Dekorasyon Örnekleri

Verimli ve düşük maliyetli tadilat için 5 ipucu

Tüm reformların harcamaya ihtiyacı var. Ancak daha güzel, sağlıklı, pratik ve işlevsel bir alan yaratmak için büyük yatırımlar yapmaya gerek yoktur.

Sonuçta herkesin cüzdanında evdeki alanları yenilemek için para kalmadı. Aslında, işlerin neredeyse her zaman daha pahalı ve çok fazla israf oluşturmasının yanı sıra beklenenden daha zaman alıcı olduğunu biliyoruz.

Verimli ve düşük maliyetli tadilat için 5 ipucu
Bu nedenle, çok fazla harcamadan mülkünüzü “yükseltmek” istiyorsanız, maddi kayıplara neden olmadan evinizi yenilemek için size bazı ipuçlarımız var.

1. Bir plan yapın

Öncelikle tadilatı nerede ve gerçekten yapmak istediğinizi bilmeniz gerekiyor. Aptalca görünebilir, ancak çoğu insan kendisinden ne beklendiğini bilmeden işe başlar.

Bir kurmayı planlıyorsanız ekstra maliyetleri ve olası gecikmeleri azaltmak için mülkünüzün ihtiyaçları hakkında eksiksiz bir planlama yapmanız önemlidir. Reform sürecini planlarken, her şeyi aşamalara ayırmaya çalışın.

Bu şekilde, maliyetleri haritalayabilir ve işin süresini kontrol edebilirsiniz. Dahası, bir şey planlamanın dışına çıkarsa, değiştirmek için zamanında anlayabilirsiniz.

2. Bir bütçe talimatı belirleyin

Reformda yüksek yatırımdan kaçınmak için, bir mali sınır oluşturmaya çalışın. Mağazaları, malzemeleri, işgücü değerini araştırın ve çok pazarlık yapın!

Ayrıca su ve elektrik gibi ek maliyetleri de düşünün. Çalışmanızın büyüklüğüne bağlı olarak bu konudaki harcamalar artırılabilir.

Öyleyse, finansal kapasitenizi analiz edin. Diğer bir deyişle, borçlanmadan aylık olarak ne kadar para ödeyebilirsiniz. İdeal olan, bir rezerv biriktirmektir, böylece yatırım cebinizde çok pahalı olmaz.

3. Bir program oluşturun

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, bir tadilatta zamanın kontrolünü elinizde tutmanız gerekir. Aslında bu, programın geldiği zamandır.

Son tarihlerin, süreçlerin ve izlenmesi gereken tüm adımların belirlenmesi esastır. Diğer bir deyişle, her şeyin bir başlangıç ​​ve bitiş tarihine sahip olması gerekir.

Bunun için takvim en iyi müttefikiniz olabilir. Her çalışma adımı için başlangıç ​​tarihlerini ve ne zaman bitmeleri gerektiğini ayarlayın. Her detayın bu programa dahil edilmesi gerekir.

4. Kaliteli malzemeler satın alın

Çok fazla soruna neden olabilecek bir başka tasarruf yolu da malzemelerin kalitesidir. Öyleyse, o anda şu soruyu cevaplamaya çalışın: ucuz pahalı olabilir mi?

Kısa bir süre içinde değiştirilmeleri gerekecekse, ucuz malzemeler almaya değmez. Ayrıca bu ürünlerin korumasız kalması ile ailenize güvensizlik ve rahatsızlık verebilirsiniz.

5. Her şeyi temiz ve düzenli tutun

Gereksiz masraflardan kaçınıyorsanız, çevreyi temiz ve düzenli tutarak işe başlayın.

Düzensiz tadilatlar, tadilat için diğer temel malzemelerin yanı sıra bir çekiç, çivi, vida eksikliğiyle eş anlamlıdır.

Ayrıca, bir işin süreçleri sırasında ortaya çıkan israfı da dikkate almalıyız.  uygun şekilde kullanılmazsa maliyet oluşturabilir.

Bu nedenle, günün sonunda aletlerin ve malzemelerin doğru bir şekilde saklandığından emin olun. Peki gönderimizi beğendin mi?

Ayrıca Yaz Temizliği Nasıl Yapılır ?

Verimli ve düşük maliyetli tadilat için 5 ipucu konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu