Yatak Odası Doğru Mobilya Seçimi

Yatak odası mobilyanızı seçmek için 10 ipucu

Güzel gece geçirip sabahları zinde uyanmak için yatak odasında doğru mobilya seçimi önemlidir. İşte size ilham verecek mobilya örnekleri. Odanızı en iyi şekilde dekore etmek istiyorsanız bu etkili olanları kullanın. Hangi mobilyaların satın alınacağını nasıl bilebilirim, sorusuna cevap veriyoruz.

Evinizdeki her oda için ideal mobilyayı seçmek her zaman kolay bir iş değildir. Mobilyalarınızı doğru bir şekilde dağıtmak, seçerken hayati önem taşır.

Yatak Odası Mobilya Seçimi

Yatak odası mobilyanızı seçerken bazı temel gereksinimleri karşılamanız gerekir. İster inanın ister inanmayın, keyifli bir dinlenme ile uykusuz bir gece arasındaki farkı onlar yaratır.

Uyumanıza eşlik eden her öğe, elde ettiğiniz rahatlama düzeyine etki eder. Sonuçta, yatak odası herhangi bir evin en önemli alanlarından biridir.

Yatak Odası Mobilya Seçimi (1)

Evinizdeki ideal yerin mobilyalarına özen gösterin

O sizin tapınağınız, sığınağınız, içinde kendinizi tam bir rahatlık içinde özgürleştirmeyi başardığınız bir alandır. Yeni bir günde enerjiyi geri kazanmak için herhangi bir sorunu geride bırakmaya çalıştığınız yer.

Bu nedenle, yatak odası mobilyalarını seçmek için aşağıdaki ipuçlarını takip etmek son derece önemlidir. Ancak endişelenmeyin, sınırlı bir bütçeyle bile uygulanması kolay olacak.

Yatak Odası Mobilya Seçimi (2)

Giyinme odası: bir yatak odasındaki ana faktör

Giysilerinizin ve değerli eşyalarınızın saklanma şekline göre mekanlarla iç içe geçen düzen ve temizlik için. Bu nedenle giyinme odası, bir yatak odasını kaplayan tüm mobilyalar arasında ana mobilya parçasıdır.

Yatak Odası Mobilya Seçimi (3)

Sahip olduğunuz saklama kapasitesinin giysi, ayakkabı, aksesuar ve yatak takımları için yeterli olması önemlidir. Ve her bölüm, birkaç kapı tarafından yutulan bir karmaşayı önlemek için uygun şekilde bölünmelidir.

Yatak Odası Mobilya Seçimi (4)

Beden seçimine dikkat edin

Size kıyafetlerinizi ve diğer eşyalarınızı koyabileceğiniz yeterli bir alan sağlamalı, ancak aynı zamanda odanın büyük bir bölümünü işgal etmemesi için sınırlandırılmalıdır.

Keyifli bir rüya görmek için ideal yatak

Odadaki düzenin kontrolü ile, dinlenmenin mükemmel yolunu düşünmenin zamanı geldi. İdeal bir yatak odanın merkezi olmalıdır. Size saatlerce rahatlama sağlayacak olan odur.

Yatak Odası Mobilya Seçimi (5)

Şimdi, zevkler için birçok çeşit var. Ancak yatak odanıza uygun bir yatak seçerken odanın ölçülerini göz önünde bulundurduğunuza şüphe yok.

Aksi takdirde, giyinme odası tasarımında olduğu gibi aynı şey olacaktır. Sonunda alanı çökertecek ve gelecekte bir sorun olacak olan yeterli hareketlilikten sizi alıkoyacaktır.

Bu, yetersiz bir ifade gibi görünecek, ancak belirli kararlar verirken, duygulara kapılma riskiyle karşı karşıyasınız. Yatak seçerken yatak odanızın oranlarını asla unutmayın.

Gerçekten bir ‘Kraliçe’ için yeriniz var mı yoksa bekar olmak daha mı iyi? Ayrıca gerçekten ideal olanı seçmek için yorganları, minderleri ve yatak başlığını da göz önünde bulundurun.

Yatak Odası Mobilya Seçimi (6)

Mükemmel yatak başlığını seçin

Yatak başlığını odada harcanabilir bir aksesuar olarak görenler var. Ancak buna sahip olmak ya da olmamak, bir dinlenme yeri ya da kabusa sahip olmayı etkileyecektir.

İnanmıyor musun? Bir an için düşünün. Döşemeli veya dövme demir bir başlık kullanarak yatağınızın önden nasıl görüneceğini hayal edin. Her ne kadar trendler bize yeni ve oldukça özel bir model vermiş olsa da.

Yatak odanız için ideal başlık

Hazır vinil yatak başlıkları yeni yüksek talep. Bize odanın daha iyi bir görünümünü vermenin yanı sıra, kurulumu kolaydır, maliyeti minimumdur ve her tarza uygun bir dizi tasarım vardır.

Komodinlerle dengelemeye karar verin

Sinema çiftleri olarak da adlandırılan bu modeller, yatak odanızın havasını güzelleştirecek, işlevsel olduğu kadar dekoratif bir unsuru temsil ediyor. Kişisel eşyalarınızın düzenini ve saklanmasını nasıl kolaylaştıracaklarına hiç şüphe yok.

Ancak diğer yandan komodinler, yatağınızın vizyonunu dengelemeyi ve sağlamlaştırmayı da başarır. “Kemer” veya başlığın şekli arasında bir bağlantı kurarak yerde bitmesini sağlarlar.

Yatak Odası Mobilya Seçimi (7)

Odanızdaki hareketliliği düşünün

Buna karşılık, yatak odası içinde sahip olduğunuz alana göre kapladıkları boyutun ideal olması önemlidir. Çünkü denge ile birlikte bir yerden bir yere giderken kolay hareket kabiliyetine sahip olacağınızdan şüpheniz olmasın.

Çekmeceli, raflı, asma, klasik, avangard, temalı. En iyi yanı, geçen zamana rağmen komodinlerin tasarımının giderek daha iyi hale gelmesi.

Odanızın kişiliğinizi tanımlamasına izin verin

Şifonyer, yatak, başlık ve komodinlerden, günümüzde çok çeşitli orijinal seçenekler bulmak kolaydır. Görevlerini yerine getirmeleri ve çok özel olan her köşenin kişiliğinizi yansıtmasına yardımcı olması.

Kuşkusuz, bu sığınak neredeyse kim olduğunuzun ve özel zevklerinizin bir örneği olmalıdır. Aksi takdirde, sadece kendinizi rahatsız hissedeceksiniz ve bu nedenle iyi bir dinlenmeyi uzlaştırmak imkansız.

Yatak Odası Mobilya Seçimi (8)

Bir odaya en çok yakışan renk…

Modern tarzı seviyorsanız metalik ve endüstriyel renklere sığının. Bir tablo ya da eski bir lamba gibi bu akımı öne çıkaran başka bir parça da mükemmel bir tamamlayıcı olacaktır.

İnce şekilleri seviyorsanız pembe, açık yeşil ve somondan oluşan pastel ve romantik renk paleti ideal olacaktır. Şimdi çok daha olgun bir tarz istiyorsanız, o zaman dünyevi olanlar ideal seçimdir.

Bu detaylarla kendinizi rahat hissettiğiniz sürece, hayalinizdeki yatak odasının mobilyalarını seçmeyi başardığınızı bileceksiniz.

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu