Yatak odanızın duvarlarını nasıl dekore edeceğinize dair 15 fikir

odanızın duvarlarını nasıl dekore edersinizDeğişen ve dört kenarlı büyük bir ayna gibidirler. Yansıttıkları her şey sizi tanımlar. Onların arasındaysanız, gerçek özünüzü gizleyemezsiniz, çünkü onlar zaten onu mükemmel bir şekilde biliyorlar.

Neden bahsettiğimi bilmiyor musun? Yatak odanızın duvarları mı, seni uyurken gören ve büyüdüğünü görenler. Zevklerinizi, hobilerinizi, korkularınızı ve en karakteristik özelliklerinizi ifade ettiğiniz. İyimser iseniz, duvarlarınız da olacaktır. Futbolu seviyorsanız, duvarlarınız size söyleyecektir.

Direnmeyin ve yatak odanızın duvarlarının kim olduğunuzu ifade etmesine izin vermeyin. Ancak, evet, herhangi bir odanın duvarlarını dekore ederken zevkle yapın ve en iyi ipuçlarını takip edin. Ancak o zaman onlardan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Başka bir yerde olmak istemeyeceksin!

Süslemek ve yer kazanmak için aynaları kullanın

Süslemek ve yer kazanmak için aynaları kullanın

İster odanıza daha büyük ve daha parlak bir görünüm kazandırmak isteyin, ister basitçe duvarlarını özgün bir şekilde dekore etmek istiyorsanız, aynaların yerleştirilmesi çok iyi bir seçenektir.

Gerçekten orijinal çerçevelere sahip onlar var ve sahip olanları birleştirebilirsiniz. farklı şekiller, boyutlar ve renkler gerçekten ilginç bir sonuç elde etmek için. Ya da, yatak odasını daha parlak ve daha geniş görünmesi için stratejik konumlara birden fazla ayna yerleştirin.

Ayrıca her sabah giyindiğiniz yatak odasında olduğunu da unutmayın. Kendinize çeşitli açılardan bakabilmek çok faydalı olabilir.

Duvarlarınızı fotoğraflarla doldurun

Duvarlarınızı fotoğraflarla doldurun

En sevdiğiniz fotoğrafları her zaman aklınızda bulundurmanız için yatak odanızın duvarına yerleştirmekten daha iyi bir şey olamaz. o unutulmaz anlar veya o inanılmaz geziler. Size bu harika deneyimleri kalıcı olarak hatırlatmanın yanı sıra, dekorasyona da hizmet ederler ve çok fazla karmaşıklaştırmaya gerek yoktur.

Fotoğraflarınızı çerçevelemek ve asmak istemiyorsanız, bunları bir ip ve birkaç klips yardımıyla yatak odası duvarlarından birine dağıtmayı seçebilirsiniz. Süper orijinal olacak!

Ve hakkında konuşursak çocuk odalarıÇocukların fotoğraflarını kronolojik sıraya yerleştirmek güzel bir fikir, böylece onların evrimleri ve nasıl büyüdükleri anlaşılabilsin.

Yatak odanızda bir sanat galerisi

Yatak odanızda bir sanat galerisi

Sanatı seviyorsanız veya sadece güzel şeylere bakmaktan hoşlanıyorsanız, çift kişilik yatak odanızın duvarlarına farklı resimler asmayı seçin.

Seçenekler sonsuzdur ve oluşturabileceğiniz kombinasyonların yalnızca bir sınırı vardır: odanızdaki kullanılabilir alan. Karışım illüstrasyonlar, çağdaş eserler ve soyut sanatveya sadece bir stile odaklanın.

Başka bir seçenek de tek bir geniş format boyama, bu tüm odayı yönetir. Hangi alternatifi seçerseniz seçin, seçtiğiniz resimlerin motifinin gerçekten beğeninize göre olduğundan her zaman emin olmalısınız. Aksi takdirde kısa sürede yorulacaksınız.

Duvarlarda yoğun renkleri birleştirin

Duvarlarda yoğun renkleri birleştirin

Bazen çözüm en basit seçenektir. Yatak odası duvarlarını dekore ederken, her zaman nesneler kullanmayı veya farklı öğeler yerleştirmeyi düşünürüz, ancak sadece bir duvarlarda renklerin iyi kullanımı eşit derecede etkili bir sonuç elde edebiliriz.

Ve bu daha yoğun renkler Çift kişilik bir yatak odasını, bu koyu tonları diğerleriyle birleştirmenin ötesinde, farklı tekstiller veya hatta mobilyalarla artık hiçbir şeye ihtiyaç duymadan yapabilirler. Öğeler arasında oluşacak basit kontrast, bir odayı şık bir şekilde dekore etmek için fazlasıyla yeterlidir.

Duvar kağıdının özgünlüğü

Duvar kağıdının özgünlüğü

Duvar kağıdı da bir basit ve etkili çözüm, uygulaması çok basit ve bu, herhangi bir çift kişilik odaya çok orijinal bir dokunuş getiriyor. Beğendiğiniz bir tasarımı (doğa, çizimler, geometrik şekiller …) seçmeniz ve yatak odası duvarlarından birini onunla kaplamanız yeterli olacaktır.

Bu şekilde, yatak odanıza çok kişisel bir dokunuş katabileceksiniz ve bu çözüm genellikle çok ekonomik olduğu için bunu çok az bir fiyata yapabilirsiniz. Ek olarak, büyük bir avantajı, çok fazla çaba harcamadan ihtiyacınız olduğunda bir duvar kağıdını diğeriyle değiştirebilmenizdir.

Viniller tazelik getiriyor

Viniller tazelik getiriyor

Odanızın duvarlarını kişiselleştirmenin bir başka yolu da vinillerdir. Duvar kağıdında olduğu gibi, duvara çok basit bir şekilde yapışırlar ve sonuç olarak çok orijinal bir oda sunabilirler.

Vinillerin kullanımı çok kolaydır, leke bırakmaz ve iz bırakmaz. Ayrıca bir yüksek derecede özelleştirme. Örneğin, hayvanları seviyorsanız, bir kuş sürüsü kullanabilirsiniz; müziği seviyorsanız, en sevdiğiniz melodiyi yazın; Daha da yaratıcı olmak istiyorsanız, sizin için çok şey ifade eden bir cümle yapıştırın.

Açık tuğla ile cesaret edin

Açık tuğla ile cesaret edin

Yatak odanıza tamamen farklı bir görünüm kazandırmak ister misiniz? Kendi avantajınızdan yararlanmayı seçin duvar tuğlası Gerçekten etkileyici bir kontrast oluşturmak için duvarlardan birinin arkasında. Tüm dikkati çekmek ve tüm gözleri almak için yatak odasının o tarafında daha fazla öğeye ihtiyacınız olmayacak.

Ahşap, duvarlarda da

Ahşap, duvarlarda da

Ahşabın sadece mobilya veya zemine yerleştirdiğimiz parke için ayrılması gerekmez. Bu değerli ve doğal malzeme ile yatak odamızın duvarlarını da kaplayabiliriz.

En yumuşak tonundaki ahşap, pastel renkli tekstiller veya aksesuarlar odaya çok rahatlatıcı bir hava verir. İsterseniz, elde etmek istediğiniz şey çok daha rustik bir etki ise, duvarlarınızı daha koyu ahşap panellerle de dekore edebilirsiniz.

Beton kaplama ile endüstriyel bir görünüm elde edin

Beton kaplama ile endüstriyel bir görünüm elde edin

Bir odanın estetiğini tamamen değiştirebileceğiniz kaplamalardan bir diğeri de betondur.

Çok soğuk bir malzeme gibi görünse de, endüstriyel dekor İyi kombine edilmiş betonun büyük potansiyele sahip bir malzeme olduğunun kanıtıdır. Ek olarak, biraz daha ince ve daha zarif bir estetik elde etmek için kullanabilirsiniz. mikro çimento.

Çok daha neşeli bir görünüm elde etmek istiyorsanız, gri tonunu çok canlı renklerle dengeleyin. Ve tesadüfen, daha orijinal bir sonuç için entegre aydınlatma ile risk alın.

Işıkla oynamak için rölyefli duvarlar

Işıkla oynamak için kabartma duvarlar

Görünümü geceden gündüze değişen ya da odadaki ışıklara göre değişen bir yatak odasına sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken, duvarları kabartma ya da farklı dokularla döşemek. Böylece, oda her girdiğinizde kökten değişecektir.

Bazı fikirler geometrik şekiller veya eğri çizgiler, ancak olasılıklar çok daha fazladır. Normalde bu şekiller, genellikle yatağın arkasında bulunan, seçtiğiniz yatak odanızın duvarına kolaylıkla monte edilebilen özel bir duvar kağıdı sayesinde elde edilir.

Elbette, bunalmışlık hissi veya yer eksikliği yaratılmasını istemiyorsanız, odanın oldukça büyük olması gerektiğini unutmayın.

Yatak odanıza (dikey) bir bahçe dikin

Yatak odanıza (dikey) bir bahçe dikin

Bitki ve çiçekleri seviyorsanız, neden çift kişilik yatak odanızın duvarlarında da bulundurmayasınız? Olsun doğal veya yapay, varlığı odaya boşa harcanacak bir hata olacak bir tazelik getirir.

Duvara asılabilen ve farklı türlerde bitkilerle doldurulabilen birkaç farklı yapı vardır, ancak duvar çok büyük değilse, daha sağduyulu başka çözümler de vardır.

Bir kancadan sarkan ipler veya gerçekten muhteşem saksılar, sadece bir veya daha fazla şekli seçmeniz ve yatak odanızı hayatla doldurmaya başlamanız gerekir.

En sevdiğiniz nesneleri sergilemek için raflar veya raflar yerleştirin

En sevdiğiniz nesneleri sergilemek için raflar veya raflar yerleştirin

Kitaplardan hoşlanıyorsanız veya çok değerli bir koleksiyonunuz varsa (madalya, araba, oyuncak bebek), odanın duvarlarından birine birkaç raf yerleştirmek ve bunları eşyalarınızla doldurmak orijinal bir seçenektir. Böylelikle, onları sergilemenin ve yatak odanıza çok kişisel bir dokunuş katmanın yanı sıra, her zaman aynı yerde saklayabilirsiniz.

Elbette birkaç seçeneğiniz var. Rafları satın alıp duvara monte etmeyi seçebilir veya yapı ve tasarımdan yararlanabilirsiniz. çalışma rafları, biraz daha karmaşık ama çok daha zarif bir seçenek.

Alçak duvarların mükemmel işlevselliği

Alçak duvarların mükemmel işlevselliği

Ayrıca odanın özgün tasarımının bir parçası olarak, yatak başı görevi görebilen ancak sağlayan duvarlar tasarlanabilir ve inşa edilebilir. daha temiz ve daha modern bir görüntü.

Yatak odanızda duvar olmasına cesaret ederseniz, eşyalarınızı bir komodin gibi bırakmak için ideal bir alan yaratmış olacaksınız. Ya da bitkilerle, fotoğraflarla veya küçük resimlerle doldurabilirsiniz. Seçenekler çoktur!

Taşrada mı yaşıyorsun Bir cibinlik takın

Taşrada mı yaşıyorsun? Bir cibinlik takın

Sineklerin ve sivrisineklerin çoğaldığı yerlerde yaşıyorsanız çok pratik bir seçenektir, ancak bu sorun olmasa bile herhangi bir yatak odasında da çok güzel görünebilir.

Cibinlikler tavana monte edilir ve yatağın tüm genişliğini kaplar, böylece tüm yatak odasına hakim bir estetik sağlar ve odaya daha fazla dekoratif unsur yerleştirme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Sadece cibinlik montajı ile sağlanacaktır. romantik ve büyüleyici bir havageceleri kendimizi sivrisineklerden korurken.

Ya yatak odası duvarında bir televizyonunuz varsa?

Ya yatak odası duvarında bir televizyonunuz varsa?

Çift kişilik yatak odanıza bir televizyon kurmaya karar verdiyseniz ancak çok fazla dikkat çekmesini veya dekorasyonun önemli unsurlarından uzaklaşmasını istemiyorsanız, kamufle edin veya mobilyaya gömün. Onu dolaba saklamayı seçenler de var, ancak bunun için büyük olması gerekiyor.

Her durumda ve doğrudan duvara monte etmeye karar verseniz bile, doğru yerleştirilmesine dikkat etmelisiniz. Çoğu zaman televizyon yatakta yatarken kullanılacaktır. Bu nedenle, oturma odasından daha yükseğe yerleştirilmeli ve mümkünse hafifçe aşağı doğru eğimli olmalıdır.

Özellikle, merkezini yaklaşık olarak yerleştirmeniz önerilir. Gözlerimizin 20 santimetre yukarısındaher zaman yastıkların onu görmek için kullanılıp kullanılmayacağına bağlı.

Sonuç

Gördüğünüz gibi, yatak odası duvarlarını dekore etme seçenekleri çok ve çeşitlidir. Her zaman zevklerinizi ve tercihlerinizi dikkate alarak, az çok doğal ve az çok etkileyici seçenekler arasında seçim yapabilirsiniz.

Elbette, dahil edeceğiniz unsurları veya odada yapacağınız değişiklikleri tam olarak uyarlamak için odanın hem boyutlarını hem de onu kimin kullanacağını her zaman hesaba katmalısınız.

Ve her durumda, yatak odası duvarlarının dekorasyonuna en kişisel dokunuşunuzu vermek her zaman en iyisidir, böylece hangi seçeneği seçerseniz seçin, zaman içinde sorunsuz bir şekilde devam edebilir.

Yatak odanızın duvarlarını nasıl dekore edeceğinize dair 15 fikir
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu