Uzun ve dar bir koridoru dekore etmek için 10 fikir

Uzun ve dar bir koridoru dekore etmek için ? Hiç bitmeyen bir koridorunuz var ve onu nasıl dekore edeceğinizi bilmiyor musunuz? İnanın bana, bu hepimizin başına geldi.

Koridorunuzdan nasıl yararlanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, aşağıda sunduğum birçok fikirden birini uygulayabilirsiniz.

Açık tonlar kullanın

Açık tonlar kullanın

Uzun koridorlar için en iyi öneri, açık ve nötr renkler kullanmaktır; Beyaz her zaman mükemmel bir seçenektir çünkü ferahlık hissi verir, ortama huzur ve dinginlik getirir.

Ayrıca gri, bej, krem ​​ve hatta kahve gibi nötr renkler bu etkiyi yaratır. Aslında, bu renklerin bazıları ile beyaz arasında güzel kombinasyonlar arayabilirsin, böylece alan sıkıcı ve tekdüze olmaz. Tabii ki, her zaman aynı salonda ikiden fazla rengi karıştırmamaya çalışın.

Ayna süsleri

Ayna süsleri

Kesin olan bir şey var, aynalar asla modası geçmeyecek. Sadece derinlik hissi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda alanları ikiye katlama etkisini arttırır ve spot ışığı olarak mükemmel çalışırlar.

Ayna ne kadar büyük olursa ortam daha büyük görünür. Çok büyük bir dikey ayna, geniş görünmenin harika bir yolu olduğu için iyi bir seçenektir.

Fotoğraftaki gibi eğlenceli şekillerde düzenlenmiş birkaç aynanın kullanılması da bu amaca ulaşır ve koridoru daha dinamik ve göze çekici hale getirir.

Düzensiz şekillere sahip aynalar, tekdüzelik bozar ve birçok bakış açısını çeker, bunları görsel paradigmaları kırmak için kullanır.

Fotoğraflarla süslemeler

Fotoğraflı süslemeler

Tüm alana resimler yerleştirerek koridorunuzu görsel bir galeriye dönüştürün.

Çok sayıda küçük resim veya birkaç büyük resim olması fark etmez, her zaman ziyaretçilerin dikkatini çeker ve koridoru daha az sıkıcı hale getirir. Görsel derinlik sağlarlar.

Tüm bir duvarı fotoğraflarla doldurursanız, çok fazla gürültünün görülmemesi için diğer daireyi terk etmeye çalışın.

Harika bir seçenek, daha geniş görünmek ve koridorun çok daha kısa görünmesini sağlamak için büyük, çerçevesiz, tam olarak galeri tarzı, geniş alan derinliğine sahip, uzun pozlamalı fotoğraflar kullanmaktır.

Serigrafi, tam duvar resmi tarzı bir resim ve tuvaller de bu amaca hizmet ediyor, bunları hesaba katın.

Küçük, sığ kitaplıkları entegre eder

Küçük, sığ kitaplıkları entegre eder

En sevdiğiniz kitapların bulunduğu küçük bir kitaplık yerleştirmek için koridorunuzdaki bu alandan yararlanın. Ön duvarla aynı renge boyayın ve kendi kişisel dokunuşunuzu ekleyin. Kitaplığı bitkiler, resimler veya vazolar ile süsleyebilirsiniz. Bu, koridorun daha güzel, daha düzenli görünmesine ve evde çok fazla yer kazanmasına izin verecektir.

Sıcak aydınlatma kullanın

Sıcak aydınlatma kullanın

Fotoğraf, soğuk bir koridorun daha sıcak bir koridorla karşılaştırılmasını göstermektedir. Sıcak bir atmosfer, turuncu veya kırmızımsı tonlarda aydınlatma ile karakterizedir. Işık tonları renklendirme işlevini yerine getiriyor ve ortam o kadar aşırı yüklenmiş görünmüyor. Huzur ve sükunet halini yoğunlaştırır ve mekan daha kısa görünür.

Işığı tavana ve yanlara yönlendirirseniz gözler duvara doğru yönlenerek genişlik hissi verecektir. Bu etkinin daha iyi elde edilebilmesi için tavanı, duvarla kontrast oluşturan ve aynı zamanda birleşen koyu bir renk tonu ile boyayın. Örnek olarak, sağdaki fotoğraf çok iyi bir fikir olabilir.

Öte yandan koridorlara yerleştirilen cumbalı pencerelerden geçen doğal ışık da alan derinliği sağlıyor ve ortam doğal olarak geniş görünüyor.

Duvarları duvar kağıdıyla hizalayın

Duvarları duvar kağıdıyla hizalayın

Kağıt oldukça dar bir koridoru gizliyor. Aşırı görünmemesi ve sağlamak istediğimiz ferahlık etkisini azaltması için koridorun sadece bir kısmını kağıtla kapatmaya çalışın. Çok fazla gürültü, alanların görsel oranını azaltır.

Mekanın geri kalanıyla uyumlu çekici renklerde, eğlenceli ve dekoratif tasarımlara sahip kağıtları kullanabilirsiniz. Bir duvarı çok fazla kapatırsanız, ön duvarı kontrast olarak düz bırakmanız gerektiğini unutmayın.

Çok önemli bir ipucu: dikey çizgiler alanı stilize eder; koridor daha uzun ve daha kısa görünecek.

Küçük dekorasyon mobilyaları yerleştirin

Küçük dekorasyon mobilyaları yerleştirin

Sığ mobilyalarınız varsa, koridorunuzu güzelleştirmek için kullanın ve neden olmasın? İşlevsellik kazandırın. Örneğin: bitkiler, vazolar, kül tablaları vb. Yerleştirmek için küçük bir masa.

Rafları süs olarak veya gerekli nesnelerle doldurmak için raf stili yerleştirebilirsiniz. Yine yerleşik olan portmantolar, sevimli görünen paltoları ve ceketleri veya şapkaları süsleyebilir ve asmaya hizmet edebilir (resimdeki gibi).

Geçide bir engel teşkil ediyorsa veya pratik ya da işlevsel değilse herhangi bir nesneden kaçınmaya çalışın. Çoğu zaman boş bir alan, anlamsız engellerle dolu bir yerden daha iyidir.

Minimalizm her zaman bir seçenektir

Minimalizm her zaman bir seçenektir

Minimalizmin temel dayanak noktası “az daha fazladır”. Koridorunuz kendi adına konuşsun. Birkaç küçük lambayla (sıcak tonlarda) sıcaklık sağlayın ve mümkün olduğunca az süsleyin.

Koridorun sonuna pencere yerleştirip bej veya krem ​​gibi nötr tonlarda jaluzilerle örtme imkanı varsa çok daha iyi, çünkü atmosferi huzurlu ve rahat hale getiriyor.

Minimalist bir tarzı tercih ederseniz, tavanın duvarla aynı renkte olmamasını veya zeminin pürüzsüz olmadığını deneyin, duvarlarınıza uygun bir doku ekleyin.

Bu alanın her zaman tekdüze görünmemesi için kombinasyonlar, malzemeler ve dokularla çok oynayın. Biraz sevimli bir tablo veya küçük bir mobilya parçasıyla veya fazla yer kaplamayan ancak alanın çoğunu boş bırakan bir bitki ile süsleyebilirsiniz.

Alanınızı bölün

Alanınızı bölün

Bir alanı görsel olarak bölmenin birkaç yolu vardır.

Bunlardan biri, koridorun tam ortasına bir halı veya kilim koyarak, zeminin tüm boyutunu kaplamamasını, ancak bir duvar ile diğeri arasında makul bir boşluk olmasını sağlamaktır; Bu numara bir bölünme duygusu sağlar ve alanı genişletir.

Başka bir yol da koridor boyunca kapılar kullanmak veya evin içindeki bir odaya bakış açısını alan birkaç cam duvar yerleştirmektir. Aslında, Japon tarzı sürgülü veya sürgülü kapılar, perdeler veya dik paneller, uzun koridorlarda bu “kesimi” oluşturmanın iyi bir yoludur. Yani, koridor her zaman açık bir odaya veya odaya götürür.

Salonunuzu bir kez daha kullanın

Salonunuzu bir kez daha kullanın

Bahçenize, terasınıza veya odanıza doğru bir manzaraya ne dersiniz? Ya da belki şehir manzaralı pencereler ekleyebilirsiniz. Müze tarzında dekore edilmiş bir koridora ne dersiniz? Hayal gücü sınırdır.

Sonuç

Uzun ve dar bir koridora sahip olmanın bir dezavantaj olmadığını nasıl gözlemleyebilirsiniz? Alanları pratik, işlevsel, eğlenceli ve şık bir şekilde kullanmayı öğrenmeliyiz. Bu şekilde evimizin atmosferinin hoş olmasını ve bizi farklı kılan o kişisel dokunuşa sahip olmasını sağlayacağız.

Uzun ve dar bir koridoru dekore etmek için 10 fikir konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu