Yatak odanız için 22 dekoratif fikir

Orijinal bir yatak başlığı mı arıyorsunuz? Yatak odanız için bu 22 dekorasyon fikrini keşfedin.

Başlık, dekoru tamamlamak için duvar ile kutu yaylı yatak arasına yerleştirilen yatak odası düzenini tamamlayan bir aksesuardır. Klasikten çağdaşa her stilde ve her boyuttaki yatak takımına uyacak şekilde her boyutta gelirler.

Birincil işlevi tamamen dekoratif ise, başucu lambası olarak işlev gören saklama veya duvar lambaları içeren akıllı modeller de vardır.

Fotoğraflarda, odanıza güzel bir mizah getirecek 22 orijinal modelden oluşan seçkimizi keşfedin.

1. Ahşap ve kumaştan orijinal yatak başı

Geçmişin yatak başlıklarından esinlenen bu özgün tasarım, bir kumaş yüzeyin dış hatlarını vurgulayan ahşap bir çerçeveyi birleştiriyor. Yuvarlak şekli, yatak odası ve uyku için mükemmel bir yumuşaklık getirir. Grafik nevresimlerle vurgulanan pastel renk düzeni. Artı noktası: Ahşap parça ile kumaş parça arasında, gizlice tasarlanmış saklama bölmeleri oyuktur. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

2. Kahverengi deri orijinal yatak başı

Bu başlığı oluşturan kahverengi derinin örgüsü çok orijinaldir. Yatak odasına doğal malzeme getirmenin bir yolu! Şık bir dekor getiren rölyef ve renk üzerine bir oyun. Duvar ve kutu yay arasında basit kurulum. Ham bir tahta şövale, bitki lifleriyle çevrili bir ayna, toprak renginde bir halı ile ilişkilendirilen bu yatak başı, tüm dekoratif potansiyelini ortaya koyuyor. Çekmecede bulun.

3. Driftwood başlık

Ev yapımı hayal edilebilecek kadar zanaatkar bir tasarım! Bu yatak başlığının prensibi basittir: Mükemmel hizalanmış ağaç dallarından oluşan bir montaj. Deniz kenarındaki evlerin atmosferi için ideal olan bu dekor, yerleşim planının görünümünü değiştiren ve güzel hisler veren tik ağacı nota. Böylelikle özgün, huzurlu ve zarif bir dekor geliştiriyoruz. Tikamoon’da bulmak için.

Tikamoon’dan satın alın

4. Başlık dekorasyonu olarak makrome

Yatak odanızı bohem bir atmosferde hayal ediyorsanız, bu orijinal pamuklu ve kordonlu makrome başlık, etnik bir dekorun temellerini atacaktır. Evreleme birkaç saniye sürer. Tek yapmanız gereken tavana bir bağlantı noktası sağlamak ve tahta çubuğa bağlı teli asmaktır. Yeşil panel yatağın arkasına perde gibi düşecek. O halde, ahşap unsurları, doğal titreşimleri, renkli baskıları aksesuarlamak ve çoğaltmak size kalmış… Maisons du Monde’da bulmak.

Maisons du Monde’dan satın alın

5. Entegre duvar lambalı yatak başı

Endüstriyel tarzdan ilham alan alışılmadık bir model! Bu başlık, yatay olarak geliştirilmiş sağlam köknar çıtalarından yapılmıştır. Bir kitap veya dekoratif bir nesne koymak için çok pratik iki küçük rafı birleştirir. Yatağın her iki yanında yer alan iki siyah metal aplik, birinin diğerinin uykusunu bozmadan uyanık kalmasını sağlayan okuma ışıklarının rahatlığını sunuyor. Maisons du Monde’da bulunacak.

Maisons du Monde’dan satın alın

6. Altın desenli siyah yatak başlığı

Altın bir geometrik baskı ile ilişkilendirilmiş masif bir mango ağacı yapısından oluşan sofistike bir teklif. Altın desenleri ile bu siyah başlık yatak odasında geliştirmek istediğimiz tonu belirliyor. Suni kürk tarzı ekoseler, altın seyahat sandıklar, siyah ve bakır başucu sehpaları rüya davetini gözler önüne seriyor. Maisons du Monde’da bulmak için.

Maisons du Monde’dan satın alın

7. Orijinal metal başlık

Eski metal beşik yataklar gibi, bu orijinal başlık, her iki taraftaki küçük dönüş sayesinde bir zarflama alanı yaratır. Güney kır evlerinde de çok iyi çalışan bir endüstriyel etki. Sadelikle döşenmiş odanın sadeliğine yönelik bir önyargı. Yerde bir çerçeve seti, nötr tonlarda nevresim ve dekor ayarlanmıştır. Tikamoon’da bulmak için.

Tikamoon’dan satın alın

8. Yeşil ve doğal rattan orijinal yatak başlığı

Simetrik ve özdeş iki parçaya bölünmüş olan bu başlık, orijinal tasarımıyla% 100 doğal kartı çalıyor. İki tonlu rattan, yeşille boyanmış bir taslak oluşturuyor. Ferahlığı soluyan ve sizi duvara güzel güneş aynaları asmaya, komodinlere bitkisel notalar katmaya davet eden bir tasarım … Çok trend bohem bir şık ruh. Çekmecede bulun.

9. Sarı başlık

Klasik ve yine de etkili! Kumaş başlık, yatak karakterini ve derinliğini verir. Bu köri sarısı gibi parlak bir renkle seçilerek yatak odasına güzel bir ışık getiriyor. Nötr kartı oynayabiliriz ya da tam tersine, gecelerimizi büyüleyen atmosferler yaratmak için yatak çarşaflarının, dekorasyonun renklerini itip çoğaltabiliriz. Çekmecede bulun.

10. Işıklı başlık

Küçük ampullerle haleli bu başlık, aydınlanmış bir tasarımdan doğdu. Onunla geceler büyülü garantilidir. 25 ampul, düzensiz yuvarlak bir şekli çizer ve sıcak bir ışık yayar. Bir taç gibi, bu model bizi bin yıldızla sarıyor. Gecelerini başka bir dünyaya açılış yapanlara dikkat edin. Made In Design’da bulmak için.

Made In Design’dan satın alın

11. Doğal ahşap başlık


Bu doğal ahşap başlık, metal bir yapı üzerine monte edilmiştir. Ahşap çıtalardan oluşan düzensiz çizgileri, ona ham ve çağdaş bir tasarım verir. Ağaç ayağıyla başucu lambası gibi doğal malzemedeki nesnelerin çoğaltılmasıyla vurgulanan doğanın yatak odasına katkısı. Yatak çarşafları yumuşak renklerle oynar. Maisons du Monde’da bulunacak.

Maisons du Monde’dan satın alın

12. Depolu orijinal başlık

Pratik dolapları birleştiren orijinal bir yatak başlığı. Saklama, tasarım ve dinlenme konforunu birleştirmenin bir yolu. Sarı ahşabın, dolapların alt kısmındaki gece mavisi renginin yoğunluğuna karşıtlığı güzel bir görsel derinlik sunuyor. Kitaplar, dergiler, mumluklar, küçük dekoratif objeler yerlerini buluyor ve gecelerinizin ruhunu canlandırıyor. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

13. Orijinal dekor için rattan yatak başlığı

70’ler ve bohem tarzı için nostaljik mi? Tavuskuşu çarkından esinlenen orijinal şekli ile bu rattan başlık, yatak odasına iyi bir doz doğal ve bitkisel getiriyor. Sahneyi belirleyen basit bir aksesuar. Kadife, bakır gibi malzemeler üzerinde çalıyor, zamanla uyum içinde kalarak nostaljik kahverengi bir dekor yaratmak için duvarda bitkileri, gris-gris’i birleştiriyoruz. Çekmecede bulun.

14. Çağdaş tasarım asma yatak başı

Bu pratik askılı yatak başı, tam olarak istenilen yükseklikte konumlandırılma avantajını sunar. Metal çubuk, tekstil parçasını asmak için duvara veya ahşap bir kirişe sabitlenmiş iki brakete kayar. Bağlantıyı havadan oluşturan iki doğal deri çıkıntı, bütüne estetik bir dokunuş getiriyor. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

15. Vintage tarzı kamış başlık

Mekanı işaretlemek için duvara yaslanan bu orijinal başlık modeli, siyah kamış çerçeveli, doğal dekoratif dokunuşunu getiriyor. Bu modül ile yatak odası, çiçek desenli nevresim takımları ile vurgulanan rustik bir hava alır. Kendimizi tüm güvene kaptırmayı sevdiğimiz bir koza etkisi için yastıkları istifliyoruz. Bitki temasında yeşil renk mükemmeldir. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

16. Kral yatak için orijinal yatak başı

Rattan trendinin hafifliğinden hoşlananlar için, bu orijinal kral boy yatak başlığı sağduyulu kalırken sergileniyor. Oval ve hafiftir, duvara çok kolay sabitlenir. Eğimli bir başucu sehpası ile birlikte doğal ve yumuşak bir evren yaratır. MADE.COM’da bulmak için.

MADE.COM’dan satın alın

17. Pembe başlık

Kadınsı ve neşeli bir evren için düğmeli pembe kumaştan bir yatak başlığı. Pratik ve rahat tarafı dışında yatak odasına renk katar. Uyku algısını değiştiren bir detay. Beyaz yastıklarla hayal edebilir, aynı zamanda dekoru canlandırmak için kendinize parlak renklerin karışımına izin verebilirsiniz. Çekmecede bulun.

18. Metal ve rattan yatak başı

Uyku alanına yuvarlaklık ve yumuşaklık getiren yarım ay şekli. Bu başlık, siyah metal bir yapıyı rattan dokumayla birleştiriyor. İki rengin kontrastı, çağdaş ve çok güncel bir modeli doğurur. Duvarı doğal etkilerle süsleyen dekoratif bir dokunuş. MADE.COM’da bulmak için.

MADE.COM’dan satın alın

19. Rattan yatak başı

Rattan belli ki bir geri dönüş yapıyor. Hafif, doğal, havadar, yumuşak sarı kıvrımlarıyla yatağı giydirir. Bu başlık neşelidir ve çiçek tekstil desenlerini, ülke renklerini koordine etmeyi gerektirir. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

20. Kadife panelli özel yapım yatak başlığı

Bir yatak başlığından daha fazlası olan bu model, özel olarak tasarlanmıştır ve tüm kolaylığını yükseklikte alır. Gösterişle uyku alanını giydirir ve belirler. Kadife kumaşı geniş bir renk yelpazesinde seçiyoruz. Burada altın sarısı cesaret vericidir. Bakır duvar lambaları iki halo ılık ışık sağlar. Etsy’de bulun.

Etsy’den satın alın

21. Depolu beyaz başlık

Depolu beyaz başlık

Çok pratik bir yatak başı! Kalıp, yan kısımlarda ve üst kısımda depolama nişleri geliştirmeyi mümkün kılar. Kapalı kutularda dekoratif objelerin ve kitapların sergilendiği bir kütüphane dolabı. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

22. Bir başlık oluşturmak için boyayla oynayın

Başlık boyama

Daha renkli bir şekilde, herkes karyola çerçevesinde görsel olarak boyanmış bir alan yaratabilir. Bu numara, rengi seçmenize, özel yüzeyi belirlemenize, duvarı doğrudan boyamanıza veya ahşap bir destek seçmenize olanak tanır… Bu basit fikir, tüm olasılıkları daha düşük bir maliyetle açar.

Yatak odanızın dekorasyonu için, eski komodin üzerindeki seçimimizi veya asma başucu sehpasına adanmış bu klasörü ve tasarım komodin üzerindeki bu makaleyi de keşfedin.

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir