir