Dekorasyon Örnekleri

Trend: Ev için dekoratif bir unsur olarak tekstil

2023 Kumaşlarla ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Kumaşın iç ve dış tasarımda çeşitli kullanımları vardır. Ev dekor kumaşları, mobilyaları kaplamak, perde panelleri oluşturmak ve daha pek çok şey için kullanılabilir. Farklı kumaşlar, evinizi dekore edebileceğiniz farklı görünüm ve nitelikler sağlar. Nötr ve cesur tasarımların karışımı şık bir ev yaratır. Projeleriniz için hangi kumaş türünün kullanılacağını belirlemek, birkaç faktörü göz önünde bulundurmayı içerir.

iç dekorasyonda çalışmanın ve yaklaşmanın çok ve çeşitli yolları vardır. Ancak, doğru yapmak ve kafasına çiviyi vurmak her zaman kolay değildir. Ve bu sadece, kafiyesiz veya sebepsiz kaynakları seçmek ve onları ilk istediğimiz yere yerleştirmekle ilgili değildir. Trendleri takip etmek, kişisel zevklerimize göre kendimizi yönlendirmek veya büyük dozlarda sağduyu toplamak da önümüze çıkan herhangi bir odayı dekore ederken hayati önem taşıyan unsurlardır.

Dekoratif kumaşlar modaya geri döndü

Bu noktada şunu söyleyerek iç tasarımın Kutsal Kasesini keşfetmeyeceğiz. Baskılar ve kumaşlar her zamankinden daha moda. Evimizin iç mekanlarına tamamen yeni bir hava getirebilmek. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, konforu ve sıcaklığı hızlı, basit ve ekonomik bir şekilde sağlayan bir alternatiften bahsediyoruz.

Şüphesiz tekstil, eğilimin kendisi evlerimizi dekore etmek için. En son ağlamayı bilmek ister misiniz? Endişelenme, bu yüzden metin hediyesi olarak buradayız. Paragrafın sonunda size her şeyi anlatıyoruz.

Evimizi giydirmek

Genellikle çeşitli ve çeşitli olan kişisel zevklerimizin ötesinde, tartışılmaz bir gerçek vardır: Konu giyinme konusunda size en iyi şekilde tavsiyede bulunan profesyonellere sahip olmak her zaman olumludur ve evimize beden ve ruh ver.

Boşuna değil, 70 yılı aşkın süredir evimizi daha konforlu, konforlu ve hayat dolu hale getirmek için aksesuarlar ve kumaşlar üreten bir şirketten bahsediyoruz. Aile doğası sayesinde, her zaman hassas karar verme sürecinde bize tavsiyelerde bulunmak üzere tüm emrimizde harika bir insan ekibine sahip olmamızı sağlayan bir şey.

tekstil-ev

Doğal güzellik alır

Bu sezon doğal tekstil dönüşü evimizi giydirmek için modaya uygun olmak. Keten, bambu, rattan ve daha birçok malzeme dekoratif aksesuarlar olarak evlerimize sızar. Bir dokunuş sıcaklık ve her şeyden önce evimizin karakteri. Bu yetmezmiş gibi, çok yönlülükleri onları hem vintage hem de rustik ortamlar ve daha modern veya minimalist ortamlar için mükemmel kılar.

Ayrıca Bakınız: Kumaşlarla oturma odası dekorasyonu

Kombinasyonlar neredeyse sonsuzdur ve büyük dozlarda hayal gücü gerektirir. Sonuç? Evi dekore etmek için bizi amansız bir şekilde kumaşları karıştırmaya yönlendiren bir paradigma değişimi. Ancak, bazı malzemeleri diğerlerinden ayıran nedir? Ardından, iç tasarımda en çok talep edilen bazı malzemelerin avantajlarını ortaya koyuyoruz.

Dekorasyonda en çok kullanılan doğal lifler

Bambu

Bambu en çok kullanılan doğal liflerden biridir. Çok sayıda dekoratif objeyle mükemmel bir şekilde birleşen dayanıklı ve dayanıklı bir malzemeden bahsediyoruz. Şu anda Japandi tarzında (Japon + İskandinav) en çok kullanılan malzemelerden biridir.

Kamış

Dış dekorasyonda uzun yıllardır hakim olan bir malzemeden bahsediyoruz. Neyse ki, iç mekanlar için de kendini yeniden icat edebildi. Onun nitelikleri? Dayanıklılık, dayanıklılık veya inanılmaz bir vintage dokunuş sağlayan bir güzellik.

Lino

Keten, ve bu nedenle, bu alandaki tüm uzmanlar, tarihin en eski bitkisel liflerinden biridir. Onu evimizin dekorasyonunda vazgeçilmez kılan bir şey. Minderler, perdeler, döşemeler vb. Nefes alabilirliği, sertliği veya dokusu onu ev için ideal bir malzeme yapmaya devam ediyor. Bu yetmezmiş gibi, üretim süreci en sürdürülebilir ve ekolojik olanlardan biridir.

tekstil-ev

Pamuk

Pamuk gibi bilinmeyen bir malzeme için bu noktada ne söyleyebiliriz. Şüphesiz tekstil sektöründe ve evimizin dekorasyonunda ve giyiminde olmazsa olmaz bir durumla karşı karşıyayız. Tamamen özelleştirilebilir ve dayanıklı, bulunduğu ortama yüksek dozda sıcaklık sağlayan bir malzemeden bahsediyoruz.

Ancak liste burada daha az bitmiyor. Jüt, kenevir veya yün, dekoratif işler için çok talep edilen diğer malzemelerdir. Zaman ve moda değişiyor.

Kesilecek çok kumaş

Makalenin bu noktasında, sizin için çok açık olacaktır. Kısacası evimize stil ve her şeyden önce hayat getiren bir unsur. Bu tür malzemelerin ne dereceye kadar kullanılabildiğine şaşıracaksınız.

Kilimler, döşemeler, puflar, minderler ve hatta kanepeler. Evde olmanın neredeyse hiçbir unsuru, yukarıda bahsedilen muhteşem malzemelerden bazılarıyla giyinmeye karşı koyamaz. Birkaç satır önce okuduğunuz gibi, daha kesilecek çok kumaş var ve birlikte yapmak için sabırsızlanıyoruz.

Bir ev döşemek birçok insan için önemli bir görevdir. Çoğu evin iç duvarlarını süslemek için bir tür kumaşa ihtiyacı vardır. Birçok kişi, çoğu renk şemasıyla iyi gittikleri için bu görevler için nötr renkler kullanmayı tercih eder. Cesur tasarımlar, nötr arka planlara karşı öne çıkıyor, bu nedenle bu görevler için doğru kumaşı seçmek önemlidir. Kumaşlar birçok lif türü, ağırlık, yapı ve daha fazlasına sahiptir. Bir kumaş mağazasında hayal edebileceğiniz hemen hemen her kumaşı bulabilirsiniz.

Çoğu yarda kumaş rulosu olarak satıldığından ev dekor kumaşlarını bulmak kolaydır. Kumaş mağazaları, satışları kolaylaştırmak için büyük kumaş parçalarını daha küçük alanlara keser. Bu, birçok farklı kumaştan küçük miktarlarda satın almadan tek bir kumaştan büyük miktarlarda satın almayı kolaylaştırır. Çoğu kumaşın maliyeti yarda başına 10 dolardan daha azdır; Bu, ev dekorasyonu projeleri için gerekli olan diğer malzemelere kıyasla harika bir fiyat. Ucuz kumaşlar bile doğru şekilde giyildiğinde harika görünür.

oturma-yemek odası-dekorasyon

Farklı kumaşları mobilyalarda, pencere süslemelerinde, tekstillerde süs olarak ve daha pek çok yerde kullanabilirsiniz. Farklı kumaşların farklı kullanımları ve görünümleri vardır. Örneğin, kadife, odaya zengin doku ve renk katarken rahat bir sandalyeyi güzelce örter. Nötr renkli kadife, bir çocuğun doğum günü partisi için çarpıcı bir fon oluşturur ve parti şapkaları, masa örtüleri ve diğer parti dekorasyonlarıyla iyi gider.

Tavsiye: Moda iç cephe boya renkleri

Kumaş kullanarak etkili bir şekilde nasıl yapılacağını bildiğinizde evinizi dekore etmek eğlencelidir. Her gün veya mevsime göre yeni görünümler oluşturmak için dekoratif unsurları değiştirmek kolaydır. Kumaşın yeni görünümler oluşturmak için karıştırılması ve eşleştirilmesi kolaydır. Nötr renkleri cesur desenlerle birleştirmek, kumaşları tasarım projelerinde kullanmak için neredeyse sonsuz sayıda kombinasyon oluşturur.

Kumaşların evlerimizin tasarımında birçok kullanım alanı vardır. Birçok kişi, çoğu renk şemasıyla iyi gittikleri için projeleri için nötr renkler seçer. Cesur tasarımlar, nötr arka planlara karşı öne çıkıyor, bu nedenle bu görevler için doğru kumaşı seçmek önemlidir. Ev dekor kumaşlarını bulmak kolaydır ve iç tasarım projeleri için gerekli olan diğer malzemelerden daha ucuzdur.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu