Japon tarzı terasları dekore etmek için 3 ipucu

Japon Zen Bahçesi Nasıl Yapılır?

Yeni trend terasları japon tarzı dekore etmek için detaylıca inceleyip farklı ve güzel fikirler vermeye çalışacağız. Bu bir trend, bu tarz bir tasarım harika bir zarafet ve rahatlatıcı bir atmosfer sağlıyor, Japon kültürü dekoratif unsurlarında minimalizm ve maneviyatı çok seviyor.

Her unsur amacına uygun, her mekanda özel bir ortamdan bir mola yaratmayı başarıyor. Düzen, organizasyon ve dokuların geometrik şekillerle birleşimi onun özüdür, bahçe özelliğinde bir teras şiddetle tavsiye edilir, bunun için çok büyük bir alana sahip olmanıza gerek yoktur.

Japon Zen bahçesi olarak bilinen karesansui, sadece görsel olarak değil, aynı zamanda tüm duyuların dikkatini çekmeye çalışan dinginliği arttırmaya yönelik doğal unsurlara sahiptir, çeşmeler kullanılır, böylece su sesi çok fazla katkıda bulunur.

Dinlenme hissi, suyun akışı kaygı için en iyi terapidir, insanların yağmur yağdığını görmek boşuna değildir, Japon çeşmelerinde birçok tasarım bilinir, bazıları seramik ve diğerleri kayadan yapılmıştır. , aşağıdaki fotoğrafta teras için harika bir alternatif görebilirsiniz.

terasları süsleyin japon tarzı çeşmeler ve heykeller

Terasları japon tarzı dekore etmek için taş, çakıl, kum ve sansasyonel bir kontrast sağlayan bazı bitkilere ihtiyacınız var, aşağıda küçük yerlerde harika örnekler var, bu nedenle bir iç mekanda veya küçük bir balkonda bile oluşturmak için mükemmeldir.

Bir zen terasının oluşturulması

Açık bir yerde bir Japon alanı yaratmak için, kayaların yüzeyi oluşturduğu küçük bir doğal element grubu oluşturmak gerekir, teras kuramk için fikirler bunların üzerine eğrelti otları, bonsai ve bazı çalılar yerleştirmek harikadır, taşlarla sınırlayabilirsiniz.

İyi bir estetik duygu vermek için simetri ile oynamaya çalışın, geometrik heykeller estetiği artırabilecek aksesuarlar olarak öne çıkıyor, birçok Japon sanatı kavramsal ve soyut, beğenmiyorsanız, kayalarla oynamayı deneyin, güzel bir yapı oluşturmak için.

küçük yerlerde japon tarzı terasları dekore edin

Bahçeleri japon zen tarzı dekore yapmak için bir diğer önemli unsur ahşabın kullanımıdır, bu da ağaçların bir parçası olduğu için başka bir doğal unsur olarak kabul edilir.

Tavsiye: 8 Bitkilerle teras (veya balkon) dekore etme fikirleri

Ahşaptan yapılmış yollar ve zemindeki büyük kare plakalar bu alanların önemli bir parçasıdır, bambu da yüzlerce alanda dikkate alınması gereken bir faktördür. Bu Asya etkisi altındaki kreasyonlar.

Japon tarzı terasları süslemek için mobilya ve süs eşyaları

Bambu ile mobilya ve mekanlarda harika tasarımlar yaratabilirsiniz. Japon tasarım bahçeleri son derece dayanıklı yaratıcı mobilyalardan doğal alanları tanımlayan çitlere kadar, bu yapılar nispeten basittir, çünkü malzeme uysal ve yapıştırması kolaydır, ancak belirli zamanlarda ağır aletlerin kullanılması gerekiyorsa, iyi bir sonuç elde etmek için tavsiye edilir.
Video eğitimlerini ve şemaları takip edin, çeşitli internet sayfalarında yüzlerce var.

terasları dekore et japon tarzı yaratıcı mobilyalar

Bunlarda tavsiye edilecek unsurların sonuncusu asya teras fikirleri aksesuarlar, bir vazodan küçük bir fotoğraf çerçevesine kadar özgünlüğün özü olabilecek yüzlerce küçük figür veya detaydır.

Küçük bir raf için veya sehpa üzerine yerleştirmek için çalışan Japon sanatına dayalı kaplar vardır, kokulu mumlar da vardır.
Mükemmel bir alternatif, bir buda heykeli, bir kiraz ağacının görüntüsü, duvarlar için alan varsa, kanji görüntüleri harika.

terasları süsleyin japon tarzı aksesuarlar

Aradığınız minimalizm ve zarafet ise, Japon tarzı terasları dekore etmek iyi bir alternatiftir, bu tip tasarımlar peyzajcıların zevkine yerleştirilmiştir, havanın tadını çıkarırken meditasyon yapıp zihni arındıracak mekanlar yaratır.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu