Tv Üniteleri – TV mobilyaları için Tavsiyeler 2024

İnternetten ya da mağazalardan sıfırdan satın aldığınız ya da küçük ellerinizle yaptığınız TV sehpası hem pratik hem de sağlam (televizyonunuzun ağırlığını taşıyacak kadar) hem estetik hem de evinizin dekorasyonuna uyum sağlıyor.

Saklama çekmeceli klasik TV dolabından özel yapım orijinal TV dolabına kadar: her zevke ve tarza uygun bir şeyler var.

tv uniteleri dekorasyon fikirleri 2024

Kendin Yap hayranları olduğumuz için bugün burada oturma odanız için orijinal bir TV dolabı yapmak için fikir ve ilham kaynağı var.

TV dolabımın yüksekliği nedir?

Mobilyalarınızın imalatına başlamadan önce televizyonunuzu yerleştireceğiniz yükseklik hakkında sizlere bazı bilgiler vermenin önemli olduğunu düşünüyoruz.
TV dolabımın yüksekliği nedir?
Televizyonun en uygun yerleşiminin şu şekilde olduğunu lütfen unutmayın: ekranın üst üçte birlik kısmı göz hizasında olmalıdır. Yani TV’niz 90 cm yüksekliğindeyse ilk 30 santimetre (TV’nizin üst kısmından başlayarak) göz hizasında olmalıdır.

Ancak endişelenmeyin, bu ölçü bedeninize göre değişebilir. Ayrıca Eve Yeni Bir Görünüm Kazandırma konusu size farklı ilhamlar verebilir!

Son olarak, büyük düz ekranların sizi heyecanlandırdığına ve sinemadaymışsınız izlenimi verdiğine inanıyoruz. Ancak bunların her iç mekana uygun olmadığını lütfen unutmayın.

Televizyon dolabını dekore etmek için ipuçları

Evet, ortalama olarak televizyon ile kanepe arasında televizyonun köşegeninin neredeyse 3 (Full HD) ila 4 (HD) katı kadar bir mesafe bırakılması tavsiye edilir.
Televizyon dolabını dekore etmek için ipuçları
Bu nedenle televizyonunuzun ölçüsü 60 ila 80 cm arasında ise yaklaşık 2 ila 3 metre arasında bir mesafe bırakmanız gerekecektir. Daha büyük ekranlar için bazen 4 metreden fazla mesafe gerekli olabilir.

Bu, bir televizyona yatırım yapmak üzere olduğunuzda hatırlamanız gereken mesafeler ve yüksekliklerdir. Ayrıca alanı ölçmek, TV dolabınız için seçeceğiniz boyutlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızı da sağlayacaktır.

Mobilyalardan bahsetmişken, gelecekteki televizyon sehpanızı yapmayı düşünmenin zamanı gelmedi mi? Haydi, “özgün ve ekonomik bir TV dolabı yapımı” başlıklı 5 Kendin Yap önerimizi öğrenin ve eviniz ve oturma odanız için mükemmel TV sehpasını hayal edin.

Televizyonunuz çok büyükse kamufle edin

Televizyonunuz çok büyükse altına veya çevresine siyah bir televizyon dolabı yerleştirerek, duvarı da aynı renge boyayarak onu gizleyebilirsiniz.

Televizyonunuz çok büyükse kamufle edin
Siyahlarla oynarsanız derinlik etkisi yaratacak ve modern oturma odanıza şık bir dokunuş katacaksınız. TV açıkken kolayca göze çarpacak ve daha fazla dikkat çekecektir, ancak kapatıldığında fark edilmeyecektir.

Renkli televizyon alanı dekorasyonu

Renkli bir televizyon alanı dekorasyonu yapmak hiç de zor değil, bu açık lila örneğinde olduğu gibi özel renkte bir duvar kullanabilir, mobilyaların ise nötr veya açık tonlarda kalması bu seçimle uyumlu bir şekilde bütünleşecektir.

Renkli televizyon alanı dekorasyonu

Minimalist dekorasyona sahip televizyon alanı

Burada gördüğünüz gibi minimalist dekorasyona sahip televizyon alanı oldukça hafif ahşap bir mobilya ve oldukça sade dekoratif unsurlardan oluşuyor, ayrıca duvarların rengi de açık gri gibi nötr tonlarda.
Minimalist dekorasyona sahip televizyon alanı
Bu tür bir dekorasyonu gerçekleştirmenin bir başka ipucu da, bu dekorasyonun temiz ve sade havasını korumak için kabloları TV’nin arkasına gizlemektir.

Tv alanını koyu renkli ahşapla düzenleyin

Televizyon alanını koyu renkli ahşapla düzenlemek için, bu tür mobilyalar her tonda öne çıktığı için duvarların dekorasyonundan veya tonundan biraz vazgeçebilirsiniz ve ayrıca ahşabın koyu rengi nedeniyle daha fazla dekoratif unsur kullanabilirsiniz. gözleri fazla yormuyor.

Zevkinize göre ayak veya kulp gibi daha açık renkte detaylara sahip bir mobilya tercih edebilirsiniz, seçim sizin.

Televizyon alanı için modern dekorasyon

Televizyon alanı için modern dekorasyonda, hepsi çok basit çerçeveler veya kaplar içinde, genellikle tek tonlu, nötr renklerde, resimli tablolar, doğal bitkiler ve aynalar gibi birçok sanat öğesi kullanılır.
Televizyon alanı için modern dekorasyon
Minimalist dekorasyonda olduğu gibi bu tarz da duvarlarda nötr renklerle en iyi sonucu verir, ancak daha parlak bir renk kullanmaya karar verirseniz dekorasyonunuzun tarzını bozmaz.

Tv ünitesini taşla nasıl dekore edebilirim?

Televizyon alanını taşla nasıl dekore edeceğinizi öğrenmek için, kullandığınız taş cepheyle hoş bir şekilde ön plana çıkacak, açık tonlarda pürüzsüz bir televizyon masası gibi minimalist bir dekorasyonla koyu tonlardaki skaglia tipi taştan ilham alabilirsiniz. arkasında.

Daha özel bir dokunuş vermek isterseniz taş cephenin çevresine aydınlatma koyabilirsiniz.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu