Yatak seçimi: önemli olan nedir?

Yatak seçimiyle ilgili tüm nüanslar, tek bir makalede neredeyse hiç yer alamaz. Burada size satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktaları anlatacağız.

En iyi tasarım hangisi?

İtalyan yatakları iki ana türe ayrılabilir:

  • Yüksek bacaklarda ve yatağın altında ince bir kaide üzerinde,
  • Yüksek, kapalı bir zeminde.

İlk seçenek görsel olarak daha hafiftir ve yatağın altını temiz tutmayı kolaylaştırır. Yüksek bir tabana sahip modeller buna sahip değildir, ancak iç alanları genellikle çarşafları, ev tekstili ürünlerini veya nadiren kullanılan şeyleri depolamak için mevcuttur.

İç mekana “yük” yüklemek istemediğinizde bacak yatakları iyidir. Kutulu modeller, depolama alanı sıkıntısı olup olmadığına yardımcı olacaktır.

Yatak secimi onemli olan nedir

Fotoğrafta: bir merkezi destek ALF Aladino üzerinde “yüzen” yatak.

Çerçeve – masif ahşap, MDF veya metal?

MDF yataklar iyi bir fiyat ve kalite dengesine sahiptir. MDF’den yapılmış bir yatak veya MDF artı ahşap kombinasyonu, modern bir iç mekan için mükemmel bir seçenektir.

1614844388 537 Yatak secimi onemli olan nedir

Resimde: MDF ve ahşaptan yapılmış ucuz bir ALF Klip yatağı.

Masif ahşap yataklar genellikle lüks segmente aittir ve farklı tarzlarda yapılır: klasik, barok, eko, kır.

Ferforje çerçevedeki yataklar genellikle geleneksel tarzın taraftarları tarafından seçilir. Bununla birlikte, bu tür modeller bazen çeşitli nesnelerle dolu modern iç mekanlarda bulunur.

Temellerin temeli

Taban, yatağın rahatlığının büyük ölçüde bağlı olduğu bir unsurdur. Burada birçok seçenek var. Lamelli klasik ortopedik tabandan keçe bantlar gibi egzotik çözümlere kadar.

“Hareketli” yataklar

Ayrıca “değişken geometri yatakları” olarak da adlandırılırlar. Bunlar, bazanın yatakla birlikte şekil değiştirebildiği modellerdir: Başlığı kaldırabilir ve tabanı “dizlerden” bükebilirsiniz. Bu yataklar özellikle okumayı sevenler için oldukça rahat. Eğimi değiştirmek için ayağa kalkmanıza bile gerek yok – sadece bir düğmeye basın ve elektrikli sürücü tabanı istenen konuma ayarlayacaktır.

Tüm kafa

Yatağın rahatlığından taban sorumluysa, tasarımından başlık sorumludur. İlginç bir başlık, yatağı yatak odasının merkezi unsuru haline getirecek, özlü hale getirecek – minimalist bir ortamda şekil ve renk dengesinin korunmasına yardımcı olacaktır.

1614844389 217 Yatak secimi onemli olan nedir

Fotoğrafta: Lüks döşemeli başlıklı Epoque Zimmer yatak.

Başlık sadece güzel değil, aynı zamanda işlevsel de olabilir. Başlıkta yerleşik dolapları veya rafları olan modelleri düşünün.

Bir yatak – birkaç yatak başı

Bu prensibi uygulayan fabrikalardan biri Christopher Guy’dır.

Bu modüler yaklaşım ne veriyor? Birincisi, bir nedenden ötürü eskisi size uymazsa, başlığı değiştirme imkanı. İkincisi, baza ve yatak başlığını ayrı ayrı seçme yeteneği, size mükemmel şekilde uyan yatağı seçmede size daha fazla özgürlük sağlar.

Bitiricilik

Herhangi bir İtalyan yatağı, çeşitli yüzey seçenekleriyle satın alınabilir. Orta fiyat segmentindeki modeller için, genellikle fabrikanın ana döşeme kataloğundan deri ve tekstil ürünleri için çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Lüks segmentten bahsediyorsak, burada herhangi bir seçenek mümkündür: özel tekstiller, nadir deri türleri, el işlemeleri ve dekoratif öğeler. Bu genellikle tedarikçiden veya müşteri tarafından sağlanan tekstil ürünlerini kullanır.

Deri yataklar daha sağlam, pahalı ve saygın görünürken, tekstil yataklar daha rahat ve dinlendirici olarak algılanıyor.

BeyazYastık Galerisinde bir yatak seçin

BeyazYastık Galeri uzmanları mükemmel yatağı nasıl bulacaklarını biliyor!

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu