Kadın Dünyası

Tırnaklarda beyaz lekeler – Neden olduklarını biliyor musunuz?

Cildi ve tırnakları nemlendirin

Tırnaklarınızda beyaz lekeler var mı? O halde size hemen şimdi anlatacağımız her şey sizi ilgilendirir. Çünkü bildiğimiz gibi tırnaklarda genellikle onları karakterize eden pembemsi bir ton vardır, ancak bazen küçük bir beyaz lekenin nasıl göze çarptığını gördüğümüz doğrudur.

Elbette, bu olduğunda kalsiyum eksikliğimiz olduğunu duymuşsunuzdur. ve gerçek şu ki, durum her zaman böyle değildir. Bu nedenle, tırnakların da bize öğrettiği, birkaç şey olmayan her şeyi uzun uzun konuşmalıyız. Belki de bizi sağlığımızla ilgili bir şey hakkında bilgilendiriyorlar? Bugün şüpheler bırakıyoruz!

Tırnaklarda beyaz lekeler ne anlama geliyor?

Zaten sorunun kendisiyle başladık: Tırnaklardaki bu beyaz noktalar gerçekten ne anlama geliyor? Bu lekeler aynı zamanda lökonişi olarak da bilinir ve en yaygın nedenlerinden biri, tırnağın tabanından başlayan bir tür çok küçük kırılmalar nedeniyle ortaya çıkmalarıdır. Oradan, keratin adı verilen proteinin bununla çok ilgisi olduğu bir tür cepler oluştururlar. Bu nedenle, genel olarak konuşursak, genellikle şiddetli olması gerekmeyen bir darbemiz olduğu için bazen ortaya çıktıklarını söyleyebiliriz.ama o tabana zarar vermek ya da belki onları ısırmak ve hatta manikür yaparken bile gereklidir. Yani lekelerin küçük olduğunu ve tırnak büyüdükçe kaybolma eğiliminde olduğunu görürsek, büyük sorunlar olmayacaktır.

Tırnaklarda beyaz lekeler

Tırnaklarda beyaz lekelerin görünmemesi için hangi vitamin gereklidir?

Kalsiyum ihtiyacımız genel olarak sağlık ve özelde kemikler için doğrudur. Ancak bu nedenle değil, bu türden aşağı yukarı noktalar görünecektir. Tırnaklar, saç gibi ekstra vitamin kaynağına ihtiyaç duyar. Böylece onlara çinko veya demirden A vitamini vermeliyiz veya B6. Her zaman bize tüm büyük faydaları sağlayan dengeli bir diyet yememiz gerektiğini unutmayın. Tabii ki, her zaman bir multivitamin alabilirsiniz, ancak özellikle halihazırda başka bir ilaç kullanıyorsanız, doktorunuza danışmanız gerekir.

Lekeler büyük olduğunda ve neredeyse tüm tırnaklarda olduğunda ne olur?

Şimdiye kadar ilk değişimde her zaman paniğe kapılmamıza gerek olmadığını gördük. Ancak tırnaklardaki beyaz lekelerin bunda ikinci bir kısmı olduğu doğrudur. Bu çok nadir görülen bir şeydir, ancak tırnağın bir kısmını kaplayan ve aynı zamanda diğerlerinde de kendini tekrar eden büyük bir leke olduğunu görürseniz, sizi daha büyük bir soruna karşı uyarıyor olabilir.. Bize karaciğer veya böbreklerde bir sorun olduğunu söylüyor olabilir. Ancak, biraz daha büyük olsa bile tek bir noktanın genellikle çok önemli olmadığını açıkça belirtmek isteriz. Bu, boyutunun yanı sıra diğer tırnaklarda da tekrarlandığında ortaya çıkar. O halde, değerlendirmesi için doktorunuzu aramanız tavsiye edilir. Çünkü bu soruna ek olarak sedef hastalığı gibi bazı cilt hastalıklarına da bağlı olabileceği doğrudur.

Lökonyum nedir

Bunlara'da bakmalısın!

Lekeleri nasıl çıkarabilirim

Çoğu durumda, bu lekeler zamanla ve tırnaklar büyüdükçe solacak. Ancak biraz zaman aldığını görürseniz, süreci biraz hidrasyonla hızlandırabiliriz. Cildimiz gibi tırnakların da iyi nemlendirilmesi gerekir. Bu nedenle, her çiviye ve masaja bir damla yağ sürmeyi unutmayın. Onlara bakmak ve her zaman sağlıklı kalmalarını sağlamak için bunu her gün tekrarlayabilirsiniz. Bununla ve iyi bir diyetle ihtiyacımız olan her şeye sahip olacağız. Ve sen, tırnaklarına bakar mısın?

Tırnaklarda beyaz lekeler – Neden olduklarını biliyor musunuz? konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu